Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy 3 èv korkülönbség?

2 vagy 3 èv korkülönbség?

Figyelt kérdés
Melyikre szavaztok és mièrt?
2018. jún. 8. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Minél kisebb, annál jobb. Az eleje nehéz, de az első 1 év után álomszerű lesz! 😊 a nagylányaim között 13 hónap van, olyanok, mint az ikrek. 😄
2018. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem 3.

Én a lányom 2 éves korában még nagyon kicsinek éreztem őt, nagyon igényelt engem, anyja majma volt, baromi nehéz lett volna, ha ott van mellette még egy pici is. Most már 3 éves, januárra várom a tesóját, egy év alatt sokat változott, okosodott, tök jól meg lehet már vele beszélni ezeket.

Plusz a környezetemben a 2 év korkülönbség igen nagy százalékban idegbajnak tűnik, én nem akartam azt magamnak.

2018. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
22 hónap van a nagy és az ikrek között. A nagy 1 és 2 éves kora között még sokkal könnyebb volt vele, mint most (2,5 éves). Sokkal energikusabb, pörgősebb, több igénye van mozgásra, programokra, gyakori a hiszti, akaratoskodás. Terhesen simán tudtam mellette pihenni, ha most várnék babát, megnézhetném magam. A kicsiket imádja, természetes neki, hogy vannak, nulla féltékenység én ezt a kis korkülönbségnek tudom be, talán nem is emlékszik, milyen egykének lenni.
2018. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2 év 4 hónap lenne most a korkülönbség, ha terhes lennék. Nem tudom, hogy várjunk-e még pár hónapot. Olyan nehéz kérdés ez. Nem szeretnék idegbajos Anyuka lenni.
2018. jún. 8. 12:35
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Minél kisebb, annál jobb. Nálunk 21 hónap van. Egy álom! Imádják egymást, teljesen összenőttek! Együtt alszanak, sokszor spontán összebújnak, megölelik, megpuszilják egymást. 5 éves és lassan 3,5 éves.
2018. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Álomszerű... :D Ja, nekünk pl. ölik egymást a fiúk. Állandóan veszekednek, verekednek, féltékenyek, csinálhatunk mi bármit az apjukkal.


Néha kész őrültekháza, de az utóbbi hárm napban nem is voltak egy helyiségben, mert küön raktam őket.


Ha kell, évekig külön lesznek, de én nem hallgatom a percenkénti ordibálást vagy épp hisztit.

2018. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

0.

Nem szeretnék testvért a gyerekemnek, így nálam semennyi.

Ha terveznénk, akkor azt mondom 4-5 év.Akkor már elég nagy. SZülő szempontjából 5 év, gyerek szempontjából minél kevesebb: 1-2.


SZóval ezt neked kell eldöntened, hogy magatoknak még egy gyereket, vagy tesót szülsz.

2018. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk 17 hónap van a lányok között, szerintem is álomszerű. Olyan jó látni, hogy szépen eljátszanak. Egy szülő soha nem tudja helyettesíteni a gyerektársaságot, nekik meg mindig kéznél van a legjobb jóbarát, ha unatkoznának.
2018. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk a bevált a 3 év pár hónap. Ők is tök jól elvannak, de már nem kellett a nagyot pelenkázni meg emelgetni és a dackorszakon is túl voltunk.
2018. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ismerek anyukát aki tiszta idegbaj és 4 év van a gyerekek között. Nem tudom milyen természet a kicsi vagy a nagy, ahogy azt se, hogy van-e bármilyen tényező ami miatt feszült, csak azt akartam írni, hogy nem csak a 2 év korkülönbségnél van ez így.


Nálunk amúgy 21 hónap lett de én nem is tudom, hogy ajánlom-e. 11 hónapos a kicsi, a nagy annyira nem szereti, hogy a kicsi állandóan utána menne, a kicsi mászna rá, a nagy ezt nem szereti, szóval nagyok sok figyelem és energia van abban, hogy meglegyen a kis magán szférája is sokszor. Nem akarom megvárni, amíg elkezdi lökdösni. De nekem a nagy ilyen természet, szeret egyedül játszani, nekem pl nem tűrte a túl sok babusgatást sose szóval várható volt, hogy annyira nem fogja élvezni, ha a kicsi a hátán akar mászkálni, míg az autóját tologatja az autós szőnyegen. De azt se hiszem, hogy ez 3 év korkülönbséggel jobb lenne... annyira mások. Kb semmi közös jellemzőjük nincs.

2018. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!