Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hónapos gyereked szobatiszta?

15hónapos gyereked szobatiszta?

Figyelt kérdés
Még senki nem kérdezte ezt tőlem de anyós tegnap igen.Jobban mondva nem kérdezte,hanem azt mondta a kislányomnak"milyen bilikéd van?szeretsz bele pisilni?"Mondtam nincs bilije,na erre volt egy nézés.De mondtam amugy sem lesz hanem majd wc szűkitője lesz és a wc-vel ismertetjük.Ti babátok szobatiszta?
2010. jún. 14. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. :) 18 hónapos. Ma kakilt először bilibe, de úgy, hogy épp pucér volt, és láttam, hogy erőlködik, elkaptam és ráültettem. Bele"csinált", meg is lepődött.. :)) De legalább már tudja, mit is akarok tőle, mert mindig csak néz, hogy miért kérem, üljön a bilire. :)


Nem is kezdem még el, majd csak 2 éves kora körül a szoktatást, ha ő magától is rájön, mit akarok.

2010. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Dehogy.

Csak az ő korosztálya már az ülő gyerekeket rárakta a bilire, nem törődve azzal, hogy egy izgő-mozgó korban lévő baba nem tud nyugton ülni egy percet sem.

Én ezt egyszerűen kínzásnak tartom.

Én is hallottam már szobatiszta 1 éves gyerekről. Szerintem rosszul emlékszik az anyuka.

2-3 éves kor előtt nem nagyon szoktak teljesen szobatiszták lenni.

2010. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. épp most kérdeztem meg anyukámat, én két éves és 3 hónapos koromban lettem szobatiszta. (Előtte hónapokig nyaggattak a bilivel, persze tök feleslegesen).
2010. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Manapság már szerencsére nem ilyen ódivatú nézetek vannak...A szobatisztaság egy idegrendszeri érési folyamat, aminek e legelső fázisa, hogy 15-18 hónapos korukban érzékelni kezdik az ürítési folyamot. Aztán később már vissza tudják picit tartani, de tudatosan még nem tudják szabályozni. 2-3 éves korukban jutnak el oda a gyerekekek, hogy képesek legyenek előre jelezni, hogy bilizniük kell, és pár percig vissza is tudják tartani. Amíg ez nem működik, addig nem beszélhetünk szobatisztaságról.

Anyósom nekem is kezdte mondogatni úgy 1 éves kora körül a lányomnak, hogy bezzeg neki mindkét gyereke 9 hónaposan már szobatiszta volt. Én meg közöltem vele, hogy az biológiai képtelenség, maximum kialakított egy feltételes reflexet, na ja, úgy nem nagy kunszt, hogy csóri gyerekek órákon át dekkoltak a bilin, volt, akit rá is kötöztek (Mert még ülni sem tudott, nehogy ledőljön róla.)

2010. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Dehogyis, még korai.

A fiam is 2 évesen lett szobatiszta

2010. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem. 18 hónapos és még eszre se veszi ha pisi jön. Szerintem Anyóskád a jól be vált "frusztráld az anyucit,mert ő soha nem lesz elég jó" módszert kezdi alkalmazni.Majd jön a "hogy hogy nem beszél még?" meg a "az én fiam ilyen idősen már..." ! Ezeket érdemes megmosolyogni,és nem bosszankodni.
2010. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
15 hónapos a lányom és nem szobatiszta!!!! Ha az én anyósom lenne csak annyit mondanék hogy hülye:))) Bár az enyémnek is vannak ilyen húzásai!
2010. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
16 hós a fiam, de még nem az. Bilink sincs még:) 3-4 éves korukig ráérnek.
2010. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 21hónapos és 1hónapja jelez ha pisilnie vagy kakilnia kell. Még beszélni nem nagyon akar. Soha nem erőltettem, magától kezdett el leguggolva pisilni a játszón. Mára már pelus sem kell csak alváshoz, bár akkor is legtöbbször felkel.
2011. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!