Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tisztított csap víz jó a...

Tisztított csap víz jó a babának a bolti üveges víz helyett?

Figyelt kérdés

Fordított ozmózisos beépített víztisztítónk van. Kb 10 éve ezt használjuk, mi is ezt isszuk, az állataink is. A vízforralóba csak ezt töltjük, soha egyetlen csepp vízkő nem volt rajta. Vasalóba is ezt töltöm, az is sok éve megvan, tökéletesen működik.

A gép rendszeresen karban van tartva, és rendszeresen cseréltetjük benne a szűrőt.

Babának is jó ez? Vagy miben másabb a bolti üveges víz, amit babáknak árulnak?


2018. máj. 24. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a sima csapvíz is jó, ha előtte felforralod.
2018. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem a csapvízzel az a gond, hgoy vannak benne bacik, vagy ilyesmik ezért kell felforralni mielőtt a babaának adják. A palackos vizek is ilyenek és ha felbontod utána 24 órával már forralni kell azokat is.

Forrald azt a tisztított vizet és annak jónak kell lennie. Én mondjuk megvettem a Jana vagy szentkirályi vizet, mert nálunk nagyon vízköves a víz és forralás után ott úszott a tetején valami réteg gondolom vízkő, így én a palackosat választottam.

2018. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Hát ha valami mindenre allergiás gyereket akarsz, aki akkor is megbetegszik, ha a szomszéd utcában tüsszent valaki, akkor már most is elkezdheted adni neki. És gondosan hipózd ki a lakást napjában többször, hogy valami jó kis steril környezete legyen.
2018. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Jó a csapvíz is. Ennyire nem kell mindentől óvni.
2018. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

2: "Szerintem a csapvízzel az a gond, hgoy vannak benne bacik"


Vajon naponta 4x hatóságilag laboratóriumban ellenőrzött vízben, ami kellően klóros is mennyi baci található?

És ha van is benne az ugyan milyen ártalmas hatást gyakorol a gyerekre?

A gyereknek nincs immunrendszer? Mert akkor azonnal kórházba kell vinni és steril szobába tenni orvosi felügyelet alatt tartani 24 órában.


Ezzel mindentől óvjuk a gyereket hozzáállással olyan károkat okoztok a gyerek immunrendszerének és egészségének, hogy el sem tudjátok képzelni. Egy egészséges csecsemőnek semmi baja nem lesz a sem csapvíztől, sem a bacilusoktól. Egy panelban vagy városi kertes házban nincs is olyan bacilus vagy vírus, gomba, bármi, ami igazán veszélyt jelentene rá. Már most is túl steril környezetben élünk a városokban ezért a sok allergiás, asztmás és millió civilizációs betegség, hogy kimegy az erdőbe és a virágportól rosszul lesz.

2018. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
A bolti attól másabb, amitől a sima csapvíz is: vannak benne oldott ásványi anyagok, pl kalcium, magnézium. Azért nem vízkövesednek a gépeid, mert az ásványi sókat kivonjátok a vízből.
2018. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

5ösnek:

Te nem forraltad a csapvizet a babádnak??

2018. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Felforralva adható a babának a csapvíz.


Kicsit más téma. Szerintem ne használd a víztisztítót. Tudod mi okozza a vízkövet? A kalcium és a magnézium. Ettől lesz kemény a víz, ami a gépeknek valóban nem jó, de a szervezetnek szüksége van az ásványi anyagokra.

2018. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!