Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 30 feletti anyukákhoz szólna...

30 feletti anyukákhoz szólna a kérdésem (többi lent)?

Figyelt kérdés

Én nem régen múltam 30, de még csak olyan 2 év múlva lenne tervben a baba. Mert egyszerűen csak akkor tudjuk megteremteni a megfelelő hátteret.


Ti miért 30 felett szültök/szültetek?

Ti szerettétek volna, vagy így alakult?

Baj, hogy addig tolom a babavállalást, amíg szerintem megfelelnek majd a körülmények?


Istenigazából már tele van babával mindenki körülöttem, de én nagyon nehezen is érek meg erre a felelősségteljes feladatra. Valahol viszont már mégiscsak várom, hogy legyen egy kis csöppség, aki a párom és én vagyunk.



2018. máj. 10. 12:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
20%

"legyen egy kis csöppség, aki a párom és én vagyunk"


Ettől agyhúgykövet kapok.

A gyerek nem te és nem a párod, hanem egy önálló lény.

Valamint nem kis csöppség, hanem igen hamar kisgyerek, kamasz majd pedig felnőtt lesz belőle. Akkor már nem is fog kelleni? Mert akkor inkább vegyél egy műanyag babát...

2018. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Bocsánat, most látom, hogy kicsit rosszul fogalmaztam meg a kérdést!

Arra gondoltam, hogy 30 felett babát vállaló anyukákhoz szólna a kérdésem.


Elnézést!

2018. máj. 10. 12:57
 3/35 anonim ***** válasza:
82%

30 voltam az elsőnél, 33 a másodiknál. Nálam a megfelelő pár hiányzott. Volt egy hosszabb kapcsolatom a férjem előtt, de ő nem állt készen ilyen elköteleződésre több év után sem, így azt a kapcsolatot lezártam. Nem sokkal később megismerkedtem a férjemmel és vele hamar egyetértésre jutottunk a családalapítás kérdésében és nem sokkal később házasodtunk és gyermeket vállaltunk.

Ami az anyagi részét illeti, mindketten dolgoztunk, így a juttatásokat kaptam. Az első gyerekünk meg albérletne született, a második már sajátba.

2018. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Sosem értem, miért ömlik a rosszindulat itt egyből az emberekből.

Lehet, te nem vagy érzelgős típus. De én azért szeretnék kisbabát, mert imádom a páromat, és szeretném, ha lenne közös gyermekünk, viszont nem akartam úgy belevágni, hogy nem tudok neki mindent megadni!


Vagy ez nem jött le a kérdésemből?

2018. máj. 10. 13:01
 5/35 anonim ***** válasza:
81%

25 éves voltam, mire befejeztem a tanulmányaimat, utána több, mint egy év volt, mire megfelelő, határozatlan idejű állást találtam, ott azért 1-2 évet dolgoztam, mielőtt próbálkozni kezdtünk volna, ekkor voltam kb. 28. éves. Egészségügyi problémákat is helyre kellett tenni (IR, pm. alulműködés) így innen majdnem egy év volt, mire terhes lettem. Azt a terhességet végül félidőn túl elveszítettem. Szerencsére nagyon hamar újra terhes lettem és nem volt baj, az első gyermekünk születésekor 31 éves elmúltam már, majd 33 évesen szültem újra.


Én nem várnék a helyedben, mert mi van, ha nem jön össze egyből, vagy probléma adódik, mint nálunk az első terhességnél. Kettőt pislogsz és 35 vagy, aztán 40. Mi az, ami GYÖKERESEN megváltozik anyagilag két év alatt? Érdemes várni miatta? Ezt gondoljátok át.

2018. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Most veszünk éppen házat, mert 60 km-re élünk még egymástól jelenleg. Ehhez feléljük az összes önerőnket, illetve még a ház felére hitelt veszünk fel. Kell 1-1,5 év mire anyagilag megerősödünk a törlesztő mellett. Akkor szerintem már lehet, hogy megpróbáljuk a babát, de az autónk is már 20 éves múlt, és a baba mellé lehet egy megbízható kocsi sem ártana... csak ilyenek miatt vagyunk még nehéz helyzetben.
2018. máj. 10. 13:25
 7/35 anonim ***** válasza:
79%
Semmi gond, én 30 évesen szültem az elsőt, 34 évesen a másodikat. Akkor vállalj, amikor késznek érzed magatokat. Az első válaszadó pedig a besavanyodott némber, ne foglalkozz vele. Mikor az elsőt vártam én is mindig azt mondtam, hogy a páromból akarok egy kis embert.
2018. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
62%
Én 23 voltam mikor teherbe estem, anyosnal laktunk,akkor kerestünk házat. Diplomám sincs és előtte allando munkahelyem se volt(érettségi + 3 éves szakma) azután elmentem au pairnak a nyelv miatt. 20 éves autónk és házat kerestünk. Szóval úgymond rosszabb anyagi körülmények közé vállaltunk gyereket. Mi lett a vége? Be voltam szarva őszintén hogy mi lesz velünk...mind anyagilag és kapcsolatilag. De dolgoztunk sokat és mentünk együtt a létrán ,most már férjemmel. Ma már felújított sajatba lakunk, a 4. Gyermekét várjuk most leszek 31. És idén vettünk egy 6 éves kevés kmrel futott autót. Ha fejlodni akarsz akkor az menni fog baba mellett is. Én csak támogatom hogy most szülj ne később.
2018. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Egyre jobban érik bennem a dolog, hogy ősz végén leteszem a gyógyszert, hogy helyreálljanak testileg a dolgok, és tavasztól pedig esetleg megpróbálni a teherbeesést. Tényleg én sem akarom sokáig tolni.


De egyébként mindig is mondtuk, hogy ha véletlenül teherbe estem volna (mert még gyógyszer mellett is megeshet bármi), úgy voltunk vele, hogy megoldanánk. A légyen, hogy teljesen megbízok a páromban, így talán nem is kell félni semmitől :)

2018. máj. 10. 13:45
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem baj, hogy felelossegteljesen gondolkoztok a korulmenyek megteremteserol. A gyerek melle amugysem art 6 havi felretett penz, biztos ami biztos, vagy legalabb olyan csaladtag, akire lehet szamitani, barmi van.


Hany gyereket szeretnetek? Mert ha csak 1-et, akkor meg oke lehet varni. En most vagyok 30, tobb, mint 1 eve szeretnenk masodik gyermeket, es egyelore meg nincs uton sajnos. Nalam is van az elozmenyeim kozott IR es pm-alulmukodes, pluszban meg pcos is, fogamzasgatlo abbahagyasa utan 1 ev volt, mire megjott, akkor is csak amiatt, mert veletlenul mas dokihoz kerultem. Ha meg vartok, en ugy vagnek bele, hogy addig is elmennek legalabb egy hormonsort nezetni endokrimologusnal, hogy az alap dolgok rendben vannak-e. En igy is csinaltam az 1. gyerekunk elott, es csak akkor derult ki a pm-alulmukodes, amit igy meg idoben lehetett kezelni.

2018. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!