Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortát süssek kislányom...

Milyen tortát süssek kislányom 1 éves szülinapjára?

Figyelt kérdés
Ha tudtok küldjetek légyszíves receptet (esetleg képet)is, ne csak a totra nevét, vagy azt, hogy hol találom meg a receptet. Ti milyet sütöttetek (vagy rendeltetek)?
2010. jún. 19. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyémnek májusban volt a szülinapja és mindenképp magam szerettem volna készíteni az első tortáját.

Találtam egy receptet:

[link]


Egy kicsit alakítanom kellett rajta, de csak a krémnél. Úgy gondoltam, keverek hozzá egy csomag csokipudingot és de jól tettem. Krémesebb, lágyabb lett és több is persze.

Végül így nézett ki a tortánk:


[link]


És még egy link. Én ezt a kérdést tettem fel akkoriban, talán segít:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi offolok:

Hol lehet venni ételfestéket amit bele lehet keverni?

Nagyon szép lett egyébként a tortátok. :)

2010. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Köszi. :)


Az ételfestéket a Tesco-ban vettem 80 Ft-ért és megmaradt nagy része, de mindegy, mert nem egy komoly befektetés.

2010. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én gesztenye tortát sütöttem.Ilyen lett:

[link]

2010. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

23:14-es vagyok.

Én sima kakaós piskótát sütöttem,a krém receptje pedig így néz ki:

• 25 dkg gesztenyemassza

• 2 dl tej

• 1 csomag vaníliás cukor

• 3 kávéskanál liszt

• 1 tojás

• 10 dkg margarin

• 3 evőkanál porcukor

• pici rum vagy rumaroma


Elkészítés

A tejet felforralom, beleöntöm a vaníliás cukrot. Az előre elkészített porcukorral és liszttel kikevert tojást lassan belecsurgatom, és addig keverem, amíg besűrűsödik. Leveszem a tűzről, kihűtöm. Ezalatt a margarint a porcukorral habosra keverem, majd a gesztenyemasszához vegyítem mindkét krémet, persze közben belelocsoltam a rumot vagy rumaromát is.

2010. jún. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

22:27-es.

Köszi a segítséget. Akkor megnézem a tescoban. :)

2010. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a recepteket! Szép tortákat sütöttetek és biztos finomak voltak! Lehet gesztenyéset fogok sütni, de még nem biztos, várok még ötleteket!
2010. jún. 20. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!