Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos a minimano bababolt...

Jogos a minimano bababolt részéről hogy nem fogadta be a rendelésemet mert ők hibásan adták meg az árat? Ért ehhez vki?

Figyelt kérdés
Ma indult a babakocsi akciójuk, és az egyik babakocsi ki volt írva hogy 92% kedvezvezménnyel kapható kB 61000Ft helyett 5000Ft. Jött rögtön az automatikus email hogy megrendelésed köszönjük. Most meg nem rég jött egy másik email hogy hibás az ár nem tudják befogadni a megrendelésem, ez így jogos?
2018. júl. 12. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
joga van az eladónak technikai hibàra hivatkoznia. Ameddig csak visszajelzést kaptàl az adàsvétel nem történt meg, akkor nem lenne jogos ha te màr kifizetted a terméket és a cég leszàllította!
2018. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze, ebben az esetben a boltnak van igaza. Poénból én is próbáltam már ilyen elírás miatt rendelni valamit. :) Visszaírtak, hogy igazából az ára két nullával több, igazoljam vissza az emailjükre, hogy így is áll a megrendelés. Na persze, hogyne. :)
2018. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Persze, ez technikai hiba és még nem fizetted ki. Ha már kifizetted volna, és elfogadták volna fizetést, na, akkor utólag már nem csinálhatnának semmit. De ilyenről szó sincs.
2018. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Igen, jogos. Mi is jártunk így. Céges rendelés volt, egy kb 180.ezer Ft-os monitort 18ezerért. 2-t rendeltünk. Visszaigazolták. Aztán írtak e-mailt, hogy téves ár volt feltüntetve, így nem teljesítik.


És a fogyasztóvédelmi törvényben is valahogy úgy van, hogy ha aránytalanul alacsony áron hirdetik, akkor azt vélelmezned kell, hogy hibás adat, így nem kötelesek leszállítani neked annyiért.

Szóval teljesen jogos, hogy visszamondták a rendelésed.

2018. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
4-es vagyok, mi kártyás fizetéssel ki is fizettük rendeléskor a 2 monitort. Nem szállították le, hanem visszautalták a pénzt. Szóval akkor sem kötelesek leszállítani.
2018. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg, nekem is volt ilyen ( a nemtudom hanyadik hozzászóló vagyok.) Én karácsonykor rendeltem egy órát nagyon akciósan , ki is fizettem meg minden, az ár is jó volt viszont írták, hogy valami miatt nem tudják teljesíteni a rendelést, mert a kártya amivel fizettem az én régi címemen van , és nem azon a címen amit megadtam a rendelésnél ahova kettő hónappal előtte költöztem. Ez is teljesen legális.
2018. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

A fogyasztovedelmi torveny kimondja hogy a vevőnek jogaban áll a feltüntetett árat érvényesiteni ha az téves arrol nem ő tehet. Persze hogy az elado nem fog a jogaidrol tájékoztatni


De ilyen nincs hogy vasarlaskor hirtelen árat modositunk ha techn.hiba akkor sincs.

2018. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Agy pl abc esetén.

Ha pl más árat ad vissza a penztargep mint ami a termék alatt volt, akkor is a vevő jogában áll a cetlis kiirt árat érvényesiteni. Ezek jogszabályok. Ha tetszik ha nem.

2018. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

"A fogyasztovedelmi torveny kimondja hogy a vevőnek jogaban áll a feltüntetett árat érvényesiteni ha az téves arrol nem ő tehet"


Azt is kimondja a törvény, hogy "ésszerűen tájékozottan, az adott helyzetben általában elvárható figyelmességgel és körültekintéssel jár el" a vásárló...


SZóval nem köteles adni aránytalanul alacsony áron.


[link]

[link]

2018. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, törvényben is benne van, hogy technikai hibára hivatkozva vissza lehet vonni. Egyébként nem is értem ilyenkor a felháborodást (nem rád értem kérdező, csak úgy általánosságban). Persze a kereskedő nyelje be a kárt, ha már képes volt rosszul felvinni a termék árát... Bezzeg ha fordítva történne, ha a vásárló webáruházában történne ilyen, megnézném mikor nyelne be egy 50 ezer Ft-os kárt egy egyszerű tévedés/félreütés miatt.
2018. júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!