Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fiú "lehet jobb első...

Roberto00 kérdése:

Miért fiú "lehet jobb első gyereknek"?

Figyelt kérdés
azt mondják néhányan, hogy fiút szeretnének első gyereknek merthogy jobb mint ha lány lenne az első. csak nem értem, hogy miért. tudnátok érveket mondani?
2018. jún. 11. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy baromság. Nem mellesleg, sosem hallottam még. Talán abból az időkből maradhatott fenn, mikor még fontos volt, hogy fiú örökös legyen, aki továbbviszi a nevet.
2018. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Lehet azért mert a nagyobb fiú megvédi a kishúgát. Akik fiút akartak elsőre és utána lányt azt mondták ezért.
2018. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Ennek semmi értelme. Egészséges gyerek legyen, szeressék egymást a családtagok. A többi nem fontos.
2018. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, nekem teljesen jó volt elsőre a kislány is...
2018. jún. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Mert bátyám van és szerettem ezt a felállást gyerekként is, ezért úgy képzeltem ideálisnak, hogy elsőre fiam lesz, utána lány.


De ezért nem tettünk semmi különöst, nem "praktikáztunk", nem akartunk görcsösen fiút, csak egy egészséges gyereket, csak volt egy sorrendi preferencia,

ami végül nem jött be,

lány lett az első. :)

2018. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Ódivatú vagy nem,bevallom én is így vagyok vele.

Továbbviszi a nevet és az erőt képviseli aki megvédi a családját.

Számomra.

Én is fiút szeretnék.

Még nem tudjuk a nemét.

De én mindig is fiút akartam.

2018. jún. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Elsőre én is fiút szerettem volna és utána egy lányt hogy a nagyfiú majd megvédje a kishugát. Sok ilyen testvérpár van a környezetemben és nagyon aranyosak, sokkal jobb a kapcsolatuk mint mondjuk az idősebb lány öcsi párosnak. Lányom lett elsőre és annyira imádom hogy lány lett hogy el sem tudom mondani, ő a kis hercegnőm és biztos szuper nővére lesz egyszer egy kisöcsinek vagy kishuginak. :)
2018. jún. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%

Mert ő viszi tovább a nevet és több utódot tud létrehozni (ami a lét célja minden élőlénynél).

Igazából meg azért személy szerint mert semmi képpen nem akartam egy lányt.

2018. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem 2 gyerekem van, a fiú a nagyobb a lány a kisebb, 2 év van köztük. Mi is fiút szerettük volna elsőre, inkább a férjem akarta nagyon a kis trónörököst, nekem majdnem mindegy lett volna, de én is a fiú felé húztam.

Összességében, amit a válaszolók már leírtak azzal én is egyetértek. Még azzal egészíteném ki, hogy kis korkülönbség esetében sokkal jobban elvannak együtt ha a nagy fiú a kisebb a lány, mert a fiúk később, a lányok korábban érnek, így pont jól egy szinten vannak, legalábbis nálunk. Viszont fordított esetben én azt látom, ha a nagylány érettebb, a kisfiú gyerekesebb, nagyobb szakadék alakul ki közöttük, mint fordítva.

2018. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Azért, mert a legtöbbem kis korkül-t terveznek, másfél-2 évet a gyerekek közt. A kislányok hamarabb érnek, ezért "össze tudnak nőni" a kicsivel idősebb fiú és a hugi. Ismerős barátaink akiknél így van, mind ezt mondják.
2018. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!