Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden megváltozott,3 hónaposa...

Minden megváltozott,3 hónaposan? Kislányom tegnap volt 3 hónapos,3 hete mintha kicserélték volna. Nem akar sem napközben, sem éjszaka aludni.

Figyelt kérdés
Egész nap hisztizk (biztos a meleg miatt is, de nem kizárólag), csak az Őt körülvevő világ érdekli. Mindig kézben akar lenni hassal kifelé, hogy mindent láthasson. Esténként letettem az ágyába magától elaludt, mostmár ezt sem hajlandó. Tapasztalt Anyuák! Van ötletetek? Mit csináljak?
2010. jún. 14. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keverj meleg tejbe egy kis vodkát, attól tuti elalszik. :)
2010. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valami hasznos válasz? :-)
2010. jún. 14. 07:57
 3/11 anonim ***** válasza:

viccet félretéve ... érdeklődik igényli a törödést.

Ha van rá lehetőséged vedd körül kevés de minőségi játékkal vagy olyan dolgokkal amiket szeretnek a babák - kulccsomó, pohár, nem használt mobiltelefon ui. távirányító- vagy ha van rá lehetőséged tedd ki a járókát esetleg a játszószőnyeget a kertbe hadd nézelődjön. Az alvásra ugyanez ... toleránsnak kell mutatkozni mert van hogy belefárad sok inger éri a nap folyamán és telítődik ha hagyja olvass neki vagy dúdolj esetleg vezess be már most rituálét az estékhez. Szóval segítsd a világ megismerésében!

2010. jún. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivelmár jobban lát, szeretne is nézni, érdeklődik.Le kellfoglalnoda figyelmét. Semmiképp se hurcolászd, mert akkor 1 évig nem fogod tudni letenni. Viszon legyen a szeme előtt valami. Ha hanyatt fekszik a feje fölött, a kezében. Az altatásnál is tehetsz a feje fölé valamit,amivel eljátszhat.
2010. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.Éreztem,hogy valami most nagyot változott benne,kezd a felnőttek életritmusához alkalmazkodni.

A férjem mondta is,hogy túl "felnőttesen" akarna viselkedni.Az időt egyáltalán nem sajnálom Tőle,de meg kell tanulnia,hogy nem lehet mindig a kezemben,nem cipelhetem állandóan.Játékai vannak (nem sok,de azok jók), utazóágya,meg hintája,igazi borsószem királykisasszony.Akkor foglaljam le jobban?és az alvás?Lehet,hogy nem kellene erőszakoskodnom az alvással?

zt észrevettem,hogy délelőtt csak rövid alvásra van szüksége (fél óra,egy óra).Délután néha alszik egy hosszabbat,ha olyanja van.Fárasszam ki jobban?

2010. jún. 14. 08:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja,első gyerekes anyuka vagyok,ezért kérem a tanácsotokat.
2010. jún. 14. 08:12
 7/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok .

fárasztás: hülye szó de igen foglald le főzzetek együtt vagy vidd el piacra magyarázz neki legyen a tarsolyodban pár program mert otthon sem jó lenni.

játék: sajnos az a tapasztalatom hogy a gyerekek 99.5%-a mindennel jól eljátszik csak a játékaival nem ezért írtam ezeket a "játékokat-" de remekül elvan más babák mellett is együtt még nem fognak játszani de cserélgethetik a játékaikat és ez pl.nekünk jót tett Te is beszélgethetsz az anyukával. Vagy mamázzatok

esti altatás: ha fáradt alszik ha nem - az látszik rajta mert pörög - akkor maradjon még fenn egy negyedórát félórát de nagyjából azonos időben legyen ágyban. én nem tennék játékot az ágyba mert az ágy nem játszótér de egy csendes zene vagy egy mese apától jó hatással lehet.

kérdezz nyugodtan

2010. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi,megpróbálom.A nehézséget csak az időjárás jelenti,mert ilyen melegbe nem merem kivinni napközben.Baba-mama klubba nem járunk,de a szomszédokkal jóban vagyok (Nekik is babájuk van),és mostmár gyakrabban átnézünk hozzájuk.Azt már észrevettem,hogy máshol nem hisztizik,csak otthon.Ott nézi a gyerekeket.Lehet,hogy tényleg nem foglalom le eléggé.Általában 3 óránként eszik napközben,és evés után hagyom nézelődni egy kicsit.Utána beszélgetünk,utána kap játékot,amivel játszhat.Előfordul,hogy ez majdnem egy órát is felölel.

Kb. 2 órával az ébredés után nagyon nyűgös lesz,és elkezd hisztizni (valószínűleg a fáradtság miatt),de kb. 5-10 percen belül elalszik.Így délelőtt alszik egy örvidet,max. egy órát.Délután vagy többször alszik keveset, vagy egyszer hosszabbat )ez a ritka. Jó lenne,ha délutánonként hosszabbat aludna,mert utána nem nyűgös,sokkal kipihentebb.Ez megoldható szerintetek?Rá tudom erre szoktatni?

2010. jún. 14. 08:31
 9/11 anonim ***** válasza:

még mindig én.

Nekem úgy aludt sokat ha séta után a kocsijában elaludt és ilyenkor volt hogy másfél órákat szunditott egyhuzamban fel nem keltettem sose hagytam hadd pihenje ki magát. az is megoldás lehet hogy leírod egy napját és beirod hogy mikor hisztizett akkor kell bevetni valamit persze a hisztit nem lehet tökéletesen kiiktatni és az is fontos hogy ne essetek át a ló túloldalára mert ne szokja meg hogy ha unatkozik Te szórakoztasd ezért mondtam az ötleteket. Nehéz igy visszaadni mert próbálok mindenre válaszolni amit kérdeztél. Az a lényeg hogy amit csinál az teljesen életkori sajátosság kinővi majd ha már jobban mozog pl. felül mert akkor a kezei szabadabbak lesznek és lényegesen jobb lesz ha már önállóan mozog

ettől nehéz a gyereknevelés ...

2010. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi,ma mindent bevetek.:-)

Mondtam is a férjemnek,hogyha meghallom,hogy valaki azt mondja: "az a nő nem csinál semmit,csak otthon van a gyerekkel",biztos adok Neki egy jobb egyenest!

Mégegyszer köszi a tanácsokat,szép napot Mindenkinek!

2010. jún. 14. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!