Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második is császár? Mennyivel...

Második is császár? Mennyivel rosszabb/jobb, mint az első? Mennyivel más?

Figyelt kérdés
2017. febr. 21. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második után kevésbé fájt a sebem, az elsővel hetekig szenvedtem. Viszont másodjára az addig szép lapos hasamból kötényhas lett, olyan, mintha túl szorosra húzta volt a doki a varratot, és fölötte kidudorodik a pocakom... :/
2017. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Azért, mert az első császár volt, nem jelenti azt, hogy a második is az lesz. Olvasgass VBAC-ről szóló cikkeket, fórumokat, tájékozódj, mielőtt ismét a műtőasztalra feküdnél.
2017. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem sokkal jobb volt! az elsőnél teljesen kikészültem, vajjúdásból lett császár, nem tudtam mire számíthatok, laikusként senki nem mondta hogy sétálni kell, sokat kell inni utána, nem lehet emelni a fejet stb szóval nagyon nehezen épültem fel és megviselt.

a másodiknál eldöntöttem, hogy nem fog megviselni, készültem rá tudatosan, az érzésre, ami rám vár, a katéterre mindenre, és kezdetektől sétáltam, amint lehetett, bőségesen ittam. 3 nap után "kirúgtak" a kórházból hogy kell a hely olyannak aki valóban beteg :)

2017. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tuti császár lesz ez is.
2017. febr. 21. 12:07
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is tuti császár volt a második, így fel tudtam rá készülni. Mivel az elsővel 16 órás vajúdás után kellett császározni, és utána már minden simán ment, gondoltam, hogy most kimarad a rosszabbik része és lesz egy sima császár. Ami így is volt, percre pontosan toltak a műtőbe, érzéstelenítés minden, de nekem rosszabb érzés volt. Nem mondom hogy fájdalmas, de nagyon kellemetlen volt. Anno 2010ben nekem szétvágták a hasizmot is és úgy szedték ki a lányomat, most pedig csak szétfeszítik és úgy szedték ki. Tele voltam összenövésekkel is, ami eg császár után teljesen normálisnak mondható, és a vágást sem ejtették olyan hosszúra, mint az első császárnál. Így összességében egy fél kg-val nehezebb babát kellett egy kisebb lyukon kiszedni belőlem. Olyan érzés volt, mintha a szerveimet szedné ki a doki, kellemetlen volt. Az elsőt szinte nem is éreztem.

Viszont a felépülés...az szupi volt. Az első után menni nem bírtam, 2 hétig zombi voltam, mint akinek soha nem lett volna hasizma. Most a 2. napon kellemetlen volt felkelni, de a 3. napra semmi bajom nem volt.

Egy kis dudor nekem is maradt most a hasamon, ami az első után nem volt a varrás felett. De most dolgozom rajta, hogy eltűnjön, sokat hasazok. :)

Könnyű 2. szülést kívánok!!!! :)

2017. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm, hogy 0%-ban hasznos választ adhattam. :) 2. voltam
2017. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2es válaszoló, nem az volt a kérdés, hogyan kerülhetném el a második császárt, mert ez is az lesz, és nem jókedvemből, ahogy az első sem abból volt.

Hanem azt kérdeztem, hogy mennyire más, mint az első, mire számítsak.

2017. febr. 21. 18:15
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Akkor mondjuk oda is írhattad volna a kérdésbe, hogy nincs más lehetőséged, de végülis nekem mindegy.

Egyébként a másodikból én könnyebben felépültem, másnap már törökülésben szoptattam. ;)

2017. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
oda irta hogy a masodik is csaszar lesz. mit magayarazzon még ezen?
2017. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A második sokkal jobb volt, elsőnél sokat vajúdtam mielőtt megcsászároztak,nagyon fáradt voltam. Másodiknál vajúdás nélkül császároztak,és már tudtam mekkora fájdalomra számíthatok,hogy a legegyszerűbb felkelni stb...szóval sokkal könnyebb volt és hamarabb felépültem.
2017. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!