Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babával kerti partira?...

2 hetes babával kerti partira? Tényleg én parázom túl?

Figyelt kérdés
Anyósoméknál minden nyáron van egy nagy kerti buli, sütögetéssel, ivással egybekötve. 50-60 ember szokott lenni (csalágtagok, barátok). Idén jövőhétvégén lenne, és mikor mondtam, hogy mi szerintem nem megyünk, megsértődtek... Hogy mi baja lenne ott a picinek, szinte hazavinném, ott is van babaszoba, meg elalszik a babakocsiban is lent az udvaron. A sógornőm egyenesen közölte, hogy nem érti ezt a hisztit, hiszen fáradt sem lehetek, csak kivették belőlem a gyereket (császárom volt..). Mondtam a férjemnek, hogy menjen nyugodtan, bulizzon, érezze jól magát. De nekem most semmi kedvem ahhoz, hogy anyósom végigadja az éppen két hetes lányunkat minden ember kezén. Ráadásul meleg is lesz, nem akarok kint szenvedni a 40 fokban (a medencébe ugye max térdig mehetnék). Viszont most engem támad anyósom, és a lánya is, hogy "tönkreteszem a bulit", meg hogy előre látják, az unoka sosem lesz ott... De, csak szeretném, ha az első hónapban nem fogdosná végig fél száz ember egyszerre. Pedig amúgy jó a kapcsolatom velük, sosem voltak ilyenek.
2018. júl. 28. 18:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem teljesen igazad van.Ők a tapintatlanok, hogy nem veszik figyelembe mire van szüksége egy gyermekágyas anyának és a babájának.Párod menjen,ha akar,de neked,meg a picinek ne legyen már kötelező.A család majd megnyugszik.Ha nem,az az ő bajuk.
2018. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
Nem én sem mennék,nem is megyek az 5 hetesemmel sem, öedig nálunk 3. Gyerek,de nem gondolom,hogy ilyen helyen van a helye még
2018. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
12%
Bocs, de ez a kérdés nem a partiról szól, nem kellett volna beleírnod a császárt... Provokáció, ennyi
2018. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Ööö, de, szerintem lényeges, hogy a sógornőm szerint nem lehetek fáradt. :) Nem kell mindenre azt írni, hogy provokáció.
2018. júl. 28. 18:13
 5/32 anonim ***** válasza:
29%
Annyit megtehetsz hogy atmesz picit ott vagyok 1orat es eljossz a picivel... igy ez egy aranykozeput mert a jelenleteddel megtisztelted oket De mivel 2 hete szultel pici baba csaszar stb ( amugy pont az elso ket het kb a legfarasztobb rohadtul nem empatikusak) igy haza mesz pihenni ennyi.
2018. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehetsz fáradt? :'D Tulajdonképpen volt egy hasi műtéted, basszus... Teljesen igazad van. Egy két hetes babának semmi keresnivalója egy ilyen helyen.
2018. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Én se vinnem a helyedben.Ha nem értik mi a problémád az róluk mond el mindent.
2018. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem te parázod túl! Az meg, hogy 2 hetes császáros sebbel nem vagy szalonképes és semmi kedved az egészhez, az is teljesen normális. Anyósod sem lenne az, csak ő szimplán bunkó.


A fiam 3 hetes volt, amikor szintén kerti partit rendeztek anyámék pont 3 éve, július végén a 40 fokban. Mondjuk csak 10-en lettünk volna, nem 50-en. Mi már az elején megmondtuk, hogy nem biztos, hogy megyünk, sok mindentől függ. A férjem a munkából hajnal 3-kor jött haza, hulla volt még reggel 10-kor, én folyamatosan fáradt voltam, mivel 2 órát nem tudtam aludni egy huzamban, plusz egész nap csak fejtem, ráadásul 40 fok volt. Autóba még klíma sem volt.

Ezért reggel felhívtam őket, hogy nem megyünk (Erdőkertes-Gyömrő táv), mert... Anyám megértette, de a húgom és anyám élettársa teljesen kiakadt, hogy ők készültek, vettek ajándékot, meg megcsinálták fent a szobát, ott tudok pihenni stb., de olyan ordenálé stílusban, hogy az minősíthetetlen. Anyám sem tudta őket csitítani, én már sírtam. A férjem olyan ideg lett, hogy majdnem beült a kocsiba, hogy elmegy hozzájuk és észhez téríti őket.

A fejemhez vágták, hogy ebből a gyerekből egy beteges, kényes valami lesz, mert még a széltől is óvóm (ez nem igaz), a húgom meg: "minek óvod annyira, nem az angol herceg, hogy így kelljen félteni!?" Hát, ez már a B+ kategória, nekem a fiam igenis egy herceg, akire vigyázni kell.

Ezekre tényleg semmit nem tudtam mondani, mert minden ész érv lepattant róluk, csak a saját hülyeségüket fújták. A húgom annyira megsértődött, hogy hónapokig nem beszélt velem, és még utána is én kerestem meg, hogy ne csinálja már ezt.

Szerencsére csak anyám élettársa és a húgom volt ilyen sggfej, de akkorák voltak, hogy elég lett volna másik 10 embernek is.


Visszatérve hozzád, ha valaki kivenné a pár hetes/hónapos gyereket a kezemből kérdés nélkül és végigfogdostatná 50 másik emberrel, egy szekercével baszkodnám arcon, azt otthagynám vérbe fagyva.


A férjed mit szól? Megvéd legalább?


Tényleg nem hiszem el, hogy nem tudják az emberek tiszteletben tartani egy anya döntését, és mindenben megkérdőjelezik azt, amit csinál és csak azt tudják éreztetni vele, hogy szrul csinálja, mert csak "elkényezteti, nem lesz belőle ember, stb.".

2018. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Igazából azért is esik rosszul, lepett ez meg, mert sosem voltak ilyenek, hogy mindenbe beleszóló, "csak azért is az lesz, amit ők akarnak" típusok. Sőt, kimondottan jó volt a kapcsolatom velük, meg a pici születése után sem volt probléma... Úgy látszik, ez eddig tartott.
2018. júl. 28. 18:38
 10/32 anonim ***** válasza:
94%

Én sem vinném, sőt eszembe sem jutna erősködni hogy jöjjön. Illemből meghívnám, de az lenne a fura ha jönne.


A baba ilyenkor még nagyon gyenge, könnyen összeszedhet bármit (főleg ennyi embertől!), neked meg van egy nagy és viszonylag friss műtéti heged, plusz kétlem hogy napi 8 órákat aludnál...


Szerintem ez a hiszti csakis őket minősíti.

2018. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!