Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek lapos lett hátul a...

Akinek lapos lett hátul a babája buksija, milyen idős korra alakult vissza? Illetve vissza alakult-e teljesen?

Figyelt kérdés
Kb. 5 és fél hónapos korától tudom hason altatni a kislányomat, azóta viseli el csak ezt a testhelyzetet, hogy tud forogni. Elég lapi lett hátul emiatt a buksija, most 8 hónapos, javult már neki, de még nem az igazi. Akinek hasonló problémája volt, hogy alakult a későbbiekben?
2018. júl. 19. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra már nem emlékszem, mikor állt vissza, de most 6 èves a fiam ès èvek óta tökéletes alakú a feje, pedig tènyleg nagyon lapos volt.
2018. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi nevelt gyerekekkel foglalkozunk, és mindegyiknek lapos volt a feje, amikor idekerültek pár hetesen. 1 éves korára elmúlt teljesen. Most a pici fiúnak (fél éves sincs) hátul lapos, de nagyon. El fog múlni, ha más helyzetben fog aludni. A füle is eláll a háton fekvéstől.
2018. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem pontosan, de 1 évesen már tökéletes kerek feje lett.
2018. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat! <3
2018. júl. 19. 14:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én unokámnak is elég lapos volt hátul a feje, nyugodj meg, ki fog kerekedni, záródik teljesen a kutacsa. Ha meg picit lapos marad, a hajától úgysem fog látszani. Kérdezz rá azért a védőnőnél, vagy gyerekorvosnál, mert ugye mi nem látjuk a te kislányod fejét. De gondolom, ha gond lenne, akkor már szólt volna. Úgyhogy ne ijedj meg, ki fog kerekedni. :) Sok kisgyereknek lapos hátul a feje egy darabig. Kinövi.
2018. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves #5-ös válaszoló! Persze, mutattam a gyerekorvosnak, 4-5 hónapos korában, akkor azt mondta, még sokat alakul a feje. A védőnő meg nevetett, hogy majd a frizura eltakarja. Hát ez utóbbi válasz azért annyira nem nyugtatott meg. :) Ezért is lettem volna kíváncsi tapasztalatokra. Mert látok már javulást így 2 hónap hason alvás után, de azt remélem, teljesen korrigálódni fog majd!


A válaszok alapján most bizakodom! :) Köszönöm mindenkinek!

2018. júl. 19. 15:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Szívesen olvasok azért még további tapasztalatokat!
2018. júl. 19. 15:20
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Írtam én is, hogy szépen ki fog kerekedni a buksija. A miénknél is így történt. Nem lapos a feje, ugyanolyan kerek, mint a legtöbb kisgyereknek. Most 3 éves, de úgy emlékszem, másfél éves korára teljesen elmúlt. Ráadásul neki azon a részen még haja sem volt jó pár hónapig. :)
2018. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk a gyerekorvos vette észre,hogy lapos a fejecskéje fél évesen. Azt javasolta,hogy a D vitamin cseppet (vigantol) adjuk neki 10 napon keresztül 5 cseppet és ugyan úgy 10 napon keresztül vigyük ki a napra 15 percig. Rá 1 hónapra mentünk kontrollra és azt mondta,hogy teljesen rendbe jött.

Pedig szemmel láthatóan lehetett látni,hogy mennyire lapos az egyik fele.

2018. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!