Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyi pénzből megélhetünk...

Ennyi pénzből megélhetünk babával együtt? Lehetetlenség?

Figyelt kérdés

Sosem gondoltam, hogy egyszer spórolnom kell, vagy aggódni, lesz-e elég pénzem. Viszont most így alakult és nem tudom, képesek leszünk-e így gyereket nevelni...


Mindennel együtt egy hónapban 265.000 forintot kéne beosztanunk, ebből fizetni mindent. Fogalmam sincs, hogyan, mikor ezelőtt ennek a többszörösét költöttem el egyedül, nemhogy három emberre osszam be (mert ugye a babára is kell majd költeni, hiába picike). Kérlek ne ítélkezzetek, hogy biztosan szegények vagyunk, meg minek így gyerek. Én sem gondoltam, hogy ez lesz, vagy hogy egy nap majd számolgatnom kell, mire mennyit adunk ki.


2018. máj. 25. 18:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

Igazán érdekelne az előtörténeted, hogy hol dolgoztál, mennyit keerstél stb....

Közel 300 ezerből simán megél 3 ember, nem értem a problémádat.

2018. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%
Sok mindentől függ: Kell-e albérletet fizetni pl? Tehát ha nem ,akkor ennyiből ki lehet jönni.Ha kell, úgy már neccesebb, de még így sem kivitelezhetetlen.
2018. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyon attól függ, hogy mi az a minden, amit fizetni kell. Előre láthatóan meddig kell így fillérezni? Mekkora a baba? Tápszeres? Kell fejlesztésre vinni? Stb.

Minden a körülményektől függ.

2018. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

Kell albérletre vagy hitelre fizetni?

Ha nem akkor szépen be lehet osztani.

Mi nem élünk nagy lábon, mindig főtt ételt eszünk, nem rendelünk. Nem mozizunk minden hónapban stb.

Így 300.000-ból éltünk meg az első évben úgy, hogy közben 120.000 az albérletünk. Ja és Budapesten. Vidéken ebből még kényelmesebb lett volna (eleve 12.000,- elmegy két bérletre itt).

2018. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
15%
Hát ennyiből kijönni nem igen, max ha minden megterem a kertben és van saját állat, hogy legyen hús.
2018. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
Engem is érdekelne, hogy fixen mire költötök meg van-e tartalék, mert hasonló helyzetben vagyunk. Az ország legdrágább vidéki városában élünk, egy kicsivel több a bevételünk, de én nem gondolnám, hogy lehetetlenség lenne ennyiből megélni. Nyilván nem most kell új autót venni (meg max kevesebbet költesz majd magadra), de ezen kívül, ha az ember jól beosztja, akkor nincs gáz. Nekem sajnos sok gyógyszerre és vizsgálatra van szükségem, ami mind pénzbe kerül, de még így is belefér minden (kaja, szórakozás, babacuccok)
2018. máj. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nem, nincs sem hitel, sem lakbér. A lakás a barátomé, szóval a rezsi és a közösköltség van csak.


Budapest, budai oldalt, itt az erkélyen nem nagyon tudunk semmilyen állatot tartani, vagy növényeket termeszteni...



Köszönöm a válaszokat, bár még mindig elég kilátástalannak látom a helyzetünket, de legalább tudom, hogy nem lehetetlen.

2018. máj. 25. 19:13
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
Mi 140ből élünk 4-en, ha nekünk sikerül (igaz szűkösen, és minden luxust megvonva) neked is fog. Ha nem, akkor meg nagyon nem tudsz spórolni.
2018. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg nem tudok. Eddig sosem kellett.
2018. máj. 25. 19:16
 10/33 anonim ***** válasza:
77%

Mi nem terveztük a picit, kb 220-250 (túlóra függvénye) volt az össz keresetünk.

Én tanuló voltam csak a gyest kaptam.

A lakás hiteles volt (25 hitel+35-40rezsi)

Mellette volt két nagy bevásárlásunk / hó (általában 40-60 ezres)

Meg ment mellette egy folyamatos utalás ami a takarékszámlánkra ment ez havi 40 volt.

Nem éreztük úgy hogy szűkösen élünk.

Most már én is dolgozok, ő is munkahelyet váltott. Kb kétszer ennyit keresünk, de szerintem nem lettünk tőle elszállva. Többet rakunk félre, újítgatjuk a lakást, vettünk egy autót, több programra járunk, de teszem azt a nagy bevásárlásoknál nem hagyunk ott emiatt többet.

Szóval szerintem ne nézd szegénynek magatokat. Főleg így hogy nem fizetsz lakbért. Ha lenne ott egy közel százas kiadásotok plusz a rezsi, na akkor kicsit neccesebb lenne, de ez így teljesen vállalható. Ennél kilátástalanabb családok is megoldják :)

2018. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!