Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet adnad elsőnek az...

Melyik nevet adnad elsőnek az Éda mellé? (Az Éda lesz hátul)

Figyelt kérdés
Arienn, Annelin, Arlett, Aniella, Arina, Ariana,
2018. jún. 18. 22:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%

"Kedves" 9. válaszoló!

A kérdező azért tette fel a kérdést, mert neki ezek a nevek tetszenek, és mint írta, nem kíváncsi a "júúúj, de ocsmány", vagy "ezt csak kisebbségiek adják" típusú véleményekre.

Tiszteletben kellene tartani, hogy nem mindenki akar top 10-es nevet adni a gyerekének, és van saját ízlése. Amennyiben ez számodra nehezen érthető, inkább tartózkodj a megnyilvánulástól! Rengeteg megválaszolható kérdés van itt, a GYK-n, keress olyat, ahol érdemben, nem bántó módon tudsz hozzászólni.

Köszönöm!

2018. jún. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ariana - imádom ezt a nevet.


Bár "Arina Éda" jobban hangzik.

2018. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
11es jó ha valakinek van saját ízlése de ne a gyereke kárára élje ki magát. Van ám arany középút a top10es és a vállalhatatlanul rettenetes nevek között is, csak sajnos kevesen tudják megtalálni és a gyerek szív😔
2018. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen mindegxiket elfogadom. De azert aki azt irta hogy veletek neveztetem el a gyerekem az mondja már meg hogy hol látott olyat hogy mindenképp ezek alapján a válaszok alapján döntök majd. 😂
2018. jún. 19. 11:26
 15/20 anonim ***** válasza:
Ronda az osszes.
2018. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

Milyen rettenet, és miért "szívna" ezen nevek miatt a kislány? Félelmetes, hogy ennyire vérre menő viták kerekednek, pedig a közvetlen családtagokon kívül senkit nem érint a dolog. (Én kaptam priviben fenyegetést egy low life emberkétől, aki komoly egokérdést csinált a hozzaszólasomból.)

A kérdést feltevő anyukának könnyű szülést, és egészséges babát kívánok! A harcimarcik pedig gondolkodjanak el, hogy megér-e egy ilyen kérdés élethalálharcot...

2018. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
42%
Ez nem élethalálharc, nem az én életem teszik tönkre egy ilyen névvel😂 csak sokan már presztizskérdést csinálnak abból hogycminél gázabb nevet adjanak a gyereknek, arra nem gondolva hogy szerencsétlennek azzal kell élnie legalább 18 èves koráig. És igen, az emberek gonoszak, igen csúfolják a fura nevű embereket. Több ismerősöm tudna mesélni, akinek megkeserítették a gyerekkorát valami hasonló kaliberű névvel. Nem gond, adjanak egy cifra nevet de adjanak mellé egy normálisat is hogy a gyereknek legyen esélye. Két gáz névvel meg van lőve.
2018. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalról tudnék mesélni. Az egyik leggyakoribb vezetéknév mellé megkaptam a születésem idején top 1-es nevet. Volt olyan nyári tábor, ahol 22 gyerekből 5-en viseltük ugyanazt a keresztnevet, így mindenféle idióta beceneveket kaptunk, hogy meg tudjanak különböztetni bennünket. Aztán volt párszor olyan eset, hogy hivatalok kevertek össze valaki mással, na erről sem őrzök szép emlékeket. Voltaképpen ez vezetett oda, hogy a 20-as éveim elején nevet változtattam, és manapság drukkolok mindenkinek, aki veszi a bátorságot, hogy a gyerekének ritkább nevet válasszon.

A csúfolódás nem függ attól, hogy ritka vagy gyakori a keresztnév. (Ajánlom olvasásra Fercsik Erzsébet és Raátz Judit Keresztnevek enciklopédiája c. könyvét.) Ha valakibe bele akarnak kötni, akkor is megteszik, ha Bencének vagy Annának hívják. Meg kell tanítani a gyerkőcöket, hogy az ilyen piszkálódást hogyan lehet minél hamarabb leállítani. Ha látják, hogy ki tud állni magáért, sokkal hamarabb elfogadják. (A felnőttek más tészta. Egy meghatározott intelligenciaszint alatt sikk az atlagtól eltérő embereket szapulni. Itt csak a lesz@rom tabletta segít.)

2018. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Arienn? Mindenki Adrienn Évának fogja érteni szegényt aztán majd magyarázhat minden egyes bemutatkozásnál. Én az Arianát választanám ha ezek közül kéne, azt talán mások is meg tudják jegyezni elsőre. Tapasztalatból beszélek. Nekem is ritka nevem van, és nagyon fárasztó hogy állandóan visszakérdeznek, elfelejtik. Hivatalos helyen állandóan betűzni kell, máshol meg csak simán felírnak egy ismertebb hasonló hangzású nevet, mert nem értik meg. Én a helyedben átgondolnám még egyszer, és ha nem is gyakori, de legalább ismertebb nevet adnék. Legalább első keresztnévnek. Tényleg nagyon kellemetlen egy egész életen át ismételgetni és magyarázkodni.
2018. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Azért merek ennyire ritkát adni, mertnaz ő generációjának amibe majd felnő annak nem lesz furcsa a sok Zille Kira Mira Kiara Zara Lelle között:)
2018. jún. 23. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!