Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyárra milyen hordozót ajánlan...

Nyárra milyen hordozót ajánlanátok 8-10 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Jelenleg a baby björn kengurut használok a babámnál, nagyon szereti és én is, mert egyszerű, kényelmes és gyors a le-fölvétel, nekem a nandu kendő sajnos nem jött be, idegbajt kaptam, mire nagy nehezen megkötöttem és soha nem volt jó.


Viszont nyárra ez a hordozó szerintem túl meleg lesz a kicsim hátának, elég vastag az anyaga.

Aki jártas hordozó témában, tudna nekem ajánlani valami olyan hordozót, ami kellemes viselet nyáron, nem izzad bele a kisgyermekem és pofon egyszerű a használata?


Ugye, nekem már azzal is kalkulálnom kell, hogy a most 6 hónapos babám közel 7 kg, szóval nyárra már egy izgő-mozgó 8-9 kg-os csemete lesz.


Köszönöm a válaszokat.



2018. ápr. 7. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Je porte mon bebe Physiocarrier (Fizio) csatos hordozo nagyon kenyelmes, es a hata felcipzarozhato, egy halo lesz csak ott, ha a hatao reszt feltekered, igy szabadon jarhat ott a levego. Elol es haton is lehet benne hordozni. Millioszor kenyelmesebb a kengurunal mind a gyereknek, mind neked (a gyereknek a terpesz es a hata megtamasztasa miatt, neked pedig a gatadra nehezedo es elorehuzo suly miatt).


Nemegy olcso hordozo, de nagyon sokaig hasznalhato, es egyszeru hasznalmi. Letetik sima kendos csatos allithato terpeszu hordozo is, vagy termeszbovitovel a Manduca is szoba johet, az olcsobb, de ott vanegy reteg anyag a baba hatan.

2018. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek ne tegyétek tönkre a gyereket ezekkel a borzasztó iemgurukkal. Egyik sem jó, amit írtatok. A gyerekeitek érdekében keressetek hordozási tanácsadót!!!
2018. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*kengurukkal
2018. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, vegyél egy karikás kendőt, egyszerű használni, és csak egy réteg van a gyerek hátán, így nyáron is tökéletes.
2018. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötletet, utána fogok nézni.
2018. ápr. 7. 13:28
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi mindenhol állítható csatos Maraya-t használunk 9 hónapos kora óta, kényelmes, imádjuk.
2018. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kenguru miért teszi tönkre? Én ezt még nem olvastam sehol, de megköszönöm, ha leírod. Nyilván mindenki a legjobbat akarja a gyerekének.
2018. ápr. 7. 13:29
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A kengurunak egyrészt nagyon keskeny a comb alatamaszto része, ezért gyakorlatilag az agyekan lóg a gyerek, elég sokat árt a csiponek. A másik nagy hibája, hogy merev a háta, igy nem tudja pontról pontra támasztani a gyerek gerincét. Van néhány újabb fajta kenguru, ami szélesebb terpeszu, de a merev hatfal ugyanúgy megvan. Ülni tudás előtt csak szovott kendőt, karikás kendőt és kB 6-7 kg-ig rugalmas kendőt ajánlanak. Ülni tudástol lehet mei tai-t használni, totyogos kortól pedig csatos hordozót, de az se egyenlő a kenguruval. Remélem tudtam segíteni!
2018. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Azt nem értem, hogy akkor miért árulják baba boltokban ezeket a kengurukat? Ma már mindenféle szabványnak, előírásnak szigorúan meg kell felelni, hogy engedhetik, ha nem egészséges? Az én kengurum is elvileg újszülött kortól ajánlott...

2018. ápr. 7. 13:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos erre a hordozási tanácsadók se tudják a választ, de nagyon szomorú. :( Az, hogy újszülött kortól használható, az csak marketing fogás, az újszülött szűkítővel csak kicsit magasabban lesz, de ugyanúgy nem tesz jót a kis gerincenek és caipojenek. Érdemes csatlakozni a facebookon lévő babahordozas csoporthoz, ott szakértők válaszolnak, sok hasznos dolgot lehet olvasni.
2018. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!