Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan tudott a...

Hány hónaposan tudott a babátok pá-pát inteni és formabedobós játékkal játszani?

Figyelt kérdés

2018. jún. 14. 10:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
Az én lányom majdnem 9 hós, gyors mozgásfejlődésű. A tapsolást mutattam neki, 7 hó körül el is kezdte, de mostanra élvezi igazán. Pápát nem int, de nem is nagyon mutatom neki, csak egyszer-egyszer van alkalom rá. Formabedobónk még nincs is. Sima kosárból szívesen pakol kifelé, akár a tiszta ruhát (össze is gyűri), akár a csörgőit-rágókáit. Ha tornyot építek, ledönti, tárgyakat a kezébe fog és csapkod, zörög velük, kukucs játékot szívesen játszik, leveszi a fejéről a sapkát. Bútorok mellett áll, négykézláb gyorsan mászik. És tényleg szepázik ezerrel, gyakorlatilag folyamatban kézben szeretne lenni, pedig eddig nem volt így (majd kinövi megint). Jön a foga, azt is fájlalja, ezért rosszabbul is alszik. Szerintem ez kb átlagos erre a korra, sok függ attól, hogy te mit szeretsz csinálni vele. Nem kell még igazán semmit tudnia, leginkább azokat a játékokat élvezi, amikor felfedezhet, megfogdoshat, megrághat dolgokat. Lehet neki énekelni, mondókázni, ringatós játékokat játszani (pl hóc-hóc), esetleg labdát gurítani, azt megmosolyogja, de még nem gurítja vissza. Szerintem ebben a korban még nem kell értenie, hogy egy-egy játék mire való, hanem pont most kezdi felfedezni ezeket.
2018. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos kor körül pá-pázott.

Formabedobóval már 1 éves kora körül elkezdett játszani, érdekelte a "mechanikája", de még 17 hónaposan sem érti teljesen, hogy a csillag a csillagba való. Inkább csak próbálkozik és vagy bejön vagy sem. Néha még meg sem forgatja eléggé a kockát, hogy irányba állítsa, hogy sikerüljön beledobnia. Inkább eldobja, felvesz egy másikat.

2018. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

10,


Igen én is parázok a gyors mozgásfejlődés miatt.A doktornőnk azt mondja, hogy mivel szépen csinál és ,,begyakorolta" mindegyik mozgásformát azért ne aggódjak, viszont annyi cikk szól arról ,hogy esetleg hiperaktív lehet a gyerek és attól meg tanulási nehézsége lehet.Szóval nem voltam oda az örömtől, hogy felállt, de lent tartani se tudtam tovább.


Hát, a járás még odébb van igen.Remélem a válaszokat látva megérti, hogy ezek amiket ő már ,,kell, hogy tudja" címén elvár egyáltalán nem a kell tudnia kategória.

2018. jún. 14. 14:14
 14/16 A kérdező kommentje:

11,


Mi mutatjuk neki, ha megy az apja dolgozni akkor próbáljuk, hogy hátha, de én míg egyedül vagyok nem nagyon gyakorlom vele az ilyen dolgokat.Kockából ha építek valamit össze rombolja,de pld még arra nem jött rá vagy legalábbis nagyon ritkán csinálja, hogy mindkét kezébe vesz valamit és úgy játszik, meg ilyenek.Ezen azért akadt fent mert a státuszpapíron van ilyen kérdés.De nem érti, hogy ezeket se kell szó szerint megtanítani, mert ahogy rájött arra, hogy kell fognia majd megtanulja ,hogy mindkét kezét egy időben is lehet használni két külön tárgyra:)

9 hósan neked már jár a babád?

2018. jún. 14. 14:18
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia, 11. Vagyok. Két kézbe fogást nem is figyeltem, hogy mikor kezdte, tőlünk nem kérdezték. Apuka meg akkor megy dolgozni, mikor alszik, ezért nem integetünk. Most kb egy hete tud úgy felállni, megállni, hogy nem kapaszkodik (fél percre max), tehát önállóan még nem jár. De minden nap egy kicsit ügyesebb.
2018. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 10 hónapos, pár hete kezdett el integetni, ha mi integetunk neki vissza integet :) formabedoboval még nem játszik, inkább egymáshoz utogeti a játékokat, pakolgatja ide oda stb. Tapsolni 7 hónapos kora körül tapsolt :)
2018. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!