Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki nem vállalt még egy...

Van aki nem vállalt még egy babát?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért nem? Történetekre lennék kíváncsi. Nekünk van egy nagyon tündéri babánk, viszont egyre jobban erősödik bennem, hogy egy gyerekünk legyen. Párom is egyetért velem. Lehet azt fogjátok mondani, még meggondolom vagy ilyesmi, de egyre többször fog el az érzés, hogy ehhez az egy babához van elég türelmem. Tisztelem és becsülöm akiknek több gyerekük van, de úgy érzem ennyihez van kapacitásom. Nem érzem magam önzőnek, nem vagyunk egyformák.
2018. júl. 1. 16:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én korábban úgy gondoltam, hogy majd 2 gyerekem lesz. Aztán megszületett a lányom, és olyan elégedett voltam, hogy soha nem jött az érzés, hogy szeretnék másikat. Minden korszakát élveztem, nem rettentett el semmi a második gyerektől, csak egyszerűen nem vágytam rá. Nekem egyébként 2 testvérem van, szeretem őket, jó a kapcsolatunk, tehát ez sem befolyásolt. Most már 12 éves, néha eszembe jut, hogy milyen hamar fel fog nőni, de a második is felnőne.
2018. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

10#Hidd le nem butaság.

Mindenféle ember van ilyen is olyan is, és én akárhány anyukával beszélgettem 2-3-4 gyerek de mindnek van titkon kedvence...

Ettől még nem szereti jobban egyiket vagy másikat, de mégis jobban szereti az egyiket!

Én nem vágytam másodikra egyszerűen nem.

Gyerek kész megvan, kipipálva és éljük a közös életünket.

Én mindig az motoszkál a fejemben miért vállalnak annyian második gyereket...

Nekem mindig az jött le, hogy azért mert ha az egyikkel a kettőből történik valami akkor még mindig van másik gyereke az embernek.

Volt aki ezt el is ismerte.

Ez is egy ok.

Van aki csak azért mert szereti a tudatot hogy több gyereke van.

De az biztos, hogy egyfajta biztonsági oka is van a párok többségénél. Láttam erről egy tudományos filmet is.

2018. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Többemberes energiabomba fiam van. Eredetileg kettő volt tervben de nulla tapasztalattal könnyű volt tervezgetni. Nem volt szép a terhességi időszak, sok gond volt. A születés után is voltak gondok.mindent meg kellett oldani hogy újra sínen legyen az életünk. Nem anyagiakon mult. Lelki es egészségügyi okok. Kb egy eve állt vissza minden. Meg egyszer ezt nem akarom végig csinálni. Az a három év nagyon megterhelo volt.
2018. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók! Köszönöm az eddigi válaszokat. Mindenkiében van igazság. Én sokat gondolkodtam az elmúlt fél évben és nekem lelki szinten nem volt toppon a várandósság. Szerintem nálam ez is egy meghatározó ok. Anyuval nem tartottuk a kapcsolatot és most sem igazán. Sajnos nem rajtam múlt. Szerintem ez mindenképpen közrejátszik nálam. Valahol szégyenlem magam, mert a babám egyáltalán nem két emberes, annyira jó baba. Pl most hétvégén is odavoltunk kikapcsolódni, nagyon jól bírta. Én nem is merem anyura bízni, mert sajnos nem merem. Így áll a helyzet. Volt, aki írta meggondolom magam. Lehet, de most inkább ez az érzés erősödik bennem, hogy egy gyerek. Köszönöm mindenkinek, aki eddig leírta a történetét :)
2018. júl. 1. 21:42
 15/16 anonim ***** válasza:
Az első terhességembe is majdnem belehaltam...
2018. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, teljesen megértelek.
2018. júl. 2. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!