Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Viszitek magatokkal a babát...

Viszitek magatokkal a babát nyaralni? Vagy amíg kicsi, felesleges? Hogy jussak közös nevezőre velük?

Figyelt kérdés

Kisebb vita lett ebből köztem és anyukám, valamint a nagyim között. Ugyanis imádunk utazni, ezért úgy gondoltuk, hogy a lányunkkal is megyünk majd, nem fogunk "bezárkózni". Főleg az első években, mikor mehetünk kötetlenül, nincsen ovi, suli. Most lesz 4 hónapos augusztusban, szeptember elején pedig elmegyünk vele egy eyghetes nyaralásra, repülővel (Európán belül). Viszont a nagyik szerint felesleges vinnünk, mert úgysem emlékszik később semmire, csak bajlódunk majd a babaholmikkal, babakocsikkal, napirenddel. Anyukám egyenesen oda lyukadt ki, hogy nem bízunk benne, és ezért nem akarjuk itthon hagyni vele... Erről szó sincs, mert tudom, hogy jó nagymama, bármit megtenne az unokájáért, de még nagyon picike ahhoz, hogy napokra másra hagyjuk. Erre példának az egyik barátnőmet hozta fel, hogy ő is mindig az anyukájára bízza a gyerekét (fél évvel szült hamarabb, mint én). Igen, de szerintem minden anyuka más, nem gondolom magamat "paramaminak", de egy éves koráig szeretnénk mi csinálni az esti rituálét, meg nem másra hagyni éjjelre (nyilván vészhelyzet más).


Meg hogy ott nem lesz segítség, és hogy fáradtabban jövünk haza, mint ahogy elindultunk, ezért felesleges elutazni...



2018. aug. 4. 22:39
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

1: nem a gyerek miatt utaztok, hanem miattatok, a ti örömötökre

2: nem annyira gáz mint amit sok ember gondol, a gyerek bárhol jól elvan, addig amíg anya és apa is ott van

3: ha sokat utaztatok akkor tudod mivel jár mindez és van annyi eszed, hogy nem óriás túrákat szervezel be vagy hajnali partizást


Mi is megyünk nyaralni szeptemberben az akkor 6 hónapossal, persze szülők húzták a szájukat, de már annyiszor utaztunk és annyit húzták szájukat a veszélyes helyekre, hogy megszoktuk és ők is megszokták.

2018. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!