Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit engeditek 16 hós...

Mennyit engeditek 16 hós babátokat tv-t nézni?

Figyelt kérdés
Bevallom, nekem nagy segítség, míg én reggel mosogatok, főzök ő meg nézi a JIM-JAM-ot. Thomas a kedvenc. Így leköti magát. De ez max. 1-2 óra.
2010. jún. 18. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:

semennyit. de az 1-2 óra rengeteg az az egész nap 5-8%-a

Inkább rakd le játszani valamivel.

2010. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én nem hagyom tévézni egyáltalán, semennyit, igaz, még csak 14 hónapos. én a mesekönyv nézegetésre szoktattam rá, azzal is elvan. ha meg nyivákol, miközben a teendőket végzem, mondókázok neki. ezek egyébként sokkal jobban fejlesztik is, míg a tévézés nem, sőt.
2010. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam ilyen idős korban már nézte a meséket a tévében, de max egy órát. Ő is nagyon szerette a Thomast.

Persze hordtam babazenére, ahol sok mondókát tanultunk, meg rengeteget mentünk játszótérre. Sokan mondják, hogy a tévézés káros ilyen korban, szerintem annyi a lényege, hogy ne egyedül nézze ezeket, beszélgessetek a mesékről. Így is sokat tanul. A házimunkába pedig be lehet vonni. Nekem külön játékok voltak a konyhába, amíg mosogattam beraktam az etetőszékbe és ott játszott. Főzésnél meg adhatsz neki is műanyag tányért, fakanalat, és ő is "főzhet".

Persze volt olyan nap, amikor az éjszakai felkelések miatt nem voltam "játszós" kedvembe, ilyenkor több mesét nézett.

Nem lett semmi baja a tévézéstől, most lesz 4 éves. :)

2010. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Enyém sem tv-zik, semennyit.
2010. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amíg főzök, én is bekapcsolom a tévét a 18 hósomnak. Napi 1-2 órát megy a mesecsatorna (bebe tv vagy minimax), de egyébként nem is nézi folyamatosan, hanem játszik közben.

A konyhában nem marad meg velem egyáltalán, nem szeret ott lenni.

2010. jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 10 hónapos múlt,ő is tévézik. Könnyű azt írni,hogy tedd le játszani. persze az ember szívesen letenné,ha ottmaradna.

Szerintem ha nem egész nap nézi semmi baja nem lesz,nem kell burokba nevelni a gyerkőcöket.(én legalább is nem teszem)

2010. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17 hónapos,és tv-zik de csak keveset.mesét csak az elmót hajlandó megnézni,abból is csak max 1 részt ami 10-15 perces.utána már megy is szaladgálni,ide-oda játszani,ilyenkor már ki is szoktam kapcsolni.igy mondhatni szereti,de annyira nem köti le.este megy még a tv amikor megy a híradó,de azt se nézi,játszik alatta,így én azt mondom gyerek függő is ez a mese dolog.
2010. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, az én 17 hónapos kisfiam egyáltalán nem hajlandó leülni a TV elé. Ha megy a Tv odapillant néha, de még nem köti le, nem igényli.
2010. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!