Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyire fontos, hogy...

Nektek mennyire fontos, hogy a vezetéknévhez tökéletesen passzoljon a keresztnév?

Figyelt kérdés

Most ezen dilemmázom. Persze nem valami olyan névben gondolkozunk, ami egyáltalán nem passzol, nem is lenne nevetséges meg semmi ilyesmi, csak egyben kimondva "nem az igazi" a hangzása a névnek.

Viszont van egy abszolút kedvenc fiúnevem, férjemnek is tetszik, szeretnénk így hívni a kisfiunkat.

Azon gondolkozom, hogy igazából az életben elég kevés helyzet van, amikor valakinek egyben kimondják a teljes nevét, az esetek óriási részében úgyis csak a keresztnév hangzik el.

Leírva meg egyáltalán nem furcsa.


Szerintetek?


2018. máj. 19. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon ráérsz és túlreagálod. Alapvetően a GYEREKNEK adod a nevet, azzal kell leélnie vagy 80 évet. Nincs olyan, hogy "tökéletes hangzás", egyszerűen keress egy normális nevet, amivel nem lesz gúny tárgya élete végig és nem hangzik hülyén se a vezetéknévvel.
2018. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos, hogy normálisan ki lehessen mondani az egész nevet. Én 22 évig szenvedtem a saját nevemmel, S-re végződő vezetéknevet és Zs-vel kezdődő keresztnevet kaptam. Nagyon összefolyt a kettő. Valóban kevés helyzet van, ahol a teljes nevet használják... csak hatszázezerszer mutatkozol be életed során...
2018. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kimondhatatlan pl. cs-re végződő vezetéknév cs-vel kezdődő keresztnév és nem azért nem passzol mert a keresztnév idegen hangzású a vezetéknévhez (pl. Kiss Meredisz) szerintem nem gond. Nincs olyan, hogy tökéletes hangzású együtt, mert mindenki fülének más a kellemes. :)
2018. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

leírom, hogy könnyebb legyen válaszolni:

Horváth Áron


Kimondva kissé összefolyik, hogy horVÁTÁRON, meg a két "á" a közepén annyira kicsit fura, de szerintem azért normálisan viselhető név. :)

2018. máj. 19. 10:35
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon szép így! Egyáltalán ne legyenek aggodalmaid a nevet illetően. :)
2018. máj. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép így egyben.Nekem nem folyik össze.Maradjatok ennél a névnél mert tényleg szép.Az Áron az én egyik nagy kedvencem is.
2018. máj. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, valami sokkal meredekebb. A Horváth Áron szerintem teljesen rendben van.
2018. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jól hangzik. Szép név az Áron ☺
2018. máj. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jo, szerintem passzol egyutt.
2018. máj. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Kisfiam születése után egyáltalán nem volt furcsa
2018. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!