Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki vállalt 2. babát?

Aki vállalt 2. babát?

Figyelt kérdés
5 éves gyerekem van és a párom nagyon szeretne 2.-at.Én nem vagyok biztos benne hogy elölről tudnám kezdeni az éjszakázást,az állandó itthonlétet.Szeretnék kisbabát,a nagy is sokszor mondja hogy tesót szeretne,de én félek.Félek hogy nem lesz elég idő a nagyra,félek hogy később mi lenne mert 2 szobás lakásba vagyunk(nem lenne külön szoba), anyagiak stb.Aki szült 2.babát nem bánta meg?Vagy aki nem vállalt az bánja? Lassan 35 éves leszek,nem akarok már sokáig várni.
2014. jan. 25. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Én hármat szültem kis korkülönbséggel, most 4,5, 2,5 és 1 évesek. Kétszobás lakásban vagyunk mi is, a gyerekek nagyon jól elvannak egy szobában. Egyáltalán nem bántam meg, bár tény, hogy sokszor nehéz a hárommal, meg nehezen tudunk egy-egy gyerekre külön figyelmet fordítani, de annyira aranyosak tudnak egymással lenni, hogy az mindenért kárpótol.
2014. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi vállaltunk, mondjuk akartunk is, lehet még harmadik is lesz, de előbb szülessen meg a 2. baba. :)

4 éves lesz a nagy, mikor születik a pici, mondjuk mi kisebb korkülönbséget szerettünk volna, de sajnos nem jött össze.


Nekünk 3 szobás a lakásunk, szóval ha három gyerkőc lenne, sem tudnánk őket külön lakni, amíg kisiskolások, szerintem simán lehetnek együtt, 10-12 éves korukig, serdülőkor körül viszont már jobb a külön szoba, ha külön neműek, ha egyneműek szerintem akkor tovább is maradhatnak együtt egy szobában!

Én 35 éves koromig akarnék szülni még 30 vagyok, szóval, ha 5 éven belül nem jön a 3. baba akkor nem lesz.....

Kicsit én is félek, hogy hogy fogok kettőre figyelni, mert egyiket sem akarom majd elhanyagolni, de meg fogjuk oldani, nem lesz gond. :)

2014. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,párom mindenben segít ezzel nem lenne gond,éjszakázik ha kell,játszik vele,elviszi játszótérre,főz stb...stb...én inkább attól félek nekem nem lenne türelmem vagy inkább úgy mondanám félek a jövőtől
2014. jan. 25. 13:03
 4/10 A kérdező kommentje:
szívesen venném ha lenne egy pici,főleg ha a most egy éves keresztlányomat látom,csak ne lennék betojva :)
2014. jan. 25. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekunk most szuletett a masodik babo kislanyom 4.5 eves. mi is kevesebb korkulonbseget terveztunk de sajnos nem ugy alakult masodik kislanyunkhoz hosszu rogos ut vezetett. en nem feltem a kihivastol nagyon szerettuk volna h jojjon. nekem azt tanacsoltak h a nagyobbik kislannyal is toltsek idot es a picit bizzam addig a ferjemre vagy anyura. fontos h toltsek a nagyobbikkal is csak mamis idot smikor csak o es en vagyok. probalok vmi routint felallitani h az esti olvasasunk ne maradjon ki meg egy hetes a pici. ma pl a nagyobbik lanyom elvittem biciklizni a jatszoterre es nagyon elvezts h csak o meg en voltam csak sugarzott a mosoly rola.pl az ejszakazast en most jobban birom mint az dlozonel. szerintem ne felj tole.
2014. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi 2 gyerekkel lakunk 1,5 szobásban.A pici szoba az övék,a nagy a mienk,plusz ez a nappali,étkező is.

Nagyon jól megvagyunk,és a legjobb dolog ami történhetett,hogy megszületett a tesó,olyan jól elvannak hogy nemigaz:)Már most a legjobb haverok,pedig még kicsik:)

Néha nehéz minden szempontból(türelem,idő,anyagiak)de ezek megoldódnak és kárpótolnak mindért a gyerekek.

Az éjszakázásba belejössz,én azt vettem észre,hogy az embernek mindig van energiája az adott helyzethez,belenő a feladatokba.

Ha a feltételek adottak én szerintem belevágnék,az biztos,hogy nem fogod megbánni!

2014. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, de nekem 19 hónapos a fiam,viszont áprilisban leszek 35. A párom szeretne tesót én nem. Szeretnék visszamenni dolgozni,mert hiányzik, viszont ha így döntök én biztosan nem jönnék le 2 év múlva elölről kezdeni az egészet, most pedig nem érzem, hogy lenne energiám újra...még éjszaka többször ébred, szopizik még, tej és tojásfehérje allergiás, ebből kifolyólag a bölcsi sem biztos sajnos, most nyomozok. Költözés előtt állunk pár hónap és kész a házunk, hely bőven lenne, anyagilag bírnánk, de én félek, hogy belerokkannék. Totál depressziós voltam szülés után, az első 6 hónap visszagondolva rémálom, azt sem tudom, hogy kászálódtam ki belőle. Én kértem hónapot a férjemtől: addigra meglátjuk, hogy áll a ház, a munkahelyemre milyen feltételekkel kerülnék vissza, mi lesz a fehérjeérzékenységgel, hogy oldható meg a bölcsi. A férjem szerint túlbonyolítom, de sajnos nekem kell mindent megoldanom. Én eldöntöttem, hogy a szívemen kívül észérvekre is hallgatok: leírom az ellene és mellette érveket. Nehéz döntéseket mindig így hozok meg. Ráadásul egyke vagyok és egyáltalán nem érzem úgy, hogy tesó nélkül ne lehetne felnőni.
2014. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 10 év a korkülönbség. Az első gyermekem apjától elváltam. Azt hittem már nem is lehet gyermekem mert a második nem jött össze. A mostani párommal 3 éve vagyunk együtt és most 3 hónapos a kislányunk. Nagyon nehéz. Imádom a babát és a párom is nagyon sokat segít, mégis az. Az éjszakázások már annyira kimerítenek, hogy komolyan elgondolkoztam, hogy milyen munkát kellene vállalnom, hogy legalább heti két éjszaka fel tudjak venni valakit :) A szülés után pánikbeteg és depressziós voltam. Állandóan aggódok stb. Nehéz visszarázódni az itthonlétbe. Beleszoktam már a pörgésbe, hogy emberek közt vagyok stb. Fiatalon még nem volt ez gond. Most 33 évesen már kiborító. Nem bánom, hogy megszületett sőt! Viszont alig várom, hogy elteljen meg jó pár hónap...mire valamelyest könnyebb lesz. Fura de régen első babával sokkal könnyebben átvészeltem a dolgokat mint most. Mivel nekem és a páromnak is lányaink vannak és a közös baba is kislány lett így a párom szeretne meg egyet, hátha kisfiú. Én már nem!!! Kizárt! Ezt nem tudnám végigcsinálni újra. Max akkor ha annyi pénzünk lenne, hogy tudnánk fizetni egy dadát :) Szép dolog az anyaság de iszonyat nehéz.
2014. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van az a mondás hogy a legjobb ajándék amit adhatsz a gyermekednek,az egy testvér.nagyon igaz!

nálunk 4 év van a fiaim között,most hogy 1 éves lett a kicsi,sokkal jobb.a nagy nagyon féltékeny volt,bár igazából még mindig de azért szereti a tesót,vigyázza is :) ezek az igazi pillanatok!

az éjszakázást hamar megszoktam,az elsővel sem volt másképp,azt nehezen bírtam,most valahogy fel sem veszem ha 100x is kel :) tényleg.én biztos megbántam volna,pedig totál egyedül vagyok velük,apa reggeltől-estig,néha 9-10ig is dolgozik sajnos.de nem csinálnám másképp és semmiképpen sem bántam meg még ha nehézségek is vannak/voltak,mindig is lesznek!

2014. jan. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ,nagyon hasznosak voltak. :) Én is egyke vagyok szóval,nem nagyon tudom milyen egy tesó,de azt érzem szeretnék újra babát.Amikor a fiam pici volt alig aludtam még 2 évesen is 1x kelt éjszaka.Akkor azt mondtam én soha többé nem akarok babát.Aztán ahogy nagyobb lett én is változtam...most már ott tartok hogy naponta ezen agyalok. :) Csak belevágni nem merek...még. Jelenleg dolgozom a régi melóhelyemre vettek vissza,ha szülök is csak akkor ha megvan elegendő időm a teljes gyedhez,mert sajna nem vagyunk milliomosok.Szerencsére lakás,kocsi van hitelmentesen,de ez tudom nem mindig elég.A havi bevételünk nem túl sok sajnos.Anyukám eddig is sokat segített ezután is fog remélem,főleg hogy jövőre nyugdíjba megy és már most azon aggódik hogy mit kezd a sok szabadidővel.Utálom,hogy ilyen parázós vagyok,más nem aggódik ezen,párom is azt mondja túl agyalom.Ráadásul 1 babát már elvesztettem a 24. héten,utána jött a fiam,ez is aggaszt,hogy most is miden rendben menjen.Köszönök minden véleményt,hogy megosztottátok velem. Úgy érzem lesz új baba :)
2014. jan. 26. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!