Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kései vendég? Engeditek?

Kései vendég? Engeditek?

Figyelt kérdés

Röviden: áttettük a választott időpontját estéről délutánra. Megsértődött, mikor eljött, elfelé nem is köszönt el tőlünk.

Jogos volt?

Az este a családé, babáé. Neki olyankor aludni kell, és egy vendég, ha rokon is, zavar ebben. Ez önzőség? Nem érzem annak, de akkor miért sértődött meg? Persze, neki nincs gyereke.



2018. júl. 21. 00:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem érti, majd megérti. Jól teszitek, hogy nem a baba rutinjának rovására hívtok vendéget.
2018. júl. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Én azt nem értem minek kell ezen besertodni.

Nekem sincs gyerekem, de ha ott vagyok valahol, és azt mondják hogy menni kéne mert alszik a baba, megértenem (ha lennék olyan hülye hogy ne vegyem észre magamtól hogy zavarok)

2018. júl. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát, nem értem a sértődését, mert végülis ott volt nálatok, vendégként megjelent. Viszont, ha utolsó pillanatban szóltatok, hogy "Gyere má' most inkább, mert később a gyerek alszik' Tehát utolsó pillanatban lemondani, hogy jöjjön, már nem jó. PL lehet , hogy akart volna még venni bort, vagy pl kicsit lazulgat és magában van a munka után; vagy már előre lefixáltátok, és akkor ne változtassatok rajta, nem tom,de valamennyire így meg pont érthető. De túl későn nyilván ne jöjjön; mert ilyen nagy röhögcsélések mikor az apróság már alszik mondjuk pl, ne legyenek.
2018. júl. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
Mi a keso? Nyar van.
2018. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Már hogy értve áttettétek? Még volt beszelve, hogy x időpontban jön, aztán te meggondoltad magad és kiadtad az utasítást, hogy x-4 óra legyen ? Ez jogos sértődés.

Ha a vendég azt mondta, hogy ő este 8kor jönne, te meg azt , hogy neked az nem jó, 4 fele jöjjön, akkor nem jogos a sértődés.

2018. júl. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pontosan úgy volt, hogy beszéltünk épp, és kérdezte, hogy jó lesz-e kilenckor, akkor ér ide az esti busza. Én meg azt válaszoltam, hogy ne haragudjon, nem, mert akkor már alszik a gyerek, és mi is el vagyunk csendesedve. És hogy délután jöjjön, mert fél nyolc felé én már a babát látom el, és nem tudok majd ott lenni vele.

Nem dolgozott előtte, neki nyári szünet van.

2018. júl. 21. 08:59
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben nem jogos a sértődés.
2018. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ilyen, hogy megsértődik ha valami nem úgy alakul, ahogy eltervezte. Ha nem lett utólag variálva az időponton, tényleg nem értem. Lehet azt akarta, hogy csak rá figyelj, bár akkor is sértődés helyett kommunikálnia kellett volna.

Egyébként én se szeretnék vendégeket, mikor már alszanak.

2018. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisbabához amúgy sem illik későn menni, kivéve ha olyan barátnő/rokon, akivel előtte is sokat találkoztál és nem teher. De ezt te döntöd el, nem a vendég.
2018. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Nincs gyereke, nem erti, a ti keresetek volt teljesen jogos. Mondjuk en gyerek elott sem sertodtem meg azon, ha valakinek valamilyen idopont nem volt alkalmas barmilyen okbol... Nincs esetleg valami mas oka a sertodesnek?
2018. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!