Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A földön lévő babátokat nem...

A földön lévő babátokat nem féltitek, hogy beüti valamilyét, amikor éppen úgy fordul?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Ha beüti,akkor máskor vigyáz magára. Csak arra kell ügyelni,hogy ne legyen éles sarkú bútor a közelében. Amikor járnak,akkor is megkell tanulniuk esni.
2010. jún. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Jobban be fogja ütni magát ha járni tanul. De akkor se féltettem
2010. jún. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha nem üti be magát, akkor sose tanulja meg, hogyan vigyázzon magára. Nem agyon kell óvni, hanem az életveszélyes helyzeteket kell kiiktatni (pl lelógó lábos tele forró vízzel, konnektor stb).
2010. jún. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam naponta minimum 3-szor hanyatt vágódik már 2 hete (akkor állt fel), állandóan mindenbe kapaszkodik fel, aztán elengedi magát. Mivel egyedül vagyok vele a nap nagy részében, nem tudok a sarkában lenni. És tényleg meg kell tanulni esni. Most már nem is mindíg sír, inkább meglepődik, hogy nem így szerette volna.:)

8 hónapos kisfiú anyukája

2010. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mostmár csak azt mondjátok meg, hogy ezt hogy magyarázzam meg az apjának? Egyszer amikor a földre raktam,beütötte a fejét ahogy fordult,elkezdett sírni,az apja meg üvöltött velem,hogy miért csinálom ezt vele,ráér még esni,olyan kicsi még... 7 hónapos lesz.Azóta csak az ágyra rakhatom, szegény így sose tanul meg semmit. De nem bírom elmagyarázni neki.
2010. jún. 17. 00:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a gyerekorvoshoz, majd ő elmagyarázza neki, hogy meg kell tanulni esni, és ha nem teszed le a földre, akkor sose tanul meg járni. Mellesleg az ágyról nagyobbat eshet, és rosszabbul.
2010. jún. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki az itteni válaszokat
2010. jún. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hajjjaj, és még mennyi ilyen lesz.... kisfiam 8,5 hónapos, és hajmeresztő mutatványokra képes. Mindenhol fel akar állni, még olyan helyen is, ami nem stabil (pl. nadrágszáramba kapaszkodva).

Tegnapelőtt fel akart állni a tv-szekrénynél, de valahogy rosszul fogta meg a fiók fogantyúját, és érdekesen pörgött egyet, hanyatt érkezett a földre, és a legalsó polc szélébe bumm, bevágta a fejét. Persze azonnal sírt, de nem szoktam azonnal felkapni, csak mondtam neki, hogy semmi baj nem történt, lesz egy szép puklink, és megsimogattam, csak utána vettem fel egy kicsit vigasztalni. Abbahagyta a sírást is. Csak pár órával később lehetett látni, hogy egy piros csík és egy jó nagy búb nőtt a fejére. Tegnap a piros csíkból már lila csík lett.

Tegnapelőtt pl. a pelenkázón fel akart ülni, de tett egy olyan hirtelen mozdulatot, hogy mire felocsúdtam, már bele is pottyant az ágyba hanyatt. Meglepődött, és elkezdett sírni, de mivel látta az arcomon, hogy semmi baj, abbahagyta. Tegnap már csak nézett befelé az ágyba a pelenkázóról, szerintem emlékezett rá, hogy ott valami bibi volt...

Hát Istenem, most mit csináljak? Fog még történni szegénykével ilyen, de tényleg meg kell tanulniuk esni, minden pillanatban nem lehetek ott, nem tudom mindentől megóvni, és nem is kell! A babák így tanulnak, így "okulnak". Egy párszor megesik vele egy-egy ilyen kisebb baleset, utána már óvatosabb lesz, hidd el!


Tényleg mutasd meg a párodnak az itteni válaszokat!

2010. jún. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8,5 hónapos a fiam. Rendszeresen beütötte a fejecskéjét, ő is most abban a korszakban van, hogy mindenhol feláll, majd elengedi magát. Ma reggel a tv állvány alsó polcába ütötte be a fejét, én ugrottam, de ő csak nézett rám, hogy minden rendben van-e, majd felült és játszott tovább (pedig nagyot koppant). Eleinte egy paplant tettem le oda, ahol játszott. Aztán folyamatosan lemászott róla, így csak a haptapi maradt. Mostmár az sincs, de ritkábban is esik már.

Az ágyon hagyni veszélyesebb, onnan nagyobbat tud esni, és nagyobb lehet a baj, mint ha a földön esik el. A fiam már 3szor esett le az ágyról, szerencsére nem lett még semmi baja. Az unokaöcsém pl. agyrázkódást kapott, és 3 napig volt kórházban megfigyelésen azért, mert leesett az ágyról.

2010. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!