Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítséget szeretnek kerni...

Kinga mercedesz kérdése:

Segítséget szeretnek kerni hogy a 2 eves kislanyomat hogy vezesem ra hogy ne cicizzen annyit. Magatol lefog szokni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 05:10
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Megszokásból cicizik még,és a gyerekek a megszokásról általában segítséggel tudnak csak leszokni.

1.5 éves koráig szopott a fiam.

Nem akart leszokni.

Egyik nap nem adtam.neki,mikor jött hogy cici,akkor elvontam a figyelmét.napközbe bevált.

Este pedig mondtam neki hogy anya beteg nem szabad cicizni.

Hát nem mondom hogy megértette.

Mert 1. Éjszaka hosszú volt,de másodikra már nem kelt fel csak egyszer akkor pedig simogattam magam mellé vettem de cicit nem kapott.

3. Éjszakára nem is kelt már fel.

2018. máj. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem pontosan 24 hónaposan kezdett el a lányom cici után megharapni. Szórakozásból. Mondtam,ha még harapni fog,nincs cici. Megcsinálta még kb 3x,én pedig nem adtam többet. Sírt kb egy hètig éjjel nappal, persze nem egyfolytában,hanem mikor kérte,és nem adtam. De azóta már nem kéri. Elfogadta,hogy nincs,és kész. Szerintem már el is felejtette.
2018. máj. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy mar terhes neked a sok szopi. Nekunk sokat segit, ha van kulon program napkozben, ha kint vagyunk, elteri mas a figyelmet, es olyankor nem keri, illetve ennyi idos gyerekkel mar lehet alkudozni, pl. majd ha hazaertek, vagy csak az agyon kap.


Miota cicizik szamodra tul gyakran? Ez csak atmeneti, vagy mar regota tart? Fogzassal, beszedfejlodessel hogy alltok? Bolcsit vagy ovit mikor kezdi? Mert ha atmeneti, akkor lehet az ok a fogzas, idegrendszeri eres, szeparacios szorongas kovetkezo hullama, de akar lappango betegseg is.


Csak a gyakorisagot szeretned csokkenteni, vagy teljesen elvalasztani? Az ejszakai, vagy a nappali cicizes mennyisege zavar? Szivesen megvarnad, hogy magatol ne kerje tobbet?


2 eves kor korul szokott lenni egy idoszak, amikor a szopasi kedv megno, es sokan arrol szamolnak be, hogy szinte egesz nap cicin lenne. Ezen segithet, ha a mogottes okot megtalalod (pl. ha beteg, kezeled, ha a foga faj, bekened gellel, ha szeparacios szorongas, akkor sokat az oledbe ulteted, de lehet ok az is, hogy unatkozik, olyankor pedig sokat segit, ha csinaltok kinti programot).


A maguktol leszokas ekkora gyereknel mar barmikor bekovetkezhet, de altalaban 2,5 eves kor utan szokott eljonni (egyes felmeresek szerint 4 eves kor utan). Az en gyerekem is 2 eves, bolcsis, sokszor beteg, olyankor nem nagyon fogad el mast, ezert en orulok, hogy meg mindig szopizik, de amikor egeszseges, akkor azert mar terelgetem, es vannak mar szabalyaink, hogy mikor es hol kaphat cicit, es eloszor mindig itallal, etellel szoktam kinalni.


Ha az ejszaka a gond, akkor lehet olyat is csinalni, hogy este meg kap, aztan csak reggel, vagy hajnalban eloszor. A nagy testkozel-igenyu, es igenyeiket hangosabban kifejezo gyerekeknel arra is szamitani kell, hogy ejszaka egy ideig sirni fog, ezert altalaban a nappali szopik szamanak csokkenteset szoktak elso korben javasolni, es az elalvashoz adottat utoljara, mert ejszaka nehezebben ertik meg.

2018. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik gyerek magától leszokott 16 hósan, de ő szopta az ujját. A másiknak olyan 2 év 2 hónaposan mondtam végül, hogy ő már nagyfiú és a tej elfogyott. Hiszti nélkül elfogadta, elég volt onnantól, hogy hozzám bújt. De ugyanannyit ébredt még vagy egy fél évig.
2018. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Le kell választani, innentől kezdve nincs cici.


Persze, hogy még szopik - szopna, mert nem választottad el legkésőbb másfél évesen. Ha hagyod, még négyévesen is rajtad lóg majd, mert "kényeslmes".

2018. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy már nagylány, nem kell a mell, felesleges, nagylányok pohárból isznak, vizet, teát, nem pedig kisbabák ennivalóját.
2018. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!