Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugyanazt eszitek a ferjetekkel...

Ugyanazt eszitek a ferjetekkel amit a (nagyobb,1 ev feletti) babanak foztok vagy kulon foztok mindenkire?

Figyelt kérdés
Szoval automatikusan nagyobb adagot foztok a babanak szant menubol vagy sem? Egeszsegesebben taplalkoztok miota a babanak foztok?
2017. jún. 2. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amióta eszik szinte mindent a baba, igyekszem úgy főzni, hogy ne kelljen kétfelé. Nagyon nagy segítség, hogy nem kell már külön főzőcskézni, hanem ugyan azt eszi a család. Másfél éves lassan a gyerkőc, már úgy gondolkozom, hogy a "családnak" főzök nem a babának+magunknak.


Igazság szerint kicsit úgy főzök, hogy olyat választok, ami a gyerek is ehet, de nekünk is jó. Szóval pl. kukoricás csirke quichire régóta éhes vagyok, de nem csinálok, mert elég pepecs és baba még nem ehetne a főtt kukorica miatt, így inkább választok olyan ételt, ami mindenkinek jó, ahelyett, hogy kétfélét főznék.

2017. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

1 éves korában teljesen külön főztem vagy épp nem főztem és bébiételt evett, mert nagyon kis adagot volt hajlandó, egy fajtát pedig nem akartam napokig adni.


1,5 éves kora után már nyitottabb volt a felnőtt ételre, akkor már ugyanazt ettük, kivéve a nagyon csípős ételek esetén.

2017. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mindig. Sokszor van a férjem külön koszton. Én és a gyerek (20 hós) ugyanazt esszük, mi vagyunk a gyenge emésztőrendszerűek, a férjem meg aki igényli a zsíros, fűszeres kaját is. Én sose főztem 3 félét szóval én mindenképpen jól jártam, hogy a gyerekkel ugyanazt esszük és igen, sokkal egészségesebben étkezek. A férjem részéről nincs változás.
2017. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos általában ugyanazt eszi mint mi ,mert már mindent bevezettem nála, annyi változtatással hogy ugyanazokból az alapanyagokból amit mi eszünk neki legtöbbször másfajta ételt csinálok, mert mi elég fűszeresen étkezünk illetve még aprítom neki a dolgokat és nem szereti ha száraz, szaftosabb ételeket eszi szívesen.

Példa pl ma rakott karajt csinálok spárgával,baconnel sajttal,újkrumplival na ő ugyanazt eszi csak neki a karajt felaprítom, hagymán megdinsztelem hozzáadom a spárgát a paradicsomszószt és krumplival ledarálom a végén.

Vagy pl az ő lecsójába nem rakok gombát míg a miénkbe igen, vagy a héten csináltam spenótos tésztát kéksajttal, az övébe nyilván trappista ment tehát ilyen elven eszi a mi ételeinket.

2017. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
(1 év feletti már nem baba.)
2017. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 évesen már azt adtam, amit mi is ettünk. Előtte is egészséges ételeket főztem, ez most sem változott. Maximum annyi, hogy amit még nem ehet, azokból az alapanyagokból nem főzök.
2017. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!