Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici koraszülött (! ) baba...

Pici koraszülött (! ) baba hazahozatala. Mi legyen a szobakutyussal?

Figyelt kérdés

A baba 30. hétre született kislány, sajnos sokáig élet-halál között lebegett, mert egy hetesen kapott egy ismeretlen eredetű tüdőgyulladást. Jelenleg egy hónapos és most végre hazajöhet.

Viszont van egy szobakutyusunk, egy fekete Yorki keverék kislány, nagyon kedves. Nem szeretnénk tőle megszabadulni, de a kislány miatt el szeretnénk elvitetni valakihez egy rövidebb időre.


Mit javasoltok, mennyi időre kellene? Vagy a másik, maradnia kellene? Viszont féltjük a babát, hogy hiába nem engedjük oda hozzá, abból csak a baj lenne, ha ott lenne a házban a bacikkal (hiába oltott, féreghajtott, kozmetikázott kutyus). Azt külön kiemelném, hogy koraszülött babáról van szó, különben fel sem merült volna a kérdés a kutyával kapcsolatban. A neonatológusunk nem foglalkozik vele. A volt férjem, a baba apja nem velünk él, szerinte el kellene ajándékozni a kutyát, mert félő hogy így haza se engedik a babát, ha megtudják. Ki meg nem lehet tenni az udvarra ezt a kiskutyát.


Utóiratnak annyit, hogy elajándékozom a kutyát, ha kell, bár nem jó szívvel, de a pici az első természetesen.



2018. febr. 19. 21:56
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
2200 grammos, 45 cm-es jelenleg a baba, ölbe lehet venni, már szoptatom is egy ideje :)
2018. febr. 19. 22:01
 2/35 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baja nem lesz a kutyától, mire ő totyogni fog meg mászni addigra megerősödk az immunredszere, az meg hogy ott él veltek nem fog gondot okozni, gondolom nem olyan leszel mint sok youtubeos hogy a kutya nyalogatja a kisbabát.
2018. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%
Ne viccelj. 28 hétre születtek az ikreim, a kisebb 940g volt. 7 hetet voltunk PIC-en. A PICes (Honvéd) orvosaink és a házi gyerekorvos egyöntetű véleménye szerint semmi baja nem lesz a koraszülött gyereknek sem az oltott, féregtelenített, tisztántartott háziállattól. Nyilván nem alszanak együtt, kezet mostok stb., de azért nem kell átesni a ló túloldalára.
2018. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez baromi nem vicces téma ne haragudj, örülök hogy ilyet feltételezel róla, hogy ez engem szórakoztat, minek teszem ki majd a pár hete majdnem meghalt gyerekemet! Abban az apja és én is egyetértünk, hogy az első hetekben kizárt, hogy a közelébe menjen a kutya. Én még egy fertőzésnek még az esélyét sem adom meg, örülj, hogy te nem voltál ilyen helyzetben, ne is legyél soha!
2018. febr. 19. 22:09
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Ha rendben tartott kutya semmi fertőzést nem fog el kapni tőle.

Ti előbb fertőzitek meg mint a kutya.

2018. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%
Semmi baja nem lesz a kutyatol
2018. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Jézusom Kérdezo, azért le ne harapd már a fejét!Mindenki normális válaszokat adott, senki nem viccelodott és még igazuk is van.Toletek elobb fog elkapni valamit, mint a kutyatol.Egy kétgyermekes, kutyás anyuka
2018. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

Tudtad, ha megpuszilod, közel az arcához elkaphatja a herpesz vírust, akkor is ha nincs épp aktív herpeszed ? És ebbe három napon belül belehal, ezt tudtad? És hogy mennyi ilyen haláleset van? A kutyától az ég adta világon semmit nem fog elkapni. Viszont a cipő talpon te előbb hozott haza haza a lisztériát ami szintén halálosan megbetegítheti.

De már előre sajnálom az gyereket.

2018. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
84%

Vegyél vissza...

Szörnyű, amikor egy baba van életveszélyben, de nem kell senkivel sem ilyen stílusban beszélned! Senki nem viccelődött, nem tart viccesnek sem senki.

2018. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%
Ha nekem mint 2-es valaszolonak irtad kerdezo akkor epp hogy irtam hogy VOLTAM ilyen helyzetben, de jo akkor menjunk bele az 1300g-al szuletett fiamnak a 4. eletnapjan enteralis fertozese lett NEC-re gyanakodtak hala a Joistennek nem az volt de napokig rezgett a lec. En is PIC-es anyuka vagyok haho! Es igy irom TAPASZTALATBOL hogy nem kell a kutyadat elpaterolni otthonrol.
2018. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!