Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fontos nektek a...

Mennyire fontos nektek a gyermeketeknek választott keresztnév eredete, jelentése? Vallásos szülők törekednek Bibliai eredetű nevet választani?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 20:51
 1/10 Avery ***** válasza:
100%

Nem vagyok a szó hétköznapi értelmében vallásos, de egyébként nekem/nekünk nagyon fontos a név jelentése.

Nomen est omen. :))

(Pl. Klaudiát azért nem adtunk, mert az egyik jelentése: sánta.)

2012. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Vallásosak vagyunk, de nem akartunk bibliai nevet adni csak azért, mert benne van a Szentírásban... fontosabb volt az, hogy mennyire tetszik, illik-e a családnevünkhöz, és általában véve el tudjuk-e képzelni a gyermekeinkhez a neveket. Igazából a név jelentése nem számít, de ha szép jelentése van, azt nem bánjuk. :) Mondhatnám azt is, hogy mind a kétszer érzés alapján választottunk, valami belső késztetés alapján... és úgy érezzük, nagyon eltaláltuk.
2012. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is és a páromnak is nagy kedvencünk a Trisztán név. Nekem elsősorban egy gyönyörű, kecses, fehér bőrű, szőke hajú tünde jut eszembe róla. Mégis mikor utána néztem a jelentésének, úgy döntöttem nem adjuk ezt a nevet. Általában nem zavar a jelentés, de ez annyira negatív hogy ettől féltem - jelentése szomorú. Pedig az általam elképzelt jelentése nagyon is illene a fiúnkra.
2012. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk névválasztásnál fontos volt, hogy magyar nevet kapjanak a gyerekek. A név jelentése is számított. Nehéz szülés volt a névválasztás, komoly harcok folytak közöttünk, de úgy érzem tökéletesen választottunk.

A fiunk buzogányos harcos. Egy igazi küzdő, harcos típus.

Kislányunk tavaszhozó tündér. És igen, egy igazi kis gyönyörű, tüneményes tündérke.

2012. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi vallásosak vagyunk, és bár nem volt elsődleges szempont, hogy bibliai legyen a név, azért nyomott valamennyit a latban. Fontosabb volt, szép hangzású, magyar fülnek ismerősen csengő, gyerekként-felnőttként egyaránt viselhető nevet kapjanak. Így lettek Áron és Anna.
2012. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Az én kislányom egy királynő(Regina)!:)

Nem a jelentés alapján választottunk,nem is tudtam mit jelent,csak utólag néztem meg. Egyszerűen ez a név tetszett mindkettőnknek a párommal.

2012. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagyunk templomba járók, sőt, konfirmációnk sem volt, amíg nem kellett a templomi esküvőhöz, de ettől függetlenül valamilyen szinten vallásosnak tartom magunkat, hiszek Istenben. De ez a névválasztásban sosem befolyásolt. Rengeteg gyönyörű név van a Bibliában, az enyém (Eszter) és a férjemé (Dávid) is onnan való. De ha megtetszik egy név, és ne adj Isten nincs benne, hát az nem fog eltántorítani tőle. Nekem az a fontos, hogy mind gyermekkorában, mind felnőttkorában tudja büszkén viselni a nevét. Mert ugye egy 5 éves kislánynak tündéri név a Panka, de egy 30éves ügyvédnőnek vagy doktornőnek már furcsa lenne. Másrészt fontos, hogy illő legyen az amúgysem könnyű vezetéknevünkhöz. Ezen kívül nem szerettünk volna ilyen Zsülike, Kevin és Jessica típusú neveket, illetve olyat, amit csúfolni lehet (persze minden nevet lehet, ha valaki nagyon akarja:D). Nálunk ezek voltak a kritériumok, a jelentésével annyira szintén nem foglalkozunk. Pl. Klaudia-sánta, hát, lehet, hogyha annyira tetszene ez a név, nem tántorított volna el. :) Ettől függetlenül sikerült szép jelentésű neveket adnunk: a kisfiam nevének jelentése hatalom és erő, a kislányoménak pedig dal.
2012. aug. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Számunkra is fontos volt a név eredete és a jelentése is. Bibliai nevet semmiképpen nem akartunk adni a gyerekeinknek.
2012. aug. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt!

Én nem vagyok vallásos, megkeresztelve sem vagyok. Mégis ami nevek tetszenek nagy részük Bibliai név. A másik csoport a magyar eredetű nevek amik tetszenek. Viszont én mindig megnézem a jelentéseket is, és ha negatív a jelentése, akkor tudom, hogy nem adnám gyermekemnek. A germán eredetű nevek közül több is tetszik hangzásra, de szinte mind valamilyen harccal kapcsolatos kifejezés, ami nekem nem tetsző.

2012. aug. 15. 21:38
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Mi vallásosak vagyunk, igaz nem járunk el itthonról, én katolikusnak vagyok keresztelve (sajnos nem választhattam), ő hitgyülis. A gyerekeket nem fogjuk megkeresztelni, majd nagyobb korukban eldöntik hogy mit szeretnének. A névvel úgy vagyunk, hogy amelyik tetszik, azok közül válogatunk, és esetleg a jelentése nem tetszik, akkor azt nem választjuk. Nekem is rengeteg név tetszik ami bibliai pl Ruben, Nataniel, de valószínűleg egyiket sem választjuk majd. Egy "ősmagyar" beállítottságú, rasszista, zsidógyűlölő, katolikus családban nőttem fel, zsidó névvel. Bár én nem éreztem hogy közéjük tartozom, nem műveltem amit ők, nagyon rosszul esett hogy miért van akkor ilyen nevem. Szóval se biblia, se ősmagyar neve nem lesz a gyereknek, mi sem vagyunk ilyen beállítottságúak, próbálunk semlegesek maradni.

Bocsi ha sok fölösleges zagyvaságot irtam ide neked:)

2012. aug. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!