Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babával kerti partira?...

2 hetes babával kerti partira? Tényleg én parázom túl?

Figyelt kérdés
Anyósoméknál minden nyáron van egy nagy kerti buli, sütögetéssel, ivással egybekötve. 50-60 ember szokott lenni (csalágtagok, barátok). Idén jövőhétvégén lenne, és mikor mondtam, hogy mi szerintem nem megyünk, megsértődtek... Hogy mi baja lenne ott a picinek, szinte hazavinném, ott is van babaszoba, meg elalszik a babakocsiban is lent az udvaron. A sógornőm egyenesen közölte, hogy nem érti ezt a hisztit, hiszen fáradt sem lehetek, csak kivették belőlem a gyereket (császárom volt..). Mondtam a férjemnek, hogy menjen nyugodtan, bulizzon, érezze jól magát. De nekem most semmi kedvem ahhoz, hogy anyósom végigadja az éppen két hetes lányunkat minden ember kezén. Ráadásul meleg is lesz, nem akarok kint szenvedni a 40 fokban (a medencébe ugye max térdig mehetnék). Viszont most engem támad anyósom, és a lánya is, hogy "tönkreteszem a bulit", meg hogy előre látják, az unoka sosem lesz ott... De, csak szeretném, ha az első hónapban nem fogdosná végig fél száz ember egyszerre. Pedig amúgy jó a kapcsolatom velük, sosem voltak ilyenek.
2018. júl. 28. 18:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
93%

A fiam és a keresztfiam közt 4 nap híján pont egy év van. Vagyis egy egész napja voltunk otthon mikor a keresztfiam egy éves lett. Nagy buli volt sógoroméknál, akik kb 5 utcányira laknak, 10 perc séta. Mégis csak a férjem ment át és még a bajos anyósom is megértette.

Illene nekik is megérteni, hogy te még nem szeretnéd ezt.

2018. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
94%

A tököm menne at a 65 fokba, úgy hogy szoptatni kell 3 óránként, faj gondolom a sebed, kialvatlan vagy és a gyerekről ne is beszéljünk.....

Rólam ekkor fajt szakadt a víz ha kellett ha nem a hormonok miatt, agyilag meg azt se tudtam kedd van e vagy köd. Na engem próbáltak volna elcitalni egy ilyen helyre, akkor én is elő kaptam volna a szekercét.

2018. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%

Én biztosan nem mennék szülés után 2 héttel kerti partizni. A ti gyereketek, a ti felelősségetek. Ha beteg lesz a baba, összeszed valamit az 50 embertől, te fogsz éjszakázni, nem a nagyon okos sógornőd. A férjed nyugodtan átmehet és mutathat képet, videót a babáról.


Engem is császároztak, nekem szülés után 2 héttel még fájt a sebem, 2 és fél óránként kellett etetni a fiamat éjszaka is, mivel kis súlyú koraszülött volt, ezért gyakorlatilag nem aludtam. Még a hajmosáshoz sem volt erőm a fáradságtól, szenvedtem a szoptatással, alig volt tejem.

Lesz még sok kerti parti, nem maradtok le semmiről. Az anyósod és a sógornőd véleményével a helyedben nem foglalkoznék, szerelje le őket a férjed. Még rengeteg ilyen véleménykülönbség lesz a gyerekkel kapcsolatban, ne hagyd az anyóséknak, hogy a fejedre nőjjenek.

2018. júl. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
6%

"

21-es, azért mert te műtét után egy héttel már fitt voltál és üde, az nem azt jelenti, hogy más is ilyen szerencsés volt alkatilag, műtétileg, felépülésileg. Én hüvelyi úton szültem, kipréselték belőlem, mégis varrás után felkeltem és úgy járkáltam, mintha semmi nem történt volna, más meg haldoklott. Ennyi. Akkor most kapsz egy nagy tapsot, mert te ilyen ügyi voltál császár után, csak el kéne fogadni, hogy más nem."


Egy szóval nem mondtam, hogy ez mindenkinél így van, de nem árt, ha ez a helyzet is tudatosítva van, mert a közvéleményben az van, hogy jajj a császár úristen... nem csak szenvedni kell mindenben. Én elhiszem, hogy hú de fáj, de valószínű a kérdező sem szenved olyan nagyon túlzottan, csak ami vele jár, az meg nem az a szint, amire rá lehet fogni, különben azt írta volna. És valószínűleg a szoptatással se szenved, mert azt is írta volna, hogy alátámassza az ő oldalát, ami miatt nem szeretné. De nem írta, vagyis nem így volt.

2018. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is 2 hetes most a babám, szintén császárral született.

Nálunk apukám szülinapja volt ilyen kérdéses -15 ember volt ott-; akkor végül úgy döntöttünk, hogy nem megyünk. Pár nappal később viszont, ugyanoda pizzázni hívtak minket (szükebb család volt ott); akkor már mentünk. Azóta meg rendszeresen kijárunk a helyi fürdőbe strandolni- természetesen vízbe nem megyek- a babának meg mindegy, hogy hol kap tiszta pelust, meg cicit. Az viszont nem mindegy, hogy levegőn van, sokat sétálunk. Sok ott az ismerősünk, mindenki látni akarja, de kézről kézre nem jár, mert azt azért még nem engedem.

2018. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Tömören szólva: idióták úgy ahogy vannak.
2018. júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

A két hetes gyerekem nyugalma, egészsége, és az én egészségem és nyugalmam előbbre való, mint anyósék "sértettsége".


Ennyi.


A férjed családja meg ennyire tisztel. Csak, hogy tudd.

2018. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hozzáállással és bunkó beszólogatásokkal fel sem merülne a kérdés bennem, hogy egyáltalán elmenjek.


2 hetes gyerekkel meg amúgy sem.

2018. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Nem parázol túl te semmit! Ekkora gyerekkel eszembe se jutna, gondolkodás nélkül közölném, hogy szó sem lehet róla.

A sógornődet meg császározzák meg, utána nyilatkozzon, mert egyelőre fogalma sincs, mi történt veled, milyen állapotban vagy.

2018. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de anyósod nem 100 - as, de a sogornod sem. Nekem is sajnos császár volt és nagyon fájt sokáig. Nem mennek az tuti. Sőt, mivel gyermekágy van, igazság szerint ágyban kellene feküdni.
2018. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!