Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatban...

Hozzátáplálással kapcsolatban lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

1. Mikor adjak neki gyümit? 6 kor, 9kor, és 12kor szopizik. 9 kor kel, adjak neki akkor? Mert ugye délben majd a főzit kell neki adni.

2. Gyümi után adjak még neki cicit?

3. Mennyit adjak neki? 60-80 ml-t?

4. Mikor váltsam majd ki a reggelit? Hány hónaposan?

5. Mikor lesz kiváltva, ha már nem kér utána cicit?

Köszi a segítséget! Zöld kezecske megy érte!


2011. nov. 25. 12:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 5,5 hónapos. Barackot, és sütőtököt kóstolt már.
2011. nov. 25. 12:40
 2/12 anonim ***** válasza:
Még kicsi, így vagy tízóraira, vagy uzsira add neki, ne reggelire. Ha 9kor kel, akkor inkább szerintem délután adj neki gyümölcsöt, délelőtt csak szoptasd meg. Általában a reggelit szokás utoljára kiváltani, mivel "közel" van az ebédhez, így addig el vannak a tejjel. Ha kóstoltatsz és még nincs kiváltva gyümölccsel az étkezés, akkor kínáld meg tejjel is. Ha már nem fogja kérni, akkor váltottad ki. Az, hogy mennyit adj, nem lehet így megmondani. Csinálj egy kisebb adagot csak úgy ránézésre, és ha olyat adsz, amit már kapott akkor eheti addig, ameddig kéri azaz jól nem lakik. Ha kóstoltatsz, akkor értelemszerűen csak pár kanállal.
2011. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

hú én ezt nem csinálnám ilyen bocsi "görcsösen" Kap úgyis anyatejet abban sok vitamin van. A bébiételekbe meg sok zöldség van én csak desszertnek adtam gyümölcsös bébiételt.

És én sosem számoltam a millilitereket, igaz, jól evett mindig a picim.

bocsi ha ez kevés infó volt..

én amúgy most sem erőltetek semmit. minden szépen megy magától. még cicizik is a babám,2 éves elmúlt, mindenki oszt , hogy válasszam le, de amíg úgyis itthon vagyok, miért tenném?

2011. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1.A gyümi tízórai v uzsonna legyen,ne reggeli első,és ne esti utolsó.Adhatsz neki desszertként a déli főzelék után is.

2.Ha kívánja igen,ha látod h nem lakott jól,és sír.Az elején ez teljesen természetes,az is,ha csak 2 kanál gyümit eszik,és a többi még tej.

3.Amennyit kíván,erre nincs recept.

4.Erre nem tudok mit mondani,az enyémek 2 évesek,de még mindig isznak tejet reggel,csak már értelemszerűen mást is esznek mellé.Jelezni fog a gyermeked,hogy mikor nem elég már neki csak magában a tej.

5.Igen,akkor.

2011. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Leírom nálunk hogy volt:

Lányom 7-kor, 10-kor, 13 órakor stb. evett.

Mikor elkezdtem a hozzátáplálást, akkor az új ételt mindig 10 órakor kapta, hogy még aznap, időben kiderüljön, ha valamire allergiás. Tehát a gyümit és a zöldséget is akkor kapta és az elején még nem evett kétszer ezekből, csak egyszer, a többi alkalomkor mindig szopizott (vagyis én mindig megkínáltam és el is fogadta).

Amikor már jó pár ételt evett, akkor kapta reggel a gyümölcsöt, ebédre pedig a zöldséget (főzeléket).

Ő étkezés után mindig kért cicit, de ő maga utasította el idővel. Egyre több "normális" kaját evett és egyre inkább csökkent a szoptatás mennyisége.

Tehát kiváltani akkor tudod az étkezéseket, ha tulajdonképpen babád is úgy akarja. Ha már nem kér cicit.

Lányom 2-3 hónap alatt váltotta ki a nappali szopikat, de utána még reggel és este azért szopizott egy jó ideig. Napközben mikor már nem cicizett, akkor vizet ivott az étkezések után.

Mennyiséget nem tudok írni, mert más az igényük.

Lányom eleinte 40-50 gramm gyümölcsöt evett, és sokat cicizett, majd ez hétről hétre alakult, egyre több gyümit és zöldséget kért, ahogy nőtt. Mikor elhagyta a szopit, akkor kb. 200 grammot evett és csak vizet ivott utána.

2011. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, várok még!

Igaziból a reggeli szerintem 6-kor van, és ugye 9-10 körül amikor felkel akkor szokott megint enni, persze van amikor kitolódik. Ezért az inkább tíz órai szerintem, ezért gondoltam, hogy akkor adok neki inkább. Bocsi, félreérthető voltam a kérdésben. Így megfelelne?

2011. nov. 25. 12:56
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
De ha 5,5 hónapos és szopik miért kezdted el? Ha jól szopik még nem kéne
2011. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert így láttuk jónak. Egy hétig kap 1 új ízt. Szépen, fokozatosan szeretnék bevezetni nála mindent, ezért kezdtük el.
2011. nov. 25. 13:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen időközönként szopizik. Úgy csinálom, hogy a kóstoltatás 9 és 12 között van. Eddig a tejpépet kóstoltattam és már eszi is. Este adom neki másfél órával az utolsó szopi előtt. Nem váltok ki vele étkezést. Most kezdtem az almát, azt is délelőtt, és ha már rendesen eszi, akkor uzsira fogja kapni, de szintén nem váltok ki vele szopit, mert nem hízik, tehát minél többet kéne ennie. Ja és azért délután, mert akkor már kevesebb a tej.
2011. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítetek a válaszokkal. Erre nem is gondoltam, hogy délután kevesebb a tej. Akkor én is délután fogom szerintem adni neki, mert este 2x van vacsi, mert kevesebb a tejem akkor már.
2011. nov. 25. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!