Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom étkezésével...

1 éves kislányom étkezésével kapcsolatban kérek segítséget tőletek?

Figyelt kérdés

Elmúlt egy éves a kislányom, és már szinte mindent eszik,kivéve ami tiltva van (pl eper).

Úgy érzem, a bébiételekhez már nagylány, a felnőtt ételekhez viszont még kicsi. Néha eszik a miénkből,de csak abból ami nem terhes a gyomra számára.


Egyre kevésbé fogadja el azonban a neki való bébiételeket, és így egyre kevesebbet eszik, miközben én szivesen etetném normál felnőtt ételekkel is, de abból meg sajnos nem eszik meg annyit, amennyivel jól lehet lakni. Mondhatni csak falatozik belőle.

Ezen kívül kb egy hete, az eddig szokásos reggeli és esti tápszert már nem hajlandó megenni, egyáltalán,ez nem baj?


Picit segítenétek,hogy hogyan kell táplálni helyesen egy egyéves gyermeket? Úgy érzem,a védőnővel nem vagyok kisegítve...és első gyermek.

Mit ehet, mit kell ennie, kell még a tápszer?


Nálatok hogy alakul?


2010. jún. 20. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a magatoknak készített étel nem túl zsíros, nem túl sós, nem túl fűszeres, és nem csípős, akkor nyugodtan adhatod neki. Egy éves kisgyermeknek már nem kell nagyon külön kotyvasztgatni.

A tápszer pedig.... én biztosan fogom neki adni, amíg csak elfogadja. Sokan ilyen korban már bevezetik a tehéntejet, én nem fogom nagyon erőltetni. Pláne, hogy a savanyított tejtermékek is kicsit meghajtják a kisfiamat, így a tehéntejjel nem fogok kísérletezni, ha nem muszáj. Tégy ahogy jónak látod (tápszer vagy junior tejital, de a tehéntejet is megpróbálhatod bevezetni).

2010. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Adnám neki én is a tápszert,de nem fogadja el. Sajnos.

Várom még mások válaszát is,hogy másnál hogy alakul az étkezés.


Ja, még azt akartam,hogy szivesen adom neki amit mi is eszünk, csak az a baj,hogy a normál ételekből alig eszik, azzal a mennyiséggel tutira nem lakik jól.

2010. jún. 20. 11:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem még nincs gyermekem,de az unokatestvérem kisfia már 2 éves múlt és elég sokat vagyunk együtt velük.Tehát a válasz,hogy ő már 1 éves korában egyáltalán nem evett tápot,ő sem fogadta el(gondolom tudta,hogy már a szervezetének nincs szüksége rá) helyette elalvás kakaót,tejbegrízt,tejberizst gyümölccsel,valamilyen kenyeret(vaj,lekvár...)kakaót kaláccsal...Ebédre ugyan azt ette amit ők,csak neki össze lett turmixolva(de nem túl pépesre)és így akkor mindent meg tudott enni.Neki is csak az kellett amit mi ettünk=)Amúgy uzsonnára is valami gyümölcsturmixot vagy gyümölcsöt meg kekszfélét. remélem azért segítettem=)
2010. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Segítettél! :-))
2010. jún. 20. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kisgyereknél előfordul egy-másfél éves kora körül, hogy egyszercsak nem eszi a tápot, szerintem egyszerűen csak besokallnak :) Az én lányomnak is volt egyszer-kétszer ilyen pár napos-hetes periódusa. Én is kétségbe voltam esve, de több anyuka is azt tanácsolta, hogy tegyek bele neki egy pici kakaót, és azt szívesen fogja inni. És így is lett. Bár tartottam a kakaótól, féltem, hogy túlzottan hozzászokik. De érdekes módon saját maga kérte vissza a natúr tápját néhány nap elteltével. Ha Te ezt nem akarod kipróbálni, akkor próbálkozhatsz másfajta tápszerrel, junior tejitalokkal. Csak hát ez ugyan elég költséges, pl. megvenni kétezerért egy doboz tápszert, aztán lehet, hogy azt sem issza ugyanúgy...

Én egyébként 2 éves kora után hagytam el a tápszert, és tértünk át a tejre. Nekem megnyugtató volt, hogy a tápszerben benne van a sok ásványi anyag, vitamin, több, mint a sima tejben.


Az étkezést illetően: Az jó, hogy már kapja a Ti kajátokból a könnyebb, neki való dolgokat. Alapvetően ez így fog működni az elkövetkező pár évben. Kell némi lelemény, pl. ha nálunk rizs a köret, és száraz (nem szaftos) hús, akkor mindig kér tejfölt a rizsre a lányom, mert neki magában nagyon száraz lenne. Vagy pl. lecsót nem nagyon eszi, nem kedveli a paprikát. Ilyenkor kiszedem neki belőle a virslit, csak szaftot, és megeszi pl. kenyérrel.

2010. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Kipróbáljuk kakóval majd,csak nem tudom mennyire lesz sikeres, mert ha meglátja a cumit benne a lötyivel, már a szájába sem veszi,roszabb napokon már sírni kezd ha meglátja,mit akarunka dni neki. Akkor azért nem adom fel,és hagyom kicsit,aztán hátha majd később újra elfogadja.
2010. jún. 20. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Lányom 10hónaposan már nem ette meg a neki való kajákat, így a miénkből kap azóta. Eleinte nagyon keveset evett belőle, majd egyre többet. Persze figyelek, hogy ne legyen túl fűszeres,sós,zsíros. Sajnos Ő semilyen formában nem akarta meginni a tápszert, kakaóval sem, napi 2x1dl volt amit megivott, reggel és este. Aztán vettünk neki egy tommee tippe itatót a csőrös üveg és a cumisüveg helyett, abból issza még most is, kakaó sem kell bele. Reggeli mellé és vacsi után iszik annyit amennyi jól esik neki, ez hol 1,5dl, hol 2,5dl. Úgy látszik az is befolyásolta miből kapja. Most 16hónapos.
2010. jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!