Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg bébiszitterrel van a...

Amíg bébiszitterrel van a babátok, ti mit csináltok? Maradtok otthon, vagy szerveztek társaságot, programot? Hogy szakadjak le a piciről pár órára?

Figyelt kérdés

Van egy 13 hónapos kislányom, eddig a férjem jobban ráért, volt olyan, hogy elment 9-re dolgozni, de 2-kor már itthon volt, és együtt voltunk, vagy vigyázott a picire, amíg én elmentem kozmetikushoz, barátnőkkel találkozni, tornázni, stb. De az utóbbi időben több a munkája és általában 8-9-kor elmegy, csak délután jön haza. Próbálta, hogy ami munkát tudott, azt hazahozott, de úgy a munkával sem haladt és a gyerekkel sem tudott normálisan foglalkozni, így ezt az ötletet inkább elvetettük. És felvettünk egy bébiszittert... Nagyon aranyos, a kicsi is jól kijön vele, három baráti családnál is dolgozik és nincs vele probléma. Viszont én annyira nem bírok magammal mit kezdeni a 'szabad órákban', hogy az borzalom. Ha itthon vagyok, akkor folyton ott vagyok körülöttük, felesleges indokokkal lemegyek az emeletről, vagy kimegyek a kertbe, ha éppen ott vannak. Ha elmegyek itthonról, akkor nem tudom magam elengedni, mert azt figyelem, nem-e hív a bébiszitter, hogy valami gond van, vagy az órát nézem, hogy egy találkozóról mikortól nem ciki lelépni.


Azért vettünk fel bébiszittert, hogy én is kiengedhessem a gőzt, elmehessek nyugodtan napközben találkozni a barátnőimmel, beülni ebédelni, vagy elmenni futni, masszíroztatni. De ezek az 'én-idők' nem túl élvezetesek, mert mindig azon rágódok, hogy vajon mi csinál a lányom, nem-e sír, stb. Nem akarok olyan anyuka lenni, aki a gyerek nélkül három métert sem tesz meg, és eddig fel sem tűnt, hogy ennyire ragaszkodom hozzá. Júliusban megyünk a férjemmel kettesben nyaralni, már félek, hogy mi lesz, hányszor sírom ki a szemem a nyaralás alatt (eddig max 3 napot volt nélkülünk).


2018. jún. 3. 17:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ki fog rá vigyázni a nyaralás alatt?

Ha a nagyszülők, akkor nem tudnának akkor is ők vigyázni rá, amikor énidőt csinálsz magadnak?

Nekem úgy tűnik, habár szimpatikus neked, de mégsem bízol a bébiszitterben.

Mikor a férjed vigyázott rá, akkor ki tudtál kapcsolni?

2018. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem esik jól távol lenni tőle, akkor miért csinálod? Miért nem nyaraltok együtt, ha neked ez jobb lenne? Nekem nem volt bébiszitterem, de anyukám, nővérem, nagynéném besegített. Kb. 1 éves koráig sokszor én sem éreztem jól magam, mikor távol voltam tőle, de néha muszáj volt. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy a férjed erőlteti ezt az elszakadást.
2018. jún. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Anyukám és a férje lesz vele, amíg nyaralunk. Az a gond, hogy sem ők, sem apukám, sem pedig a férjem szülei nem itt élnek, így hétköznapi segítségként nem igazán tudjuk bevonni őket, mert minimum 1 órás autózásra vannak. Igen, amikor a férjem volt vele, akkor nem volt ilyen probléma. Bár tény, hogy vele is fokozatos volt az egész, pl. elmentek a környéken sétálni, amíg fodrásznál voltam, vagy ilyenek.


Nem erőltet semmit a férjem, közös döntés volt. Az pedig, hogy kettesben is nyaraljunk, az teljesen az én ötletem volt, meglepi utazás a férjemnek. Csak akkor még nem állt fent ez a helyzet.

2018. jún. 3. 17:41
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Nyugodj meg, biztos minden rendben van és lesz is ameddig a babysitterrel van a lányod, sőt jót is tesz neki, mert a jövőben nem alakul ki a hiszti, hogy pl. csak anyával alszik el és hasonlók. Én 2 külföldi családnál is voltam babysitter, jól elvoltak velem a gyerekek, pár hónap után teljesen csaladtagoként kezeltek. Volt olyan babysitter barátnőm akire 3-4 napra otthagyták a gyerekeket, ami erős, de így is megvoltak. 😊
2018. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

De miért akarsz leszakadni?

Seperc eltelik az idő és ő nem kér belőled. A 3 évesem már simán kitol a szobából, hogy "bocs, anya, most XY-nal játszok, te nem kellesz" (nyilván nem pont így, illetve utána meg jön, hogy "anya, anya..." :) ).


Megvan a természetes leválásnak egy üteme, nem kell eltolnod magadtól, ahhoz hogy később önálló legyen. Önálló lesz anélkül is, ha figyelsz rá.


A helyedben csak akkor venném igénybe a bébiszittert, amikor tényleg kell.

2018. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
Édes Istenem..
2018. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem baby sitter akkor kell ha van valami dolgod. Amúgy minek? Foglald le az időpontot kozmetikusnál, fodrásznál és menjél, nem otthon kell ülni ha fizetett segítséged van. Nyaralni mi nem mennénk kettesben, nem sok értelmét látom, nem zavar a kislányunk semmiben. Talán ha friss házasok lennénk, vagy nagyon fiatalok, akkor igényelnénk kettesben a nyaralást.
2018. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha le akarsz szakadni a gyerekedről, akkor menj dolgozni. Ha nem,akkor minek a babysitter..... Ki érti ezt?
2018. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor alkalmazzák őket az emberek, ha dolgozni mennek. Ahogyan nem csak akkor van az ember a gyereke nélkül, amikor munkában van.
2018. jún. 3. 20:51
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem, miért kell ott legyen minden nap a bébiszitter, akkor is, ha nincs programod. Engem borzasztóan idegesítene. Olyan hamar eltelik ez az első pár év, kettőt pislogsz és már fel is nőtt a kislányod (három gyermekem van, tudom, mit beszélek:)). Tölts minél több időt vele. Inkább vegyetek fel takarítónőt, vagy szakácsot állandóra, bébiszittert meg csak alkalmira, ha tényleg van valami programod.
2018. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!