Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babát kell itthon...

Újszülött babát kell itthon mérni vagy majd a védőnő lemeri a látogatások során?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy volt? 6 hetes koráig hetente jön a védőnő,ő mérni fogja?
2018. júl. 29. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha ő jön, nyilván csak akkor tudja mérni, ha nektek van mérlegetek.
2018. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem jött, csak 1X. Mi méregettük. Kérdezd meg a tiéd.
2018. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Felesleges sűrűn méregetni, mert csak bestresszeled magad ha kevesebbet eszik egy-egy alkalommal, vagy nem gyarapszik annyit. Egészséges súlyfejlődésű babát elég havonta egyszer kontrollálni. Akkor lényeges a gyakori mérés, ha koraszülött, kis súlyú az újszülött, vagy felmerül a gyanú hogy kevés vagy nem elég laktató az anyatej, de ezekben az esetekben szeretünk ott lenni mi is, és mi végezni a méréseket. A pici fél éves koráig úgyis szinte havonta kell menni státuszvizsgálatra, és ott lemérik.


Egy védőnő

2018. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk kölcsön a védőnőtől egy mérleget. Kis súllyal született. Tényleg nagy stresszel, állandóan mértem, mondjuk nálunk voltak gondok...
2018. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Én is mindig mértem pàr hétig ameddig "bele nem jöttem". Nekem inkàbb megnyugvàs volt kezdő anyukaként nem kellett azon görcsölni, hogy eleget evett e vagy sem.
2018. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagytesót az elején mértük minden nap, de egy hónapos kor után abbahagytuk. Védőnő csak tanácsadáson mérte, amikor hazhoz jött, akkor nem.


Kistesóknal költözés miatt másik védőnő van, ő az elején hetente, majd két hetente, most havonta jön. 5 hónaposak a gyerkőcök. Mindig hozza a mérleget és lemeri őket. Amúgy mi is lemerjük minden este őket, bár felesleges, de a nagytesonak tetszik, fél pillanat az egész, és visszanézve érdekes, hogy pl mikor kezdett az egyik fiú rohamosabban hizni mint másik.

2018. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kaptunk kölcsön mérleget. Az első hónapban méregettük, hogy lássuk, hogy mennyit eszik. Egyébként utána csak a védőnőnél. Azért nem baj, ha látod, hogy hogyan fejlődik addig, amíg nem viszed tanácsadásra. Nálunk nem jött soha méregetni a védőnő. Sőt, jönni is csak egyszer jött ki. Utána hetente volt a tanácsadás és vittük a babáinkat.
2018. júl. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van saját mérlegünk és hetente egyszer mértem a lányokat 1 éves korukig. Csak a statisztika miatt, nem stresszeltem rajta soha. Már csak szátusz előtt mérek, lassan el is adom a mérleget.


A védőnőnél nem valószínű, hogy lesz mérleg, neked kell lemérni, hogy be tudjátok írni az adatokat.

2018. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá indok (normál súllyal született, van elég tej) nem kell otthon méregetni, majd a védőnő leméri a tanácsadáson.


A lányom sokat vesztett a súlyából, a kórházban alig indult be a tejtermelés. Úgy engedtek haza a kórházból, hogy legyen otthon mérleg. Így az első 6 hétben minden szoptatás előtt és után mértem. Tök feleslegesen, mert itthon az első este beindult a tej... Utáltam, engem nagyon stresszelt. Aztán a védőnő szólt, hogy ugyan hagyjam már abba mert bőven elég ha ő megméri tanácsadáskor, szép nagy a baba.


Ettől függetlenül jó, hogy van mérlegünk mert így házhoz jött a védőnéni amikor az orvosnak nem kellett megnéznie és meg tudta mérni itt is.


Most várjuk a kistesót, ha nem muszáj én tuti nem méregetem majd, max heti egyszer. :)

2018. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
akiknél gond van valami miatt, ott a védőnő fogja mérni minden alkalommal. A mi védőnőink például viszik a mérleget magukkal
2018. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!