Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam? Hogyan...

Hogyan csináljam? Hogyan növeljem az időt? Vagy ennek oka van? 4,5 hónapos anyatejes baba.

Figyelt kérdés
a nappali alvások csak 40 percesek,de komolyan 38 és 42 perc között ébred.nappal 4-szer alszik így.éjjel végig alszik,este 7-től reggel 5-ig.ha cicin alszik el akkor is,ha babakocsiba akkor is...látom,hogy még álmos de nem tud vissza aludni!mit próbáljak ki?
2010. jún. 16. 05:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam napközben a nappaliban volt, és játék közben mindig csak 20-30 percekre sunyt be, persze estére meg totál zizi lett mindig. Én ekkor kezdtem azt el, hogy bevittem a szobájába az ágyába, lyukacsosra leengedtem a redőnyt, és már rögtön az első alkalommal gond nélkül aludt így két órát.

Nálatok ez hogy működik, hol altatod?

2010. jún. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szia!a szobájában is próbáltam a mi szobánkban is,de itt cicin.a babakocsiba elalszik ha úton vagyunk-csak akkor altatom a babakocsiba,de akkor is 40 perc!gondoltam megvárom amíg nagyon álmos,de akkor is 40 perc volt!a kiságyba magától csak este alszik,lehet megpróbálom azt!
2010. jún. 16. 07:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy, hogy félhomályt csinálsz a szobájában, és leteszed, mintha esti alvás lenne. Ne cicin altasd el, csak tedd le. Ha sír, vedd fel, ringasd egy kicsit, nyugtasd meg, rakd vissza. Ha megint sír, megint vedd fel, így tovább. Előbb-utóbb meg fogja tanulni, hogy alvás van.
2010. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ma mindent megpróbálok:-)hátha sikerül!!
2010. jún. 16. 07:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott. Kisfiam ilyen idősen úgy is hamar "beájult", hogy betettem neki CD-n egy felhúzós játék zenéjét, amit 10 percesre kreált a párom. Még nem ment le a zene fele, már aludt. Próbáld ki, hátha működik nálatok is. Innen le tudod tölteni: [link]
2010. jún. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs szüksége több alvásra. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy vannak olyan babák, akik csak 10-20 perceket alszanak nappal, de ez nem gond, ha éjjel rendesen alszik.
2010. jún. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is 4 hónapos. Ő minden evés között szundikál fél órát. Így nappal 4-5x alszik, fél-fél órákat. Eddig nem gondoltam, hogy ez probléma lenne? Többet kellene aludnia? Az éjszakát ő is átalussza este 9-től reggel 6-7-ig.
2010. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én meg azon aggódom néha, hogy túl sokat alszik:-) Szóval 5 hónapos, minden étkezés után alszik még, így van 2 hosszabb, akár 3 órás, illetve 2 rövid, kb 1-1 órás alvás, és este 9-től reggel 7-ig alszik. Ha nincs meg ez alvás, akkor nagyon nyűgös. Sokszor arra gondolok, hogy túl sok inger éri, amikor fenn van, lehet kevesebb játékot kellene elé tenni...

Csak a kiságyban alszik jót, így a hosszabb alvásokat babakocsiban nem tudom megoldani, mert ott csak 1 órát alszik, aztán jön a nyűglődés.

próbáld meg, hogy mindig a kiságyban altatod, ha felébred és nem sír, ne vedd ki azonnal, ha hason alszik simogasd a hátát, vagy ha szereti, dúdolj neki valamit. Nem tudom, hogy cumizik-e, ha igen, akkor azt add a szájába, az én lányomnak csak az elalváshoz kell. Van 2 morzsoló kendő, az hónapokig benne volt az ágyába, először csak nézegette, egyszercsak a fejét belefurta az egyikbe...azóta így alszik el, illetve vissza, de erre jó egy pelus is.

Ha nem hason aludt eddig, kipróbálhatod, hogy hasra teszed, állítólag így jobban alszanak a kicsik. Mi a korábbi hasfájása miatt tettük hasra, azóta is így alszik, egyébként csak szundikál.

2010. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!