Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig aludtatok egy szobában...

Meddig aludtatok egy szobában a babával?

Figyelt kérdés

Akik úgy döntöttek egy szobában kezdik mennyi ideig maradtak együtt? Nálunk a mi szobánkból lenne babaszoba együtt kezdve és végül mi költöznének át idővel.

Kb mennyi idős korig működik az együtt alvás?


2018. júl. 19. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Haha, mi külön kezdtük (egybenyíló szobákban) és 2 évesen szokott át nem csak a szobánkba, hanem az ágyunkba, pedig nem így terveztük... :)
2018. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Mi is külön kezdtük. Voltak elveim (külön szoba, egyedül alvás, stb), aztán lett gyerekem. 13 hónaposan szoktatott oda maga mellé :D Ottragadtam pár évig. Most teljes meggyőződéssel állítja, hogy majd 8 évesen már egyedül fog aludni (haladás, eddig úgy gondolta, sosem)
2018. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Még mindig 7 éves. Nincs más lehetőség. A 20 éves lányom nem költözik a 14 évessel (érthető néha a barátja is itt alszik.A 14 éves lány meg a 7 évessel. De most terjeszkedünk felfelé építünk úgy hogy már nem sokáig
2018. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Míg picike volt, bölcsőben aludt az ágyunk mellett. EZ kb 1-1,5 hónap volt, azóta a saját szobájában, saját ágyban. EGybenyílik a 2 szoba, de csukott ajtó van. Csak akkor alszik köztünk, ha éjjel felébred és átjön, de ez havonta 1-2 alkalom. 2 éves lesz.
2018. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Lassan 3 éves, de még egy szobában vagyunk. Menetrendszerűn mellém bújik hajnal 4-kor. Van egy 9 hónapos kistesó is a szobában. Egyszer biztos eljön az ideje a külön alvásnak, de egyelőre jó így. Még azt sem tudjuk, hogy külön-külön menjenek a fél szobákba, vagy mi a férjemmel menjünk az egyik félbe, és a kicsik maradjanak a nagyban.
2018. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
2-3 hónapig én aludtam egy heverőn a babaszobában, aztán visszaköltöztem a szembe lévő hálószobába.
2018. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Az első naptól kezdve a saját szobájában aludt mindenki. Felesleges azért kialakítani egy szokást, hogy aztán le kelljen szokni róla x idő múlva.
2018. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

9 hónapos együtt alszunk, a kiságya babaöbölkéntvan kialakítva, hajnalban szokott átgördülni hozzám. Egyáltalán nem tervezünk másképp. A hálószobát alvásra használjuk csak és mi szeretünk együtt aludni, ha majd igénye lesz másra, akkor van lehetőség bőven.

Szerintem ebben is mint sok másban az a fontos, hogy a családnak mint egységnek mi a legoptimálisabb.

2018. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
4 hétig bírtam, annyira "hangosan" aludt, nyöszörgött, nyögött, csapkodott álmában, hogy a két szoptatás közti idöben sem tudtam aludni, mindig azt hittem felkelt és felkeltem az ágyához. Visszaköltöztem a hálószobánkba, ami közel van a babaszobához, nyitva hagytam az ajtót és azonnal mentem ha felkelt. Nekünk bevált, 14 hónapos és saját szobájában alszik. Ja és légzésfigyelö be volt kapcsolva, engem megnyugtatott!
2018. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

Nagyjából 6-7 hetes volt, amikor átkerült a saját szobájába. Mindenki jobban aludt így!

Most várjuk a másodikat, ő is velünk egy szobában kezdi, de remélem jó alvó lesz és hamar "összeköltözhetnek" a nagytesóval. :)

2018. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!