Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyereket vállalni nagyszülői...

3 gyereket vállalni nagyszülői segítség nélkül elvetemült ötlet?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 7. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk 4 van, ketten vagyunk. 😊 Ha ti szeretnétek, legyen 3, ne a nagyszülőknek meg a szomszéd néninek szülj.
2018. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha meg tudjátok oldani, akkor nem.

De segítség nélkül a mai világban még egy gyerekkel is nehéz. És itt most nem arra gondolok, hogy a szülők kikapcsolódjanak, ahhoz kéred a nagyszülők alkalmi segítségét. Itt konkrétan a megélhetésre gondolok. Manapság egyik munkahelyen se nézik el, ha a gyerek beteg, ott vannak a szünetek, ha a szülőknek nincs rugalmas munkahelye, akkor gyakorlatilag megoldhatatlan a gyerekvállalás, mert nincs hová tenni a gyereket, ha dolgozol, vagy ha beteg. Persze 3 gyerekkel már hosszú évekig otthon maradhatsz, nem kell dolgoznod, de kikapcsolódás akkor is kell és igen, néha a szülőknek kettesben a gyerekek nélkül, márpedig azt segítség nélkül 3 gyerek mellett lehetetlen. Arról nem beszélve, hogy időt, energiát, türelmet emészthet fel. Én azt gondolom, hogy 3 gyereket tényleg csak az vállaljon, aki elbírja ennek minden "terhét".

2018. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hármasikrekre készülsz akkor azért annyira nem elvetemült. Sokan vannak így hogy csak magukra számíthatnak. Mire jön a harmadik addigra a legnagyobb már elvileg ovis lesz. Ezt neked kell tudni amúgy hogy mit bírsz mi nem ismerünk. Én is 3-4-et szeretnék eddig egy van, de én se számíthatok segítségre.
2018. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindig is 3 gyerekre vágytunk, csak sokan riogatnak vele, hogy borzasztó nehéz lesz. Jól esnének a bátorító szavak, tapasztalatok :)
2018. ápr. 7. 10:11
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Pont ahogy a többiek is írják, kell néha a kikapcsolódás, hogy kettesben is legyenek a szülők, de minden simán megoldható, ha van pénz babysitterre. Te tudod, hogy megengedhetitek-e vagy sem.

Szerintem úgy kivitelezhető, ha mind a két szülő 6 órát dolgozik csak majd később, ha már mindhárom gyerek óvodás lesz minimum. Vagy épp az egyik 8-at, akár többet, de a másik csak négyet, vagy épp egyáltalán nem.

Mert különben valami megsínylené a dolgot. Vagy óriási kupiban élnétek, vagy a gyerekekre nem maradna idő, vagy ha igen, és tisztaság lenne, akkor állandóan rendelni kéne a kaját. Vagy a férjeddel nem maradna egymásra időtök, vagy aludni sem tudnátok rendesen.

Csak 24 órából áll egy nap. Ha felfogadtok egy házvezetőnőt, aki mindennap megfőz, elmosogat, kitakarít, rendben tartja a ruhátokat, akkor lehet mind a kettőtöknek 8 órát dolgozni. De akkor a házvezetőnő is fog minimum 6 órát dolgozni per nap, szóval az ő fizetését is kalkuláljátok bele.

2018. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Most várom a 4.et, nagyszülői segítség nincs. Nálunk kb.3 év van a gyerekek között, így talán könnyebb egy picit. Anyukák szoktunk egymásnak segíteni ahogy tudunk. Számomra most a legnagyobb gond, h szüléskor ki marad a 3 másikkal. De eddig mindig megoldódott vhogy. Logisztika kell hozzá és Apával keveset tudunk kettesben menni valahová de nagyon élvezzük a nagycsaládos létet.
2018. ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Emberfüggő. Valaki egy gyerek mellett is slamposan haldoklik, hogy nem bírja és nincs egy perce sem. Más meg 4 gyerekkel is energikus.

Viszont az időtöket nagyon át kell gondolni, ki hozza-viszi a gyerekeket bölcsi-ovi-suli-edzésre, tudtok-e mindhárommal időt tölteni külön is, vagy majd "elszórakoztatják" egymást.

2018. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Négyet vállaltunk, 0 nagyszülői segítséggel. Azért volt 0, mert a férjem szülei már nem éltek, az én édesapám sem, édesanyám pedig 230km-re tőlünk, ráadásul a nővéremék arra építették az életüket, hogy ott a mama, aki segít nekik. Szóval nekünk már szinte semmi segítség sem jutott.

A legkisebb gyerekünk 3 éves koráig voltam otthon, akkor volt a legnagyobb 8,5 éves. A munkám jellegéből adódóan tudtam otthon dolgozni, ezt meg is tettem a legkisebb 1 éves korától kezdve.

Majd visszamentem 4 órásnak, amikor letelt a Gyet, akkor pedig 8 órásnak. Meg tudtunk mindent oldani, a gyerekekkel is foglalkoztunk eleget. Persze ehhez az kellett, hogy a férjem is kivegye mindenből a részét, legyen szó házimunkáról, gyerek különórára viteléről vagy a gyerekekkel való foglalkozásról. Tehát nem elvetemült ötlet, főleg, ha a férjed hasonlóan gondolkodik, mint az enyém.

2018. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerettem volna 3-at, segítségem nincs. Mivel a férjem külföldön dolgozik, maradunk a kettőnél. Egyrészt a nagy elsőbe menne, mire jönne a kicsi, nem tudnék vele úgy foglalkozni, ahogy szeretnék. Másrészt váratlan helyzetek. Pl nagy beteg lett, persze hétvégén, sos kórházba kellett vinnem, a kicsi akkor volt 1 éves. Szomszédba “átdobtam”, naggyal be. Orvosnak könyörögni, valahogy oldjuk meg, hogy mindkettővel bent lehessek. De ha a férjed tud támogatni ilyen és ehhez hasonló helyzetben, akkor hajrá. Egy bejárónő segítsége elkél, hogy ne a gyerekek rovására menjen.
2018. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy a nagyszülői segítségre sosem kell alapozni.

Mindig úgy kell hozzáállni, hogy ilyen segítség nincs, az a biztos. Mert könnyen lehet, hogy a ma még egészséges nagyszülő holnap már nem lesz az, és nem, hogy segíteni nem fog tudni, hanem még ő szorul majd segítségre.

2018. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!