Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek első és második gyermeke között 4-5 év a korkülönbség?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok?

Van egy 3 éves fiunk (jövő júliusban lesz 4) és szeretnénk második gyermeket. Jó esetben is 4 év lenne a gyerekek között, ha most sikerülne.

Sokan mondják, hogy a 4 év korkülönbség a legrosszabb. Tényleg így van?


2017. nov. 20. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 év a korkülönbség és nem tartom különösen rossznak, szerintem inkább jó, mert a nagy már elég értelmes, vele sokkal kevesebb gond van.

(Mellesleg ha másokra hallgatsz, akkor MINDIG AZ a korkülönbség a legrosszabb, amit terveztek)

2017. nov. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

4,5 volt a fiam, mikor a hugi született. Mi így terveztük.

Letudtuk a dackorszakot.

Már felfogta jobban, hogy mivel jár a kistesó.

Fél napig oviban volt, amikor csak a kicsié vagyok.

Még otthon voltam, amikor kezdte az elsőt.

Nekünk bevált. A harmadik babát is hasonló korkülönbséggel vállaltunk. :)

2017. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már felnőtt lányaim vannak. 4 év van közöttük.

Egyáltalán nem rossz ez a korkülönbség. A nagy már "önálló" volt, nem kellett pelenkázni, bilire szoktatni, etetni a terhességem alatt sem. Megértette, hogyha nem voltam jól és nem tudtam felvenni, vagy játszani vele. A kicsi születése után azt is, hogy a babával sokat kell törődni. A mai napig jó testvérek: szeretik egymást, segítenek egymásnak, vannak közös programjaik. Kicsi korukban is jól eljátszottak egymással is és a testvérük barátaival is. Nem egy olyan ismerősöm van, akinek csak 2-3 év van a gyerekei között, de sose jöttek ki egymással.

A bátyám is 4 évvel idősebb tőlem, nálunk se volt gond a korkülönbség. Anyukámnak is könnyebb volt amikor pici voltam (6 hónapos koromig maradhatott otthon, utána vissza kellett mennie dolgozni és falun bölcsi se volt) A tesómmal a mai napig legalább hetente egyszer beszélünk telefonon (az ország két végében lakunk), évente 4-5-ször találkozunk.

2017. nov. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Sokan nem tudnak normálisan nevelni. Ugyanis a testvérek kapcsolatát nem a korkülönbség teszi tönkre, hanem pl. a látványos kivételezés, legalább egyik gyerek elkényeztetése. Ugyanaz a helyzet, mint a kutyáknál. Jól szocializált és jól nevelt gyerek mellé bármikor lehet másikat vállalni. Anyunak és nekem is a legkülönbözőbb korkülönbséggel vannak tesóink, mégis mindenki szereti egymást.
2017. nov. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 evvel fiatalabb a hugom, 3-as valaszolo valasza olyan, mintha anyukam irta volna rolunk :)

En is 4 evet terveztem a gyerekeim kozott, 7 lett belole de meg igy is szuper! A tesok valoban testverekkent kezelik egymast es nem vetelytarskent. Mindkettore van ido, es igen, a nagyobb onallo es megerti hogy most epp szoptat anya vagy altat. Okos dontes a kb. 4 ev!

2017. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alapján, amit a környezetemben látok, teljesen jó ez a korkülönbség, a nagyobbal már könnyebb lesz.
2017. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

miért mondták hogy a 4év a legrosszabb..?

A mi gyerekorvosunk szerint meg ez az ideális.legalábbis az anya szempontjából mindenképpen.hiszen már nem olyan kicsi a nagyobbik.sok mindenbe be lehet vonni már.

A testvéremmel pont 4 év van köztünk.és semmi hátrányát nem tapasztaltam.teljesen jól elvoltunk

2017. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!