Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisbaba miért nem...

8 hónapos kisbaba miért nem alszik éjjel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A gond az hogy minimum 3x felkel és van úgy hogy még 1 órát is cicizne és hiába rakom a kiságyba még ringatnom is kell.

Kevesebb a tejem nappal adok neki tápszert is,és naponta kB 3x eszik tejpepet,főzeléket és gyumit...OK ez így?

Szerintem fáj a hasikája, adok neki babateat is, de 3-4naponta kakil, ez gond ugye? Mit kellene csinálnom,hogy jó legyen a babucimnak?Naponta 2x alszik, 1órát masfelt babakocsiban! Mit csinálok rosszul? Min valtoztassak? Kérem válasszoljon valaki


2018. máj. 1. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdődik a szeparációs szorongás.

Lehet, hogy azért ébred éjjel, mert téged ellenőriz, hogy megvagy-e még. Nem véletlenül szorongás a neve: ilyenkor az élete legnagyobb félelme az, hogy anya otthagyja és egyedül marad.

Gondolj bele: ő pont olyan kis ösztönös lény, mint az ősemberek évezredekkel ezelőtt. Sejtelme sincs arról, hogy civilizació veszi körül. A vadon közepén teljesen reális lenne a félelme az egyedülléttől.

Azért tartja magát ébren, hogy ne menj el. A közelségedre vágyik. Add meg neki, hamarabb megnyugszik. Gyorsabban megtanulja, hogy mindig a közelben vagy, és vigyázol rá.

2018. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, én ezt tudom, De hiába teszem be magam mellé maximum 2 órát alszik aztán ki ölben komportszopizik és csak úgy alszik el a kiságyban majd megint felkel és 5/6 után reggel nem tudom vissszaaltatni.

Adjak éjjel tápot? Sztem fájna tőle a pocija de ha meg éhes és kevés az anyatej akkor mit tegyek? Amúgy mosolygós okos ügyes kisbabám van IMÁDOM ŐT, csak már ki vagyok teljesen...Álmából felebred és feláll a agyikojaban, hiába próbáltam már hogy vissza teszem sír ki kell venni, próbáltam már hogy csak visszaringatom de felkel és csak szopik után alszik.

Valamit biztos elrontottan és nem tudom hogy mit tehetnék hogy legalább 3 óránként keljen :(

2018. máj. 1. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én is csak azt tudom mondani, hogy ezt az időszakot valahogy át kell vészelni. Lányom is 8 hónapos, változó hogy hányszor ébred meg éjjel... rosszabb éjszakákon 1.5 óránként, ha csak 3x ébred meg akkor én azt már nagyon jónak számítom. Mellettem alszik amúgy és viszonylag gyorsan visszaalszik szopi után, ami gyakran csak konfortszopi de én persze nem tudok ilyen könnyen visszaaludni. És nála tényleg nyílvánvaló a szeparációs szorongás, közben a 3. és 4. foga is nagyon ki akar már bújni és szerintem zavarja az is, hogy még nem elég mobil ... még csak most kezd próbálkozni a kúszással.

Én is nagyon várom, hogy túl legyünk ezen az időszakon.

Az hogy 3-4naponta kakil az nem feltétlenül jelent bajt, azt figyeld, hogy mikor kakil akkor fáj-e neki maga a folyamat. Esetleg megpróbálhatsz pl több barackot,meggyet vagy más gyümölcsöt adni neki ami lazítja a székletet és több vizet.

2018. máj. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :) Különben iszik vizet is bár keveset és ma kakilt, keményebb széklete van pedig én is eszek gyumit és neki is adok szereti nagyon a barackot.

Éppen ezért nem adok neki banánt vagy körtét inkább szilvát.

Adják neki vmilyen szekletlazito/ gyenge hashajtó "dzsúszt?"

Most is szopizik pedig tápszert kapott és 20 percig ringattam :S

Felebred mászik a kiságyba majd feláll :)

Írjon nekem még valaki valamit

2018. máj. 1. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem nekem is ilyen volt. 14 hónapos koráig éjjel óránként (!) kelt, megkereste a cicit, akkor megint minden oké volt. Én nem szivattam magamat kiságy-azással, ott aludt mellettem, nem kellett állandóan felkelnem, jóformán még felébrednem sem, csak félálomban felhúztam a pólómat, oszt' csókolom.

Aztán leszokott róla.


Ez az időszak is elmúlik. ;)

2018. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem alszik el mellettem csak ha ölben szopizik xD
2018. máj. 12. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!