Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, apukák szerintetek...

Anyukák, apukák szerintetek mennyi idősen érdemes fülbevalót lövetni a babának?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 19. 21:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

8, nem forr össze nyom nélkül, főleg ha esetleg keloidra hajlamos, amit előre nem lehet tudni.

Én meg azért vagyok hálás, hogy a szüleim megvárták azt, amíg a saját szavaimmal el tudom mondani, hogy szeretnék. Ovisként kértem, nem volt rossz élmény. Egyik barátnőm meg középiskolásként jutott odáig, hogy kell neki.

És van olyan barátom is, akinek nagyobb korára "elmászott" a babakorában lőtt luk (megeshet hisz változik a fül mérete, aránya) és emiatt nem tud fülbevalót hordani, mert aszimmetrikus és nem forrt be se.

2018. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%

Azt hiszem most én leszek a rossz...

Három lányom van,mindegyiknek két hetes kora előtt szúrták a fülét.Fél percig sem tartott,ahogy felvettem őket abbahagyták a sírást,soha nem piszkálták. Egy ismerős csecsemős nővér csinálta aki kb.30 éve csinálja. Nálunk még 10 éve engedték,hogy a kórházba szúrják ki a babák fülét.

2018. ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én is pici voltam nem tudom hany honapos lehettem mikor kiszurtak. Szivem szerint mar kiszurattam volna neki csak sajnálom mert emlékszem mikor tesomnak csinalták mikor pici volt és nagyon sírt.
2018. ápr. 19. 21:54
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek :)
2018. ápr. 19. 21:55
 15/20 anonim ***** válasza:
77%
3 hónaposan. Kislányom sírt akkor, de utána minden rendben volt. Nem piszkálta és nem piszkálja most sem pedig már 2.5 éves. Ja, és én is lövettem egy plusz fülbevalót a bal fülembe pont akkor amikor a Kislányomnak lőtték. Eléggé fájt. Jó hogy csak egy lyukat kellett.
2018. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
33%
Lövetni semmikor(roncsolja a szövetet, könnyebben gyullad be, nehezebben gyógyul), szúratni akkor, ha ő el tudja mondani, hogy szeretné.
2018. ápr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

Az elsö lányom egy hetes volt, de amikor kiesett acfülbevaloja véletlen, nem foglalkoztam vele összeforrt.


Oviban,5 évesen kérte ujra, 2 perc volt nem is érezte szinte. A kisebbnek sosem volt lyukasztva ö most kérte, 2 évesen.


Egyik sem piszkálja ...

2018. ápr. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
55%
Úgy, mint a 12-es, 2 hetesen. Már a kórházban szerettük volna, amikor született, de csak a főnővér szúrhatta hazamenéskor, ő meg aznap szabadnapos volt. Visszementünk, megcsinálta, kb. 1 perc volt, a lányom fel se ébredt rá. Mivel nagyon kicsi volt még, fel se merült, hogy piszkálja. Nem bántam meg, most 3 éves, imádja, hogy van neki. Ja, és nem, nem azért, mert amúgy csúnya kislány, kifejezetten szép, de szerintem csinosak a kislányok fülbevalóval. Az meg, hogy nyoma marad, ha nem akarja... ja, sok esésnek is nyoma maradhat a térdén stb. Nem tudom, az miért jobb, ha egy 3-4 éves saját maga kéri azért, mert az oviban Zsuzsikának is van. Az nyilván megfontolt döntés...
2018. ápr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%
Amikor ő szeretné. Nekem is akkor lett, másodikos voltam.
2018. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 🙂
2018. ápr. 20. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!