Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg bébiszitterrel van a...

Amíg bébiszitterrel van a babátok, ti mit csináltok? Maradtok otthon, vagy szerveztek társaságot, programot? Hogy szakadjak le a piciről pár órára?

Figyelt kérdés

Van egy 13 hónapos kislányom, eddig a férjem jobban ráért, volt olyan, hogy elment 9-re dolgozni, de 2-kor már itthon volt, és együtt voltunk, vagy vigyázott a picire, amíg én elmentem kozmetikushoz, barátnőkkel találkozni, tornázni, stb. De az utóbbi időben több a munkája és általában 8-9-kor elmegy, csak délután jön haza. Próbálta, hogy ami munkát tudott, azt hazahozott, de úgy a munkával sem haladt és a gyerekkel sem tudott normálisan foglalkozni, így ezt az ötletet inkább elvetettük. És felvettünk egy bébiszittert... Nagyon aranyos, a kicsi is jól kijön vele, három baráti családnál is dolgozik és nincs vele probléma. Viszont én annyira nem bírok magammal mit kezdeni a 'szabad órákban', hogy az borzalom. Ha itthon vagyok, akkor folyton ott vagyok körülöttük, felesleges indokokkal lemegyek az emeletről, vagy kimegyek a kertbe, ha éppen ott vannak. Ha elmegyek itthonról, akkor nem tudom magam elengedni, mert azt figyelem, nem-e hív a bébiszitter, hogy valami gond van, vagy az órát nézem, hogy egy találkozóról mikortól nem ciki lelépni.


Azért vettünk fel bébiszittert, hogy én is kiengedhessem a gőzt, elmehessek nyugodtan napközben találkozni a barátnőimmel, beülni ebédelni, vagy elmenni futni, masszíroztatni. De ezek az 'én-idők' nem túl élvezetesek, mert mindig azon rágódok, hogy vajon mi csinál a lányom, nem-e sír, stb. Nem akarok olyan anyuka lenni, aki a gyerek nélkül három métert sem tesz meg, és eddig fel sem tűnt, hogy ennyire ragaszkodom hozzá. Júliusban megyünk a férjemmel kettesben nyaralni, már félek, hogy mi lesz, hányszor sírom ki a szemem a nyaralás alatt (eddig max 3 napot volt nélkülünk).


2018. jún. 3. 17:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
De, praktikusan olyankor hívnak az emberek bébiszittert, amikor nem tudnak ők maguk a gyerekükkel lenni! Különben minek? Láthatólag te sem tudsz magaddal mit kezdeni, ha ott van, és neked nincs semmi elfoglaltságod! Miért kell ott lennie állandóan? Mert másnak is ott van?
2018. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nincs itt minden nap. Heti 3-szor jön, kedden és pénteken 2-2 órára délután, és csütörtökön délelőttönként 10-től 14 óráig. Plusz ha szeretnénk valami esti programot a férjemmel, akkor is. De ez nincs minden héten, havi 1-2 alkalommal inkább. Amikor itt van, vagy elviszi a picit, akkor általában van programom, de néha jól esik csak itthon lenni, pihenni kicsit nyugiban.
2018. jún. 3. 21:18
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
"Nem erőltet semmit a férjem, közös döntés volt. Az pedig, hogy kettesben is nyaraljunk, az teljesen az én ötletem volt, meglepi utazás a férjemnek. Csak akkor még nem állt fent ez a helyzet." Milyen helyzet nem állt fent? Nem volt gyerek? Vagy mi?
2018. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Össze-vissza válaszolsz! Heti háromszor, inkább havonta, csak ha programod van, közben meg unatkozol otthon, ha ott a bébiszitter!
2018. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit nem lehet érteni...


Heti 3 alkalommal jön hozzánk a bébiszitter, fixen. Ez szerintem is jó, mert nem szeretnék beleőrülni az anyaságba, abba, hogy egy szabad percem sincsen. Párszor volt, hogy itthon maradtam, igen. Ilyenkor próbáltam pihenni, olvasni, sorozatozni, tanulni (4. nyelvvizsgámra készülök). De nem igazán ment. Ha programot szervezek, akkor is az van, hogy azon gondolkozok, vajon mi lehet a lányommal, mit csinálnak, stb.

A havi szintet arra írtam, mikor a férjemmel este csinálunk programot, tehát ott nem napközben van a gyerekkel a bébiszitter. Úgy gondolom, ez teljesen érthető.

2018. jún. 3. 21:37
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Igazából neked nincsen semmi problémád.

A kérdésed meg basszus tényleg az, hogy mit csináljál, amikor van egy kis szabadidőd és a baby sitter vigyáz a lányodra! Enyhén szólva no comment kategória.

2018. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%

Igen, teljesen érthető, hogy hülye vagy.


Belső igényed nulla arra, hogy ennyiszer másra bízd a gyereked, különben nem forognának a gondolataid a külön töltött időben is a gyereked körül,

de mégis erőlteted a lepasszolást, mert meg akarsz felelni... kinek is akarsz megfelelni?


Ki beszélte tele a fejedet azzal, hogy ha nem szakítasz magadra X óra "én időt" (és muszáj X, nem lehet kevesebb), akkor "bele fogsz őrülni" az anyaságba?


Ki előtt ciki neked (hány éves vagy te), hogy jól érzed magad otthon és kevesebb mászkálással is ellennél?

2018. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%
Havonta 1x megyek körmöshöz és fodrászhoz. Itthon sportolok. Kozmetikusra nincs szükségem. Férjem minden nap 8-tól 4-ig dolgozik, mégsincs bébiszitterünk. Minek is lenne? Férjem hétköznap délután leviszi őket a játszóra 1-2 órára és ott az a híres én-időm. Hétvégén együtt vagyunk. Többre nincs igényem. Nagyon elcseszett és újgazdag család vagytok. Nem irigykedek, inkább szánalmat érzek irántatok. Plusz a gyereket sajnálom. 1 éves és rendszeresen lepasszoljátok. Boldog és szeretetteljes élete lesz. (Ez irónia volt). És az miért baj, ha ragaszkodik hozzád? Basszus, te vagy az anyja.
2018. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
97%
Szóba se jöhetne nálunk, hogy kettesben nyaraljunk a pici lányunk nèlkül! 9hònapos lesz idèn, amikor megyünk! Alig vàrom, el se tudnàm kèpzelni nèlküle. Nekem nagyon furcsa ez a ti csalàdi èletetek, hètköznapjaitok. Egyàltalàn nem szimpatikus. Olyan hideg-ridegnek tűnik nekem ìgy...
2018. jún. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%
Férjed mit szól ehhez? Nekem picit úgy tűnik mintha valami extra sznob kivagyiskodó látszatot kellene mindenképp mutatni ahol bébiszittyó van, míg anyuci kötelezően vásárolgat és traccsol a barátnőkkel. Neked ez meg nem tetszik. Soraidból úgy látom te inkább lennék a lányoddal, mintsem kötelezően "énidőzz". Csak tudnám akkor miért csinálod?
2018. jún. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!