Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki nem vállalt még egy...

Van aki nem vállalt még egy babát?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért nem? Történetekre lennék kíváncsi. Nekünk van egy nagyon tündéri babánk, viszont egyre jobban erősödik bennem, hogy egy gyerekünk legyen. Párom is egyetért velem. Lehet azt fogjátok mondani, még meggondolom vagy ilyesmi, de egyre többször fog el az érzés, hogy ehhez az egy babához van elég türelmem. Tisztelem és becsülöm akiknek több gyerekük van, de úgy érzem ennyihez van kapacitásom. Nem érzem magam önzőnek, nem vagyunk egyformák.
2018. júl. 1. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván. Nem a te gyereked lesz az első egyke....
2018. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk van egy lassan 8 éves kisfiunk. Mi sem akarunk többet.

Anyagi, egészségügyi, érzelmi okai vannak. Nyilván az anyagi helyzetünk stabil, viszont ha lenne még egy, akkor évekre megint jóval kisebb jövedelemből kellene élnünk és már 2 gyerekkel. Több egészségügyi problémám is van, a férjemnek is, ami mellett nem túl szerencsés bevállalni még egy babát. A házasságunk sem túl stabil és ezt mindketten tudjuk. Illetve mi is úgy érezzük, hogy egy gyerekhez van elegendő kapacitásunk. És szerintem ezt mindenki maga tudja eldönteni. Nekünk mondjuk a szó szoros értelmében nincs is annyi segítségünk, amennyire szükségünk lenne ahhoz, hogy mindenki nyugodt és kiegyensúlyozott legyen. Márpedig ahhoz az is kell, hogy néha a szülők kicsit időt töltsenek kettesben is. Hát, ez nálunk nem sokat van.

2018. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig kettőt szerettem volna, 26-28 éves korom körül. Az élet aztán úgy hozta, hogy 34 lettem mire szültem, a fiam igazi kétemberes baba volt, aztán borzalmas volt a dackorszak is, el nem bírtam képzelni mellé még egy újszülöttet. Már lassan 5 éves, most meg már "öregnek" is érzem magam hozzá, és egyre kevésbé érzem, hogy szívesen kezdeném előről. Amúgy ő se akar tesót :)
2018. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó, igen, nem az én gyerekem lesz az első egyke, nem kellene ennyire cinikusnak lenned.


Kedves 2. válaszadó. Igen, teljesen megértelek. Nálunk érzelmileg stabil a helyzet, anyagilag az szó szó. Nem úszunk most a pénzben, de azért egy kis kiruccanást meg tudunk engedni pár napra. Segítségünk viszont nulla. Nekem jó terhességem lett volna, viszont a fogadott orvos nem vette észre, hogy baromira kevés volt a magzatvíz. Bele sem merek gondolni, ha a páromnak nincsen ismerőse, aki a másik orvost ismeri mi lett volna a babámmal. Ránézett az UH-ra azonnal toltak be a műtőbe. Engem nagyon megviselt ez az egész és nem a császár okozta fájdalom. Úgy érzem, még egyszer nem tudnám a terhességet végigcsinálni. A párom rendes, ott segít ahol tud, de ő is látja ha egyedül van vele, hogy egyedül nem könnyű pedig tényleg nagyon jó baba. Szóval itt két fő dolog van, ami miatt nem merünk 2-at vállalni: egyik a terhesség és a másik amit fentebb is írtam. Lehet talán a korunkkal van " baj" . Én 28 évesen szültem, párom pedig 43 múlt már. Bár a kapcsolatunk most szebb mint régen volt, de mind a kettőnk szem előtt tartja , hogy egy gyereknek legyen meg mindene.

2018. júl. 1. 16:59
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszadó! Igen ez is bennem van, hogy a pici újszülöttes korszakot nem tudnám még egyszer végigcsinálni. :)
2018. júl. 1. 17:01
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk is egy van, 4 éves, nem szeretnénk többet, pedig mind érzelmileg, mind anyagilag stabilak vagyunk, DE nincs türelmem többhöz, nèha még ehhez az egyhez sem elegendő, napi 10 ó Rát dolgozom 8hós kora óta 36éves vagyok, ennél többet nem bírok.
2018. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszadó! Teljesen megértelek. Rám mindenki önzőként néz, ami miatt nem szeretnénk többet, de szerintem nem mindenki egyforma.
2018. júl. 1. 17:23
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem akarok másodikat mert nem tudnám úgy szeretni ahogy a meglévőt. Nincsenek anyagi okai. Egyszerűen nem vagyok kétgyerekes anyuka a személyiségem nem olyan. Én is egyke vagyok.
2018. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Én sem vágyom második babára. H őszinte legyek őt is a férjem miatt szültem. Imádom szeretem, de magamtól nem vállaltam volna be ezt. Nem vagyok egy anya típus örülök ha vele is bírom. Anyagilag sem bírnánk. És a házasságom nekem sem túl stabil. És végre szeretnék élni megint, nőként, emberként is müködni, nem csak anyaként. A férjem akar második gyereket, de már mondtam neki h én itt befejeztem. Tényleg imádoma fiamat de nehéz vele, főleg h most kezdődik a dackorszak...
2018. júl. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

8asnak üzenem, h ez úgy butaság ahogy van. :) 2 gyerekem van. Amikor a kisebbiket vártam, azon agyaltam, h vajon ugyan úgy fogom szeretni a kicsit is mint a nagyobbat? El sem tudtam képzelni hogy lehet 2 gyereket egyformán szeretni. Aztán megszületett a kicsi. A kis tökéletes ártatlanság. Minden porcikáját imádom. ❤

Egyébként kedves kérdező még kicsi a gyereked, de nagyon hamar megnő, okosodik, vége lesz a dackorszaknak is, és utána lehet kedvet kapsz újra előröl kezdeni az egészet.

2018. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!