Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült anyukák, tényleg...

Újdonsült anyukák, tényleg egy percetek sincs magatokra és csak a babával foglalkoztok egész nap?

Figyelt kérdés

Hamarosan szülni fogok.

Tényleg úgy képzeljem az utána levő időszakot, hogy 0-24 a babát szoptatom, pelenkazom?

Semmire nem lesz idom?

Nem tudom azt elképzelni, miért ne lehetne letenni kicsit a babát a kisagy a és otthagyni egy fel órára pl amíg mást csinálok.

Kinél hogy alakultak az első hónapok?

Tudom, ez nagyon függ a babatol is..


2018. máj. 7. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg babafüggő, mert az én babám evett, aludt, úgyhogy az első időkben volt időm mindenre. Viszont mikor járni kezdtek, na onnantól nincs.
2018. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljes mártékben babafüggö, nekem a születésétől kezdve mindig volt időm, mert jó alvó, éjszakát mindig végigaludta és eleinte nappal is nagyon sokat aludt, nem kellett ringatgatni, egyebek, pár szabad óra minden nap volt, más kérdés, hogy ilyenkor a házimunkát csináltam, esetleg aludtam, magamra nem sok idő maradt. De ha kifogsz egy nehezen alvó, ordibálós babát akkor nem lesz ilyen könnyű.
2018. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elsô írja.

Egy nyugodt, jól alvó baba mellett pont hogy az elején van több ideje az anyukának is. Ráadásul ô is nyugodtabb, kevésbé stresszelt, ha tud aludni. Ha már nagyobbak, másznak, járnak, már kevesebbet alszanak napközben is, fárasztóbb. És az sem mindegy, hogy van-e apuka, ha igen, milyen, ill. a nagyszülôk be tudnak-e segíteni.

2018. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekem túl sok időm is volt, így besegítettem egy családi vállalkozásba. Két hónapos kora után végigaludta az éjszakát, nappal is összességében 3 és fél órát alszik mind a mai napig. Mindig tudtam mellette takarítani, sorozatot nézni, olvasni. Hasfájós sem volt, kézben sosem szeretett lenni, ha leteszem a kiságyába, max negyed órán belül bealszik. Olyan három foga jön most egyszerre, ez is csak annyi, hogy kétszer megébred éjszaka, de hamar visszaalszik. Járhatunk együtt étterembe, kirándulni, neki tök mindegy, hol van, csak kaja legyen.


De ez teljesen a babától függ. Régóta olvasok ebben a kategóriában, sokan vannak, akik egy percre alig bírják lerakni a babát, mert sehol sincs el nyugton, csak anya ölében, vagy alig alszik, mert fáj a hasa, éjszaka óránként kell szoptatni, felcseréli a nappalt az éjszakával, és még sorolhatnám. Jártunk dévényeshez kezdetben, ott hallottam olyat, hogy a még pici baba egyből kiakadt, csak mert "idegen" kézbe került, ezért olyat is el tudok képzelni, hogy valahol az apa vagy a nagyszülő sem tud vigyázni rá, mert az a babának nem jó.

2018. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. babámnál én is ezt hittem, hogy a baba 0-24-ben kézben akar lenni de ő nagyon nem, jókat aludt a kiságyban. Néha még el is nézelődött. Na a kicsi :D őt még alva se tudtam letenni hetekig napközben, éjszaka mázlim volt, akkor csak enni kelt fel és aludt tovább.

Egyébként tudtam mast is csinálni, az ilyen babáknál jól jön egy hordozókendő.

2018. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Most jövök ellenpéldaként, születése napjától hasfájós, kiságyba üvöltök típusú kisbaba volt, éjjel 2-3 óránként kelt ha jó napja volt, és ha leraktam az ölemből szintén ordított. Ez így ment míg nem lett önállóbb persze szakaszosan hol jobb volt hol rosszabb.

Addig míg aludt próbáltam utolérni magam, de nagyon nehéz volt mert volt hogy arra felébredt hogy becsuktam a konyhaajtót hogy ne hallja meg a mikrót, és már üvöltött, és akkor még nem ettem egész nap.

Akkor volt 10-15 perc pihim mikor beraktam a ringatós hintába, azt imádta nagyon.

De ez a része persze fokozatosan jobb lett, de mindenhez kellettem később is, ha játszószőnyegre raktam amin híd volt ott kellett üljek mellette és meséljek, ha a kiságyba akkor is mellette kelett ülnöm, másképp meg imádta cipeltetni magát akkor jöttek is ki gázok, mint írtam nagyon hasfájós volt.

Könnyebb akkor lett mikor elkezdett kúszni-mászni, egy éves kor után meg már gyerekjáték volt csecsemőkorhoz képest.

De bármikor újracsinálnám, kivéve az éjszakázást, még mai napig ébred pedig 2 éves, és ez piszok nehéz.

2018. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom rossz alvó, hasfàjós baba volt. Általában 3x30 percet aludt nappal, azt is csak a mellkasomon. Ha letettem akkor azonnal felébredt. A nap többi részében folyamatosan szopizott. A pihenőszékben elvolt néhány percig. Az első 3 hónap kemény volt. Utána kicsit könnyebb lett, mert elkezdte érdekelni a világ, így elvolt 10 perceket a játszószőnyegen. Persze letehettem volna a kiságyba, de nekem nem volt szívem sírni hagyni. Így maradt a cipelés.
2018. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ellenpeldat hoztam.3hos koráig hasfajos volt a babám, az éjszakák vegyesek van hogy fel van hogy óránként felsir és csak úgy hajlandó megnyugodni ha felveszem kicsit.(Ez igy van fel eve)Nappal keveset aludt.Meg ma is.Addig míg mellette vagyok alszik ha kijovok 5perc alatt hallom, hogy felébredt.Este 10kor alszik el, reggel 6-kor kelünk.En néha már úgy gondolom biztos én vagyok béna, hogy nem tudok mindent megcsinálni napközben amit szeretnék,meg hogy estére úgy érzem magam mintha éket huzogattam volna:-)Most meg már nekiállt 5 és fél hosan mászni úgyhogy nincs megállás.:-)De azért nem cserélném le ezt az időt semmivel:-)
2018. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt bennem egy belső késztetes, hogy mindig vele foglalkozzak, minden lelegzetvetelet figyeltem. Tulajdonkeppen SEMMIT nem csinaltunk egesz nap, megis estere mar ugy ereztem, hogy teljesen elfaradtam, "egesz nap dolgoztam". Ez igy utolag visszagondolva fura. Talan az alvashiany miatt elveszitettem a realitas erzekemet. Igy utolag belegondolva mindenre, barmire lett volna idom egy egesz nap fekvo baba mellett. De akkor ugy tunt, hogy semmire sincs. Es en egyaltalan nem szoptattam raadasul.

Most 2 eves lesz, egesz nap tombol, rohangal. Viszem programokra, minden nap jatszoteterezunk, minden nap fozok, takaritok, tomegkozlekedessel megyunk....es most meg ugy erzem, hogy MINDENRE van idom: reggel bosegesen reggelizek, kavezok, netezek, hajat egyenesitek, sminkelek, egesz nap tevekenykedek es este meg edzek is fel orat. Mindezt segitseg nelkul. En sem ertem magam de igy van. Persze sokszor vagyok faradt, de nincs hianyerzetem, hogy nincs idom semmire...

2018. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Ez tényleg baba függő . Az első héten akár bombát is robbanthattam volna a lakásban míg a pici aludt .. aztán elkezdötött a hasfájás .. azóta vannak jobb és rosszabb napok . Apuka reggeltől délután 5 ig nincs itthon ..segítségem igy 0. Jobb napokon esténként sem kel fel csak 4 óránként ,rosszabb napokon pedig örülök egy óra alvásnak . Ez erősen befolyásolja a következő napot ugyanis ha rossz volt az este másnap csak 10 perceket alszik .. az alatt oldom meg a kaját,mosogatást fözést stb(van ,hogy akkor jutok el wc re mikor apa hazaér) .. jó esték után pedig nyugodtan csinálhatok bármit ..
2018. máj. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!