Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy babával 0-24ben foglalkozn...

Egy babával 0-24ben foglalkozni kell?

Figyelt kérdés

22.hetes terhes vagyok, első baba. Parommal próbálunk készülni mi vár rank. Ismeretsegi körünkben van egy pár majdnem egy éves babaval. Ők kb le sem teszik, fogják, játszanak vele.

Tényleg igy kell? Mikortól játszik el magától kicsit?


2018. jún. 9. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem, csak naponta egyszer meg kell etetni, meg hetente kétszer kitakarítani az akváriumszűrőt.
2018. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
A nagylány 8-tól 6-ig alszik, de amúgy igen. 3-4 évesen már ellesz egyedül is kicsit. 😊 Remélem, a kicsinek is jó alvókája lesz, hogy tudjunk egymással is foglalkozni.
2018. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha szerencsétek van, az elején nagyon sokat fog aludni. Aztán pedig minden érdekes lesz neki, ez le fogja kötni.

Nálunk pl 3 hónapig csak sírt a lányunk hasfájás miatt. Még a mosogatást is csak 2-3 részletben tudtam csinálni. Hogy mikor lett jobb? Talán amikor ovis lett. Onnantól sokkal önállóbb, tud egyedül játszani, meg tudjuk beszélni a dolgokat, ha gondja van.

2018. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom nem 0-24-ben kell vele foglalkozni de kell a 0-24-es készültség,éjszaka is kelni és etetni,ringatni,pelenkázni. Onnantól ha majd az éjszakát atalussza biztos könyebb. De majd megtudjuk.

25 hkm

2018. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem minden babával. Az èn fiam már egèsz picinek is elfoglalta magát( pèldául nèzegette a kezeit, kèsőbb a játszószőnyeg játèkait, aztán dolgozott a megforduláson stb.),nem kellett állandóan foglalkoztatni. Aztán van olyan baba akit állandóan fogni kell(mert mondjuk hasfájós), de ha nem indokolja semmi, èn azèrt intenèlek attól, hogy álló nap fogd vagy szórakoztasd.
2018. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Gyerekfüggö és szerintem szoktatás kérdése is. A lányom 1 éves és egyedül is eljátszik, ha én pl. rámolok a szobában, vagy csak fekszem az ágyon ő közben játszik a játékaival, vagy bármivel, sőt 1 évessel nem is nagyon lehet játszani semmit, egyedül játszanak. Amíg kicsi, olyan fél éves korig nyugisabb minden, mert sokat alszanak, utána amikor mászni kezdenek, akkor folyton futhat utánuk az ember. Persze az elején 3 hós korig az a nehézség, hogy nehezen indul be az emésztésük, fáj a hasuk, és emiatt folyton ordítanak. De nálunk ez sem volt annyira nehéz, az éjszakát már pár hetesen átaludta. Majd meglátod milyen babát kapsz.
2018. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Akkor én kilogok a sorból.

Nagyon ritkán vettem/veszem fel,csak ha sír!nálunk mondjuk nem volt sírós,elvolt a jatszoszonyegen,pihenpszekben,kisagyban.ugy gondolom ha elvan és nézelődik hagyni kell és nem megzavarni!nálunk is van olyan a családban aki odaül vagy felveszi állandóan holott épp nem igényli.

majd kitapasztalod hogy a te babadnak milyen igényei lesznek!

2018. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Én nem szórakoztattam azért, hogy én szórakozzak. HA elvolt magában, nem vettem fel. Nyilván persze, közben csacsogtam hozzá, tettem-vettem, de nem volt naphosszat ölben.
2018. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Mi sem kapkodtuk fel folyamatosan, nem szórakoztattuk,csak ha igényelte.Viszont mindig vittem magammal teregetni,főzni stb.Énekeltem,magyaràztam neki,hogy épp miket csinàlunk.Szerintem ennek köszönhetően kb.1,5 éves kora óta tök jól eljàtszik egyedül,ha szüksége van ràm, szól.
2018. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfuggo. Fel eves koraig rengeteget hordoztam, egesz keszletunk volt es van hordozoeszkozokbol (kendo, mei tai, csatos), akkor megtanult ulni, onnantol mar a babakocsiba is be lehetett tenni, de en szivesen hordoztam, mert ugy volt ket szabad kezem, barmit csinalhattam, o meg kozben csak nezelodott, nem kellett aktivan foglalkoztatni, mert eleg erdekes, mozgalmas volt neki 1-1 seta, takaritas, fozes is. Aztan a jatszoszonyegen, meg a nappaliban elmaszkalt. En sosem voltam az a foglalkozzunk allandoan a gyerekkel-tipus, es a gyerekem sem igenyelte, csak azt, hogy legyen korulotte mozgas, es vegyem fel, ha almos. Most 2 eves, mar amiota maszik, szepen eljatszik egyedul, ha nem a siri csondben kell neki ezt tennie.
2018. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!