Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok úgy még egy...

Vállalnátok úgy még egy babát, ha a nagyobb gyereketek kifejezetten nem akarja?

Figyelt kérdés

5 éves kisfiam "többemberes" gyerek, itthon és máshol is nehezen viseli, ha nem kap kizárólagos figyelmet. Húga három évvel fiatalabb, a testvérféltékenység még most is erősen megvan (kislányomat szoptatom még). Mindig három gyermeket szerettünk volna, és más akadálya ennek igazából nincs is, mint az, hogy a fiam nagyon rosszul viselné, illetve határozottan meg is mondta, hogy nem szeretne még egy kistestvért.


Nyilván lehetne várni még pár évet, mire nagyobb lesz, de sajna nem vagyok már fiatal (38).


2017. dec. 3. 21:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
47%

Ès a fiaddal vállalsz gyereket vagy az apjával???

Persze,hogy tiltakozik. Őt bezzeg nem szoptatod már... A te hozzáállásod sokat lendítene a dolgon.

2017. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%

Magától nem lesz ilyen egy gyerem akinek már testvére van. Itt a szülők rontottak valamit, nem egyenlő figyelem, stb.

Igen vállalnék, de elsősorban próbálnám a jelenlegi helyzetet a már meglévő 2 között helyrehozni mert borzasztó ilyet olvasni hogy a nagy annyira nem csípi a kicsi miatt kialakult helyzetet hogy konkrétan nem akar másik tesót.

Nálunk pont fordítva van: fiam annyira imadja a húgát hogy folyton arról beszél hogy de jó lesz ha lesz mégegy kistestvére mert a hugi is olyan cuki.

2017. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
81%
Próbáld visszavenni a gyerektől az egyeduralmat, mert ez akkor sem normális ha nem akarnátok még egy gyereket. Nehogy már egy 5 éves irányítsa az életedet.
2017. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom a kicsi lányod èdes, cuki muki, mindenben őt pátyolgatod. A fiadat meg le se szrod, mert ugye ő már nagy. A fiad az oviban tengődik, mìg te a lányoddal otthon csücsülsz 3èvig.

Hogy jön ide a szoptatás??

2017. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
51%

Ohh, a kèrdèsre nem válaszoltam:

Igen, vállalnèk, mert nem a gyerekeim irányítanak!

4.voltam

2017. dec. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%

Fontos a gyerekek boldogsága és az ő véleményük is számít, de egy 5 éves nem tud érdemben dönteni ilyen kérdésben. Van egy unokaöcsém, akinek 7 éves korában született kishúga, a szülésig olyanokat mondott, hogy elássa majd a homokozóban(:D), mostanra pedig az imádott kishúga lett.


Inkább a kisfiad önzőségének okát kéne megkeresni - talán több figyelmet kap a húga és ezért érzi rosszul magát?

2017. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Hm, megmondom őszintén, nagyon rosszul esett az itteni válaszok közül nem egy. Nem akarom leírni az egész életünket, de végtelenül igazságtalan az a feltételezés, hogy a fiammal nem foglalkozom, azt meg pláne igazságtalan és nagyon bántó a szememre vetni, hogy ő oviban van, míg én a lányommal itthon vagyok. Ne vicceljetek, talán jegyző engedéllyel felmentést kellene kérnem, és nem kéne oviba járnia, csak mert itthon vagyok még a kicsivel?


Nem ő irányít. Mi döntünk, de éppen azért, mert törődünk vele és az érzéseivel, igényeivel, mérlegeljük, hogy neki mi lenne jó vagy legalábbis jobb.


3 éves volt, amikor a húga született, azt gondolom, hogy bár biztosan én is hibáztam épp annyit mint bárki más a nevelésben, amit anya meg tud adni a gyerekének gyengédségből, figyelemből és szeretetből, azt megadtam és megadom a mai napig. Pontosan annyival adok kevesebbet a húga születése óta, amennyivel emberileg lehetetlen pontosan ugyanannyit adni kettőnek időben, mint egynek.


Nagyon rosszul estek a vádjaitok, kár volt kiírnom ez a kérdést:(

2017. dec. 3. 22:17
 8/37 anonim ***** válasza:
48%

Nem akart senki megbántani, csak feltetelezés volt, mert sok családban előfordul kivételezés, sajnos.


Nagyon jól teszed, hogy fontosnak tartod a fiad érzéseit. Én valószínűleg nem vállalnék harmadik gyereket, ha ennyire nem szeretné, úgy érezném, hogy ellene teszek. Fontosabb lenne a már meglévő gyerekeim boldogsága, bár nálam az is közrejátszik, hogy én alapból is csak egyet akartam :D

2017. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) Én is hasonlóképpen gondolom a szívem mélyén.


Biztos, hogy nem csinálom tökéletesen, sok minden nem úgy alakult a gyakorlatban, mint ahogy terveztük-elképzeltük elméletben.


A fiam szerint valóban elhanyagolom őt. Ugyanakkor már akkor is így érzett, amikor még egyedül volt, és már a húgát sem akarta:) Akinek mond valamit DR. Sears "többemberes" baba terminusa, az érti, miről beszélek.


Reggelente egyedül vagyok a kicsikkel, együtt megyünk hárman az oviba, az úton a fiammal beszélgetek, kitalálósdit játszunk, vagy mást:) Hazafelé már egyedül hozom, gyalog jövünk, beszélgetünk. A húgát hetente kétszer két órára csanába viszem, ő imádja a társaságot, én pedig ezalatt kitakarítok és amit csak lehet, előre megfőzök, hogy amikor a gyerekek itthon vannak, ne ilyenekkel menjen el az időm, kivéve a mosogatás nyilván. Amikor a gyerekek ébren vannak, nem kapcsolom be a számítógépet, okostelóm, FB profilom nincs is, ahogy TVnk sem. Nincs külön gyerekszoba, együtt van az egész család a nappali-konyhában. Együtt is alszunk, igen, a nagyfiam is mellettem alszik (bár már tényleg nem szoptatom:):):) Minden este én fürdetem, én olvasok neki mesét és még sokáig maradok vele, beszélgetni, összebújni. Hétvégén, ha a férjem otthon van, amikor a húga elalszik, csak vele játszom vagy elmegyünk valahová (ő már nem alszik délután). Nagyszülő nincs, sem más rokon, ezért soha nem vigyáz rá más, a férjemmel sem szoktunk elmenni kettesben soha sehová.


Én nem érzem az, hogy le van t***va, inkább azt, hogy szétszakadok. És nem azért, mert ilyennek neveltem. Élete első percétől ilyen volt, soha semennyi figyelem nem volt elég neki, de hát ezt már az első hozzászólás első sorában leírtam azt hiszem:(


Ehhez képest a húga eljátszik egyedül délutánonként, és a héten kétszer csanában tölt két órát délelőttönként, mégis a világ legelégedettebb, legkiegyensúlyozottabb gyereke, aki összepuszil minden babáról készült képet:)


Biztosak vagytok benne, hogy csak a szülők (anya) rossz nevelésén múlhatnak egy kisgyerek testérrel kapcsolatos érzései, személyisége pedig egyáltalán nem számít a dologban?

2017. dec. 3. 23:11
 10/37 anonim ***** válasza:
23%
A szemèlyisègèt ti formáljátok!
2017. dec. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!