Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes a legzesfigyelőt...

Érdemes a legzesfigyelőt beszerezni?

Figyelt kérdés
Szerintetek hasznos dolog a lègzèsfigyelő?
2018. ápr. 23. 12:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Nekem azt mondta a védőnő h felesleges. Sokszor tévesen is beriaszt.
2018. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

Még jó, én kb kötelezôvé tenném.

Inkább riasszon tévesen, mint hogy ne legyen és megtörténjen a baj. Nekünk Angel Care légzésfigyelô + bébiôr egyben készülékünk van, és még soha nem riasztott tévesen. Meg nem tévesen sem szerencsére. Engem megnyugtatott a tudat, hogy van, most már 1 éves a gyerek, de még használjuk. Mellette érdemes elvégezni egy gyermek elsôsegély és újraélesztô tanfolyamot, de nálam a figyelô alap tartozék, ilyesmin soha nem spórolnék.


Arról a védônôrôl meg megvan a véleményem, aki lebeszéli a kismamát róla. Eszem megáll.

2018. ápr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

Diplomás ápolóként dolgozom gyerekkórházban több mint 15 éve.

Az átlag laikus, nem is gondolná, hogy mennyi gyerek hal meg a mai napig bölcsőhalálban. Úgyhogy igen, ha nem akarsz halott gyereket, akkor érdemes beszerezni.

2018. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Igen érdemes, de akkor, ha tudod az újraélesztést is és ha a baba majd az ágyában alszik :)
2018. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok. Első, SOHA nem riasztott tévesen az Angel Care-ünk. Mivel két évig és van bölcsőhalál, ezért 2,5 évesn vettem ki alóla.
2018. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképpen érdemes, ez volt a legelső dolog, amit megvettem a babának, már 6 hetes terhesen!

Inkább riasszon ,,feleslegesen", ahogy az első írja, mintsem ne riasszon, amikor viszont szükség lenne rá.

Egyébként a legtöbb esetben nem felesleges a riasztás, annak ellenére sem, hogy odamész és lélegzik rendesen a baba. Megmondom miért: sokszor az éles hang, csipogás már elég ahhoz, hogy magához térjen a baba és így normalizálódik a légzése, illetve ha odamegy a szülő, kikapja a kiságyból.

Viszont mindenképp érdemes egy elsősegély tanfolyamot elvégezni hozzá, illetve ugye a neten is rengeteg videó és ismeretanyag van, ami alapján meg lehet tanulni az újraélesztést.

Sajnos nekünk volt a családban bölcsőhalál, feldolgozhatatlan tragédia! Nem volt légzésfigyelő...

Teljesen egészséges, nem koraszülött babáról volt szó!

2018. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Engem megnyugtatott.


De nekem soha sem riasztott tévesen. Ès akinek riaszt a bébiör az jobb ha utánna olvasna, hogy is müködik a készülék és a babája.


Az újszülöttek kb az elsö 3 hónapig elég gyakran kihagynak 20mp-ig légzést. EKkor az agy egy jelt ad és egy mély lélegzettel a baba újra levegöt vesz.

Ezek a készülékek úgy vannak beállítva, hogy 20mp-nél csippan és mire oda figyel, oda ér az anya persze a baba már lélegzik. De bizony van légzés kimaradás ami teljesen normál.


Nekem a nagyobb lányomnál gyakori volt a csippanás, majd láttam, hogy egy nagy sóhajjal levegöt vesz. A kicsinél egyszer sem csippant.

2018. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
18%

"Úgyhogy igen, ha nem akarsz halott gyereket, akkor érdemes beszerezni."


Ez mondjuk nettó baromság. Milliók nőnek fel legzesfigyelő nélkül. Plusz ha már állítólag diplomás ápoló vagy gyermekkórházban, azt is hozza tehetnéd, hogy a csecsemő osztályon sincs legzesfigyelő a csecsemők alatt.



Kérdező, ha te jobban érzed magad tőle, akkor vegyél.

2018. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
De bizony van alattuk! Apnoe pad - neven. Szivesen varlak a szegedi gyerekklinikan es megmutatom!
2018. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%
Milliók nőnek fel nélküle, viszont tucatok halnak meg nélküle ezt azért tegyük hozzá.
2018. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!