Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Dávid névről?

Mit gondoltok a Dávid névről?

Figyelt kérdés
Tetszik nektek? Adnátok? Mi jut eszetekbe róla elsőként?

2018. júl. 4. 08:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

Szép, örökzöld név, de borzasztóan gyakori úgyhogy számomra kissé unalmas.

Gyakorisága miatt nem adnám, de ha nektek ez tetszik akkor nyugodtan adhatjátok.

2018. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

A férjem jut róla eszembe! ❤️


Amúgy én régen utaltam, de most úgy gondolom szép név, és érdekes a sok Noel és Benjámin között.

2018. júl. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem teljesen normális, jó hangzású név. A családban és a környezetemben is van több Dávid.

Nem adnám, mert egyrészt nem passzol a vezetéknevünkhöz másrészt nekem túl tipikusan zsidós. (Amivel semmi bajom mielőtt nekem esik itt valaki, csak egyszerűem nem adnám ahogy pl az Esztert vagy az Ábrahámot sem.)

2018. júl. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen, elsőre nekem is Salamon apja jut eszembe róla, de ez nem zavar, bibliait szerettem volna.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. júl. 5. 07:27
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

Én sem adnék zsidó neveket, mert nem vagyunk zsidók, azzal együtt hogy szerintem nekik nagyon szép neveik vannak, talán a legszebbek, de akkor sem!

Nem is lenne hasznos egy goj lányt pl Sárának, Ráchelnek, Tamarának elnevezni.

A Dávid is zs név, sok nem cigány van, aki tényleg tanult, művelt üzletember pl de nekem változatlanul nem tetszik ez a név, túlontúl gyakori.

A Samuel pl jobb szerintem. És ritka.

2018. júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
97%

Nekem picit ilyen egyszerű,unalmas. Nálam picit ez olyan kis "semmilyen " név; de teljesen vállalható. Amúgy bocsi, nem akartam senkit megbántani; teljesen rendben van a név; csak nekem nemigazán tetszik.

:):$ ^ ^

2018. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, akár adnám is.
2018. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%
Rem unalmas
2018. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!