Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Betegen született a baba és a...

Betegen született a baba és a feleségem nem akar aludni éjszaka. Csak lefekszik és a gyereket simogatja. Hogy vegyem rá hogy aludjon egy kicsit?

Figyelt kérdés
2018. júl. 28. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mi a baja a babának? :( Sajnálom...
2018. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem írtad, hogy mi a gond, de sajnálom, biztos rossz lehet.

Amivel meg tudnád győzni, az az, hogy tényleg nem tudom, hogy mi a baja a gyereketeknek, de feltételezem, hogy sokkal nagyobb szüksége van a törődésre, a foglalkozásra, mint egy egészséges gyereknek, szóval mondd el neki, ha nem pihen, akkor nem fogja tudni kellően ellátni a babát, ideges lesz, kimerült és ezzel sokat árt a gyereketeknek. Annak a gyereknek különösen sok erőre lesz szüksége a szülők részéről, de ha nem alszik, akkor nem lesz hozzá ereje.

2018. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-essel egytértek!
2018. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez elég összetett kérdés. Tudom, hogy min mentek át. De kapásból nem mindegy, hogy beteg a baba és x időn belül meg is fog halni vagy beteg és élni fog, de fogyatékkal vagy beteg, élni fog és lehet, hogy teljes életet. Mi átmentünk minden variáción. Volt, amikor azt mondták, hogy halálos betegsége van a kislányunknak, volt amikor azt mondták, hogy testileg rendben lesz, de súlyos szellemi fogyatékos lesz és van a mostani helyzet, amikor az az álláspont, hogy nem tudják, hogy mi lesz. Agykárosodása van, de lehet, hogy teljes életet fog elni. A reakciónk minden esetben más volt. Amikor azt mondták, hogy hetei vannak hatra, akkor szívem szerint én is csak ültem volna mellette ejjel-nappal (de nem tehettem, mert két ikertesoja van). Amikor azt mondták, hogy évei vannak csak, akkor eldöntöttük, hogy ezeket az éveket vidámságban fogja leélni. És így tovább. Ezek magyon bonyolult lelki folyamatok, amik ilyenkor lejátszódnak az emberben. Kérjetek szakértői segítséget, ha úgy érzitek, hogy túl nő rajtatok a helyzet. Én nem szégyellem, én a nőgyógyászunkhoz fordultam. Igazából azt kertem, hogy ajánljon pszichológust. Végül ő vele ülünk le pár hetente beszélgetni. Egyrészt ingyen van, másrészt ő látta, hogy min mentünk keresztül. És nekünk ő rengeteget segített megbirkózni és elfogadni a helyzetet. Illetve a gyógytornászunk az, akitől rengeteg lelki támogatást kapunk. Nekem pl a sorstarsakkal való beszélgetés nem jött be. Nektek kell megtalálni, hogy mi az, ami segít.

De fontos kérdés, hogy mekkora a gyerek? Otthon van? Mi a betegsége és mi a prognózis? Nekünk pl sokat segít az is, hogy fejlesztéssel talán segíteni tudunk a kislányunknak. Nálatok ez nem is került szóba, annyira súlyos a helyzet?

2018. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Sehogy, úgyis el fog aludni...
2018. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Megkérdezhetem mi a baja a kicsinek?
2018. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Rávenni sehogy se fogod tudni. Természetes hogy a beteg gyereke mellett akar lenni. Előbb utóbb úgy is elnyomja az álom.
2018. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudja a feleséged, hogy kellene aludnia és hogy mit kellene tennie, de értsd meg őt is, számára ez olyan, mintha kitéptek volna egy darabot a szívéből, egyszerűen szenvedni akar kicsit, idő kell neki, hogy feldolgozza
2018. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!