Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 30 feletti anyukákhoz szólna...

30 feletti anyukákhoz szólna a kérdésem (többi lent)?

Figyelt kérdés

Én nem régen múltam 30, de még csak olyan 2 év múlva lenne tervben a baba. Mert egyszerűen csak akkor tudjuk megteremteni a megfelelő hátteret.


Ti miért 30 felett szültök/szültetek?

Ti szerettétek volna, vagy így alakult?

Baj, hogy addig tolom a babavállalást, amíg szerintem megfelelnek majd a körülmények?


Istenigazából már tele van babával mindenki körülöttem, de én nagyon nehezen is érek meg erre a felelősségteljes feladatra. Valahol viszont már mégiscsak várom, hogy legyen egy kis csöppség, aki a párom és én vagyunk.



2018. máj. 10. 12:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
81%

Szomszédom 34 évesen szülte az elsőt, mert ekkor ismerkedett össze a párjával. Addigra szakmailag is beérett, volt Amerikában ahol jól megtanult angolul, itthon meg felsővezető lett, úgy jött a baba.

40 évesen szülte a 3. gyerekét, rá fél évet kellett várniuk, a másik kettő az szóval kérdező neked is lehet még 3 is simán.

2018. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért szültem 30 felett, mert akkora találtam meg azt a párt akitől el tudtam képzelni ,hogy legyen.Addigra értem el olyan egzisztenciát amire azt gondoltam vágyom és amibe a gyerekem,gyerekeim nevelni szeretném és addigra nőttem fel annyira agyilag is, hogy másról is képes legyek gondoskodni, anélkül ,hogy azt érezném kimarad valami olyan az életemből amit utána sokkal körülményesebben tudnék megvalósítani.Kiéltem magam, lehiggadtam és nem bántam meg a döntésem. 1 éven belül összejött az első baba most tervezzük a másodikat és még negyvenen belül vagyok.Nem vagy megkésve.
2018. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
36%

En pont a 29et toltottem amikor szuletett.

Mi is eldontottuk, h nem halasztjuk tovabb a dolgot, pedig azert messze nem voltunk gazdagok. Jol tettuk. 1 kisgyerek nem olyan veszes vallalas, hogy 2 ember ne birba anyagilag.

2018. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
63%

Én 4 gyereket szerettem volna alapból, de 2-őt biztosan, és azokat is 25-30 éves korom között vállalni. De nem így lett.

Egy fiam van, akit 33 évesen szültem, most júliusban töltöm a 37-et.


Sajna nem találtam olyan párt korábban, aki komoly kapcsolatot és gyerekeket akart volna, és úgy látom, hogy a 30+-os férfiak 80%-a akkor sem és most sem akarnak elköteleződni, gyereket meg pláne nem.


Aztán 31 éves koromra sikerült megteremtenem saját magamnak egy kis lakást, és felkészültem rá, hogy ha úgy alakul, akkor egyedül álló anya leszek, pont nem érdekelt, hogy egyedül maradok, mert ketyegett a bio-óra, és mivel gyereket jobban szerettem volna, mint egy gyerektelen kapcsolatot, így ha terhesen is egyedül maradtam volna, akkor sem érdekelt volna olyan nagyon a dolog. (Amúgy soha nem árultam zsákbamacskát, mindig előre közöltem -nem az első randin persze-, hogy én gyereket akarok és nem 40 évesen).


De szerencsére találkoztam a férjemmel, aki 16 évvel idősebb nálam. Na, ő végre akart gyereket, és 2 hónap múlva meg is fogant. Mivel a fiamat 33 évesen szültem, ezért még szűkösen, de beleférne még egy testvér, mivel 37 vagyok, de a férjem már nem szeretne, mert fel is kell nevelni.

2018. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
50%
Az idö mindig tökéletes a gyerekvállalásra és soha nem tökéletes rá!! Mikor teherbe eselmakkor lesz az!
2018. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Huszonévesen akartam szülni. 25 voltam, mikor megismerkedtem a párommal és teljesen felháborított azzal, hogy neki 30 éves kora előtt nem lesz gyereke. Vagyis akkor nekem se, mert egyidősek vagyunk. Aztán úgy alakult, hogy igaza lett. :D Nem egy városban, sőt nem is egy országban éltünk, ìgy távkapcsolatként indult, 3 èv múlva költöztünk össze, majd Magyarországon is munkát kellett keresnem, utána házasodtunk össze majdnem 30 évesen, és még a végén én voltam az,aki nehezebben határozta el magát gyerekkérdésben. 31 évesek lettünk, mikor született a kisfiunk. 35 éves korom előtt szeretnénk majd mèg egyet. Mi is a megfelelő körülményekre vártunk, hogy mi ketten kompatibilisek vagyunk-e, legyen meg az anyagi háttèr, összeköltözés, hogy Magyarországon is legyen munkaviszonyon... el is teltek az évek.Amit nehézségként róhatok fel a 30on túli gyerekvállalásnak az az, hogy az addigi kényelmes, megszokott életünkbe csöppent egy kisgyerek, és eleinte hiányzott a "régi" èletem. Tudom, hogy önzőnek hangzik...de egy gyerek megváltoztatja az életed,pozitîvumokkal, de sok lemondással jár. Most is azt mondom, hamarabb kellett volna szülni,de egyébként nem éreztem rá érettnek magam.
2018. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megnyugtató volt olvasni a történeteket.


Mindenkinek ment a zöld kéz :)

2018. máj. 11. 10:26
 28/35 anonim ***** válasza:
37%
25 voltam mikor az elsőt szültem 35 mikor a másodikat! Ég és föld a kettő!Sokkal érettebb voltam mikor jött a második! Így utólag mindenkinek azt mondanám 30 fölött szüljön!
2018. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
55%

30 évesen szültem,nem bàntam meg, szerintem jó döntés volt.

Viszont nem tàmogatom a késői ( mondjuk 40 fölötti )gyerekvàllalàst.sosem akarnàm,hogy a gyerekem fiatalon ,akàr gyerekként veszítse el bàrmelyik szülőjét.

2018. máj. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
33 és vagyok, az 5. hónapban járok és első baba. 2 éve találtam meg azt a férfit, akivel kétség nélkül mertem gyereket vállalni, illetve magamat is most érzem elég érettnek a feladathoz. A gyereknek anyagiakon és szereteten túl azért szüksége van egy jó nagy adag nem materiális útravalóra is, ezt az ember pedig úgy tudja neki átadni, ha ő is rendelkezik ezzel, ez pedig ugye élettapasztalatba (évekbe) telik - gondolok itt olyan dolgokra, mint emberismeret, szilárd értékrend, világlátottság ésatöbbi
2018. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!