Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet háton aludni terhesség...

Lehet háton aludni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Én csak háton tudnék jól aludni.de ezt hallottam,hogy nem lehet.Szegény párom éberen alszik,ha látja,hogy háton fekszem szol és átfordít.

akkor most mi van?Lehet/nem lehet?

Szerintem az se jobb ha az oldalamon fekszem de nekem ugy kényelmetlen.


2010. febr. 10. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Az 1.babámmal csak oldalt tudtam aludni.Most,25+2hetesen kizárólag csak hanyatt tudok elaludni.Egyszerűen ha oldalamra fekszem nyom,szúr a hasam alja.Persze nem egész éjjel vagyok háton,de az a gyakoribb.

Ha nem szédülsz,nem émelyegsz,akkor aludhatsz (szerintem) hanyatt.

2010. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg kényelmes, nyugodtan aludj a hátadon. A terhesség vége felé nem szokták javasolni a háton alvást, mert olyankor már nehéz a méh és nyomhat ereket, idegeket, így a vérkeringést is befolyásolhatja. De: nagyon sok kismama hiába igyekszik tudatosan az oldalán aludni, álmában úgy is a hátára fordul. Ha a baba nem érzi úgy jól magát, úgyis rugdosni fog. :)) jelez, hogy fordulj meg. Ha neked így a kényelmesebb, aludj új és figyeld a pici jelzéseit :)
2010. febr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ha lehet azt mondani már nincs sok 30hetes kismama vagyok.
2010. febr. 10. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvileg a 3.trimesztertől már nem, de sokan úgy alszanak, mert máshogyan nem megy és egészséges babájuk születik. Egyébként azért nem lehet, mert a baba súlya elszorítja a hasi aortát és nem áramlik a vér megfelelően. De ha ez így van, akkor azt érezned kellene.

Nekem mind a két terhességem alatt úgy volt, ha hanyatt feküdtem, 1-2 perc után ájulás kerülgetett, az UH-ot 2-3 megszakítással lehetett csak megcsinálni, mindig fel kellett ülnöm észhez térni. Azt hiszem hanyatt fekve 60 körülire lement a vérnyomásom.

Ezért úgy gondolom, ha gond lenne, azt észrevennéd. Azért aludni csak kell. Egyszer esetleg említsd meg az orvosodnak, mit mond ő rá.

2010. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én még most is sokszor a hátamon fekszek,semmi bajunk nincsen!

37 hetes kismama

2010. febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a 34. hétig tudtam háton aludni. Onnantól már nem megy, mert fáj, és a baba is nagyon mozog, valószínűleg neki se jó! Egyébként úgy tudom az orvosok a 36. héttől mondják, hogy ne mert veszélyes lehet.
2010. febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 37 hetes vagyok és legtöbbször háton fekszem. Máshogy nem megy mert oldalt sokszor fáj a hasam. Néha sikerül úgy helyezkedni hogy jó, de nem bírom sokáig. Ha valami nyomódik mikor háton fekszem azt mindig megérzem, mert akkor vagy rohamosan fogy a levegőm és fulladok, vagy fáj, szúr stb. Akkor mozdulok kicsit és máris jobb. Valahogy muszáj aludni, ülve nem tudok!
2010. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!