Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba mennyit eszik?

Koraszülött baba mennyit eszik?

Figyelt kérdés
Két honapos és 60ml-t eszik, 3 oranknet. Napi 8szor. Eleg? Illetve ejszaka is nagyon fontos h 3 orankent egyen? Ha alszik akkor is fel kel kelteni?
2018. ápr. 28. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Lassan kevés lesz az a 60 ml, éjjel egyszer 5 órát is hagyhatod aludni ha engedik nektek, nekünk engedték, nem volt semmi gond.
2018. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tápszeradagot súly alapján állapítják meg. Az éjszakáról is az orvost kellene kérdezned. Nem mindegy az előzmény.
2018. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy 28 vagy 35 hétre született baba, alig 1 kilóval vagy majdnem 3 kilóval és hogy most mennyi. Képlet szerint testsúlykilogrammonként 150 milit kell ennie, a napi étkezések számát ha elosztod ezzel, kijön az egyszeri adagja. Mondjuk egy 3 - 3,2 kilós babának ez az adag napi 8 étkezéssel elég. Az éjszakai ébredésnél osztom a 2-es válaszoló véleményét.
2018. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2 kilós, 2 honapos. 27.hetre született 970grammal
2018. ápr. 29. 04:17
 5/7 anonim ***** válasza:
2 kg-os és két hónapos? Nem kevés az egy kicsit,még így is hogy csak 97 dkg-mal született? Tápit kap vagy anyatejet? Ha tápit akkor érdemes lenne megpróbálni valahonnan anyatejet szerezni. Ha hízna rendesen akkor nem kéne kelteni. Védőnő nem mond semmit,hogy jo e ez a súly neki?
2018. ápr. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tapszert kap. Beba koraszülött tapszert. A gyerek orvos azt mondta jol gyarspszik a súlya, most h 2 kg lett, most engedték ki a kórházból
2018. ápr. 29. 09:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem volt koraszülött és 3 hónapos koráig 60 miliket evett napi 6-7x. Sajnos a korababákhoz nem értek, de ha az orvos szerint rendben van akkor nem kell megtömnöd több tápszerrel. Inkább a többször kevesebb híve vagyok én is. Illetve tápszerrel is lehet igény szerint táplálni, mint írtam korababák esetét nem ismerem, de szerintem náluk is járható út.
2018. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!