Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 napos a kisbabam es rengeteg...

2 napos a kisbabam es rengetegszer rándul meg feszül meg a kicsi teste, olyan mintha nagyon erőlködne valamiben. Kezet felemeli meg labat is felhuzza ilyenkor. Volt ilyen másnak is?

Figyelt kérdés
Kórházba annyit mondtak normalis, de ennyiszer?
2018. jún. 19. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Moro-reflex?
2018. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Igen, Moro reflex :-)
2018. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azóta olvastam arról, remelem tényleg csak az.. Es a csuklas meg tüsszögés is természetes nala? 1.babam es annyira rossz, hogy semmi tapasztalatom nincs, mindentől megijedek.
2018. jún. 19. 09:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen azok is normálisak, csak nekünk rossz kívülről nézni.


Ha hirtelen megremeg az sem baj, nekem az volt meg ijesztő az elején. Az idegrendszeri értetlenség, kalcium segít rajta

2018. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, éretlen az idgrendszere, ilyenkor még sok-sok akaratlan mozgást végez, ami ijesztő lehet, de normális :)
2018. jún. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tüsszögés: az orrában lévő magzatnyáktól, meg egyéb dolgoktól csak tüsszentéssel tud megszabadulni, a csuklás is normális.


A fura színű székletek is, meg az is, ha naponta 3-4x kakál, vagy egy hétig semmit (anyatejes baba esetén).

2018. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Haton fektetve csinaljak ezt a babak, moro-reflexnek hivjhak, ha a mellkasodra fekteted a hasara, akkor nem fogja csinalni. Arra hivatott ez a reflex, hogy felebressze a babat, hogy anya nincs a kozelben, gyorsan probaljon meg belekapaszkodni.


,,Moro-reflex

A baba minden hirtelen erős hangra vagy váratlan érintésre megriad. Kiváltható a reflex akkor is, ha a vízszintesen tartott baba fejét hirtelen kicsit leengedik. Ilyenkor a baba a karjait hirtelen széttárja, a tenyerét kinyitja, az ujjait fogásra készen szétterpeszti, a lábait széttárva kinyújtja, közben erőteljesen belélegzik. Ezután a karjaival karoló mozdulatot tesz, mintha meg akarna kapaszkodni, majd elkezd sírni.

A reakció segít az első levegő vételben, védi a baba életét, mert veszély esetén riasztást ad és segítséget hív. A születés után kettő-négy hónapos korig aktív, utána a tudatos megriadási reakció veszi át a helyét.

Ha a gyermek túlérzékeny marad minden ingerre, félénk, visszahúzódó, nehezen alkalmazkodik bármilyen új helyzethez, akkor a problémák háttérben ez az ösztönös reflex húzódik meg."

[link]

2018. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Kb. 3 hónapig csinálja, én végig paráztam, annnyira rossz látvány.
2018. jún. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy ennyien írtatok, igen nagyon félelmetes es nagyon gyakran csinálja, de remelem elmúlik majd akkor.
2018. jún. 19. 14:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Sokat van a testedtol tavol? A hordozas, vagy csak siman magadrafektetes kikapcsolja ezt a reflexet, ameddig rajtad van a baba, ez amolyan veszcsengo, riasztas nekik, hogy anya letett, nem vagyok biztonsagban, es a biologiai programunk resze.
2018. jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!