Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Viszitek magatokkal a babát...

Viszitek magatokkal a babát nyaralni? Vagy amíg kicsi, felesleges? Hogy jussak közös nevezőre velük?

Figyelt kérdés

Kisebb vita lett ebből köztem és anyukám, valamint a nagyim között. Ugyanis imádunk utazni, ezért úgy gondoltuk, hogy a lányunkkal is megyünk majd, nem fogunk "bezárkózni". Főleg az első években, mikor mehetünk kötetlenül, nincsen ovi, suli. Most lesz 4 hónapos augusztusban, szeptember elején pedig elmegyünk vele egy eyghetes nyaralásra, repülővel (Európán belül). Viszont a nagyik szerint felesleges vinnünk, mert úgysem emlékszik később semmire, csak bajlódunk majd a babaholmikkal, babakocsikkal, napirenddel. Anyukám egyenesen oda lyukadt ki, hogy nem bízunk benne, és ezért nem akarjuk itthon hagyni vele... Erről szó sincs, mert tudom, hogy jó nagymama, bármit megtenne az unokájáért, de még nagyon picike ahhoz, hogy napokra másra hagyjuk. Erre példának az egyik barátnőmet hozta fel, hogy ő is mindig az anyukájára bízza a gyerekét (fél évvel szült hamarabb, mint én). Igen, de szerintem minden anyuka más, nem gondolom magamat "paramaminak", de egy éves koráig szeretnénk mi csinálni az esti rituálét, meg nem másra hagyni éjjelre (nyilván vészhelyzet más).


Meg hogy ott nem lesz segítség, és hogy fáradtabban jövünk haza, mint ahogy elindultunk, ezért felesleges elutazni...



2018. aug. 4. 22:39
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Nyaralni voltunk már vele (kétszer Horvátországban), de semmi gond nem volt. Ott is igyekeztem tartani, hogy ugyanabban a sorrendben csináljuk a dolgokat, de rugalmasak voltunk igazából. Éjjel már nem ébred 3 hetes kora óta. De tudjuk, hogy ez a nyaralás már nem olyan lesz, mint mikor kettesben mentünk. Nem is azt várjuk, hogy majd nyugiban fekhetünk a medence partján, vagy hajnal 4-ig bulizhatunk valahol. Csak jó egy kicsit kiszakadni itthonról, világot látni. Nyilván ha olyan baba lenne, aki sír mindenhol, nem szereti az új, ismeretlen helyeket, és mondjuk éjjel óránként ébred, és hulla fáradt lennék mellette, akkor jobban átgondolnám, hogy menjünk- e bárhová.
2018. aug. 5. 10:35
 22/31 anonim ***** válasza:
52%
Ennek a kérdésnek mi értelme? Dicsekves a köbön. Hatalmas problemaid vannak.
2018. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
51%

Vittük. 5 hós volt, mikor lementünk Piranba 4 napra.


Semmi extra, nem volt nehezebb a dolog, bárhol meg tudtam szoptatni (kendő alatt, vagy elvonulva), pelenkázást megoldottuk a füvön eldobhatós "lepedőn".

Aludni ugyanúgy aludt, és a tengert is élvezte.


Mondjuk nekünk mázli volt, mert nyugis, jóalvó kislányunk van, kb. sosem nyűgösködött piciként sem, a hasfájása addigra elmúlt, a fogzásra meg vittünk zselét, hűtős figurát, gyógyszert.

2018. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy nekünk hozzá kellett szoknia, mert már kiskorát kezdve 1000 km-reket repültünk vele.


Svájcban élünk, minden rokon otthon van, amint lehetett vele repülni, mentünk haza :) Nem ügy.

2018. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
62%

A repüléstôl nem lesz semmi baja egy kisbabának. Fel és leszállásnál itatni kell, hogy ne duguljon be a füle.

A fiam 4 éves koráig kb 10-szer repült ebbôl 4 alkalom Eu-n kívül. Soha nem volt vele probléma.

2018. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
47%

Mi is rendszeresen mentünk/megyünk a fiunkkal, az első ilyen hosszabb útnál 6 hónapos volt. Most 3 éves, és eddig 12 alkalommal repült velünk, legmesszebb Amerikába, de jövőre Japánt néztük ki fő célnak.


Soha, semmi baja nem volt, olyan jól hozzászokott az utazgatáshoz hogy bárhol jól érzi és feltalálja magát ahol mi is ott vagyunk. Sosem volt gond az altatással, etetéssel sem. Indulás előtt, ha olyan országba megyünk ahol még nem jártunk, megnézzük hol van kórház, ügyelet, és annak kötelében foglalunk szállást.


Mindhármunknak jó ez így, és ha iskolás lesz, már úgysem utazgathatunk ilyen kötetlenül, így kihasználjuk amíg lehet. Meg sem fordult a fejünkben hogy ő ne jöjjön.

2018. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
30%

Engem az érdekelne,mit dolgoztok, hogy ennyi pénzetek van nyaralni??

Tényleg kíváncsi vagyok, mi 10 év alatt csak a közeli tópartra jutottunk el.

2018. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
36%

Kulfoldon lakunk, a pici par hetes koratol kezdve nehany havonta repulunk. A korlatolt magyar nok akik itt irogatnak, valoszinu konyvben lattak csak repulot.

Minel kisebb a baba, annal egyszerubb a repulout! 8-10 honaposan mikor mar izeg mozog, na onnantol remalom ... ugyhogy meg iden hasznaljatok ki! Jovore, ha nem muszaj, inkabb kihagynam.


Igyon vagy cumizzon fel es leszallaskor.

2018. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
57%
28-nak igaza van. Minél kisebb, annál egyszerûbb.
2018. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
77%

17

"Nemhajlandók tudomásul venni, hogy némi lemondással jár a gyerekvállalás"


Nem, kedves 17-es, nem kell, hogy azzal járon. Az, hogy te valamilyen lila elmélettől vezzérelve ezt így élted meg, az a te dolgod. De nem kell mindenkinek azt tennie.


Kérdező, a ti dolgotok, tedd, ahogy nektek jó. Mi is mindig egységként kezeltük a családot, az első perctől.

2018. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!